Jump to content

Fