Jump to content

Auris audio


milovan1963

Preporučeni Komentari

Stvarno jako pedantna izrada, što je vrlo retko za naše podneblje i mentalitet... :)

I super je što je i paleta proizvoda dopunjena.

Potez da uredjaj koji će se nuditi u formi kita nije deo gotovih proizvoda je potpuno OK.

.

Meni je to sve super ali mi se ne dopada baš izgled i dizajn. Maslo je "prešminkano", u nameri da se podcrta

solidnost i robusna elegancija, pa su se kutijice skoro svih modela malo ubucile i naduvale...

Ali kakvih danas uredjaj ima; to je super...

.

Drago mi je da je neko iz srbije odlučio da se upusti u komplikovane produkcione i prezentacione odnose,

ove specifične vrste robe. Hrabro i odlučno, reklo bi se. A to je u ovoj našoj vododerini za svaku pohvalu. :)

misliš ovako?

https://www.kupujemprodajem.com/big-photo-10829823-3.htm

ja mislim da je lepota ipak u oku posmatrača, a krajnja odluka o tome šta će staviti na policu audio-svetilišta u trouglu srce-muda-buđelar

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisam slusao uredjaje i verujem da rade dobro, mada iskreno ne vidim nista posebno zanimljivo u njima ovako na prvu loptu. prica o sajmu je strava, sve je to lepo ali 2A3 monoblokovi za 6000e, sa trafoima koje je motala domaca pamet i domace ruke, sa jeftinim napajanjem (bese swicher?), o cemu pricamo?

 

cisto da unesemo malo zivine u ovu pricu i da ne prodajemo muda za bubrege  i pricamo o koznom nakurnjaku za lampas na ovom forumu. ovde ima najmanje 3-4 konstruktora koji su napravili uredjaje koji mogu ovome da stanu na crtu, verujem da imaju sta da kazu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja o ovim uređajima osim napisanog ne znam ništa a shodno stanju u sopstvenom sistemu i finansijama, ni ne razmišljam o ulaganju u iste. Ono što se vidi na slikama, podložno je svakojakim subjektivnim komentarima ali ja bih i to stavio na stranu.

Ono što bih rekao je da treba imati velika i čelična y0y0 da se krene u Srbiji u ovakav privatni biznis i puca na svetsko highend tržište... I za to, skidam kapu i držim palčeve....  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

misliš ovako?

https://www.kupujemprodajem.com/big-photo-10829823-3.htm

ja mislim da je lepota ipak u oku posmatrača, a krajnja odluka o tome šta će staviti na policu audio-svetilišta u trouglu srce-muda-buđelar

 

Pa recimo tako u duhu klasičnog skandinavskog dizajna...:)

međutoa,

ovde je reč o firmiranim uređajima a ne o custom primercima ručne izrade.

takođe su u pitanju potpuno različiti uređaji.

I što je mozda isto važno - tip fotografije. jedno je komercijalna fotografija ili profi fotografija digitalnim fotoaparatom, drugo fotografija mobilnim telefonom...:)

.

U osnovi Šekspirove sentence je to da se afirmiše lepota kao fenomen - ali relativizuje pozicija posmatrača.

Ista lepota neće biti detektovana kod svakog posmatrača. Takođe se u toj rečenici nalazi i pitanje o poreklu te lepote.

Postavljanje relacije u tom smislu definiše odnos da je posmatrač samo konzument lepote čija je priroda onostrana.

On nije tvorac te lepote već je samo može primetiti...

A ako se to poveže sa drugom rečenicom istog umetnika, "da se nešto može videti okom uma", onda stvari postaju

jasnije - reč je o "viđenju" i spoznaji kognitivnog, poetskog i konceptualnog (tekstualnog) karaktera. A ne o lepoti

koja se odograva u pojavnom svetu... :)

.

Na osnovu toga te sentence nisu ni date svima na upotrebu, one postoje, isto kao i religiozni tekstovi.

koje ljudi čitaju i njima operišu, ali stepen religioznog iskustva nije kod svih isti... Recimo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja o ovim uređajima osim napisanog ne znam ništa a shodno stanju u sopstvenom sistemu i finansijama, ni ne razmišljam o ulaganju u iste. Ono što se vidi na slikama, podložno je svakojakim subjektivnim komentarima ali ja bih i to stavio na stranu.

Ono što bih rekao je da treba imati velika i čelična y0y0 da se krene u Srbiji u ovakav privatni biznis i puca na svetsko highend tržište... I za to, skidam kapu i držim palčeve....  

otprilike tako i ja to vidim. Nije reč o cenama ili o zvučnom rezultatu.

Već o odlučnosti pa i hrabrosti da se pokrene proizvodnja i sve druge komplikovane aktivnosti koje idu uz to.

(proizvodnja je tu možda i najmanje složena imajući u vidu domaće nonsens zakone, propise, registracije

i ceo set onemogućavanja da sa neko uopšte i odluči da nešto proizvodi... Pa onda reklama post-produkcioni dizajn itd itd...)

Kada je reč o izlazku na internacionalno tržište.

I to je za respekt u svakom pogledu... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisam slusao uredjaje i verujem da rade dobro, mada iskreno ne vidim nista posebno zanimljivo u njima ovako na prvu loptu. prica o sajmu je strava, sve je to lepo ali 2A3 monoblokovi za 6000e, sa trafoima koje je motala domaca pamet i domace ruke, sa jeftinim napajanjem (bese swicher?), o cemu pricamo?

 

Ne znam šta fali domaćoj pameti i domaćim rukama... Da ne beše nje i njih, svet bi možda još radio na 12V DC, a elektromotor bez četkica bi verovatno bio pojam...

 

Po meni, nije toliki problem napraviti čujno kvalitetan uređaj, znamo svi šta je tu presudno, uložiš totalni kvalitet u sve komponente i tu je kraj. Nema dalje. Ne može da ima dalje.

Problem je to lepo i maštovito skutijati, a onaj ko ima 6000e da da za lampaša hoće da to lepo izgleda u njegovom luxuznom stanu. Briga ga što uređaj daje perfektan zvuk, ako se ne uklapa u novu belu kožnu garnituru.

Mislim da su momci iz Aurisa upravo dotakli ovu tanku nit perfekcije, i time im želim mnogo međunarodnog uspeha! Jer su već premnogo uspeli u Srbiji....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam šta fali domaćoj pameti i domaćim rukama... Da ne beše nje i njih, svet bi možda još radio na 12V DC, a elektromotor bez četkica bi verovatno bio pojam...

 

Po meni, nije toliki problem napraviti čujno kvalitetan uređaj, znamo svi šta je tu presudno, uložiš totalni kvalitet u sve komponente i tu je kraj. Nema dalje. Ne može da ima dalje.

Problem je to lepo i maštovito skutijati, a onaj ko ima 6000e da da za lampaša hoće da to lepo izgleda u njegovom luxuznom stanu. Briga ga što uređaj daje perfektan zvuk, ako se ne uklapa u novu belu kožnu garnituru.

Mislim da su momci iz Aurisa upravo dotakli ovu tanku nit perfekcije, i time im želim mnogo međunarodnog uspeha! Jer su već premnogo uspeli u Srbiji....

 

domacoj pameti ne fali nista kao ni domacim rukama, naprotiv, ali to na sta aludiras nije izmislila domaca nego americka pamet. to sto je covek rodjen na ovim prostorima je jedna stvar, a to sto je skolovan i radio u okvirima jednog sasvim drugog i drugacijeg sistema je ono sto je odredilo njega kao naucnika i inovatora. 

 

u slucaju transformatora, kao i u slucaju drugih stvari u ovom sportu, postoje ipak neki standardi i neka hijerarhija. umesto lepih slika kozne cevne garniture bi na ovom forumu vise vredeo recimo odziv cetvrtke na nekoliko kljucnih frekvencija. kakav je odziv tog trafoa na 20hz?

 

drugi pasus je more gluposti na gomili, ni ne zasluzuje komentar. naravno da ne znamo svi sta je presudno, zapravo jako malo ljudi zna sta je presudno. rasudjujuci prema slici ovih 2A3 monoblokova o njihovoj topologiji (6SN7 - 2A3, swtichersko napajanje), njihova cena prema standardima domacih uredjaja tesko moze da ide preko 1200e. sem ako kozni kondom nije uradjen od prepucijuma spolovila izumrlog kengura sto onda opravdava 5x vecu cenu. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

moj komentar na switcher se nije odnosio na zvuk nego na cenu. o zvuku ne mogu da pricam, nisam cuo, ali cenu mogu da komentarisem.

 

mislim, naravno da svako ima pravo da shisha kako mu se cefne, ali isto tako nije zabranjeno komentarisati. saka delova za SMPS kosta max 20-30e. mrezni trafo, izlazni trafo, podnozja za cevi (komada 4), cevi (komada 4), izlazni trafo. saka pasivnih delova za aktivni deo, neka je sa nekim dobrim spreznim kondom 50e. okreni obrni - moja pretpostavka da je kozica kengurovih testisa upotrebljena za finalni "touch" je verovatno tacna, ako pokusavamo da opravdamo cenu od 6000e sve sa minimalnom industrijskom 1:5 (delovi: finalna cena) logikom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

      Kolegioni 

 

Kritike i Za i Protiv su DZ.Reklama za tu firmu koja pravi i valja te pomalo Pink boje uredjaje ! , 

odnosno dokle god se ovde lil bilo gde javno konstantno talasa i prasina dize na ovu temu prodavci tih skalamerija zadovoljno trljaju ruke , to je valjda oduvek bio zakon u ovom `` Hi End `` biznisu : `` Talasaj i Drzi prasinu konstantno uzburkanu ``

BTW , pitam se sta bi sa onim davno obecanim jeftinim cevnim DIY kit kompletima ?  :scratch_head:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel platili reklamu ?

 

   Ne znam ! 

 

Ali ako su njihovih par Pink 2a3 blokaca samo 6000 soma E , smatram da bi to bila i fer cena za ovde reklamu , banner ili nesto ...

 

 Pozdrav ! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pojedinci ovde stvarno nisu normalni. koja kolicina sujete i bezobrazluka.

milovan postavio normalno pitanje a dokle se doslo? da li je covek platio reklamu :crying:

kad onaj mentol prodaje rad iz OTO-a na dascici za 3 srpske plate onda je to u redu, jel da, a ovde se cereci neko ko se potrudio da verovatno dobar uredjaj jos bolje izgleda.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prvo, temu su otvorili članovi foruma koji nemaju nikakve veze sa firmom Auris.

Drugo, pljuvanje i nipodaštavanje je u najmanju ruku degutantno i koga šta boli ona stvar pošto ko prodaje svoju robu.

Ko misli da može da uradi bolje i za manje para, pa eto mu svetsko tržište.

Takođe, svako ko kreće da formira cenu na osnovu cene "šake delova" očigledno da nikada nije bio zaveden kao PDV obveznik tj privatna firma... Niti ima mnogo razumevanja kako stvari funkcionišu kada se baviš proizvodnjom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aaa pardoniram se, nisam skapirao se ovde ceka u redu za kupovinu ovih ampova za 6000e     :hot:

 

izvinite, zurim.... :whistle2:

 

PS. dok je ovaca, bice i vune. a i PPV-a dok je srbalja....

 

PPS. za svajsere pri zdravom razumu, evo SMPS za lampasa za 65 baksa:

 

http://www.siliconray.com/rtp-15-switching-mode-power-supply-smps-for-tube-amplifier.html

 

ostace vam do 6 somica para za saku delova i za kozicu od zirafinog prepucijuma (ali ne iz palminog zoo vrta....), letovanje na havajima, kilo jagnjetine, sifon sode, ....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Stein, Crni

Htedoh to reći/napisati, nego da ne ulazim u bespotrebne rasprave... svako ko bilo šta loše kaže o ovakvom proizvodu/trudu............ znači ne znam šta da kažem.

 

Mogu samo još dodati da sam oduševljen što ovo postoji u Srbiji, što se pravi u Srbiji, dokaz da srpska ruka i srpski mozak itekako mogu i umeju.

Ima još puno ovakvih firmi, ljudi kojji zaista imaju viziju i mogu da je uspešno izvezu, to zaista vraća nadu u to da u ovoj zemlji nije pao večni mrak.

 

Poruka usranoj Vladi u ostavci: Treba više nego podržati ovakve i slične napore, jer za razliku od mnogih, mnogih, ovakvi i slični ljudi unose dosta deviza u zemlju ;)

 

@grau

de požuri pazari taj smpsmps za šezdes baksa, vidiš da out of stock, brzo stani u red ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...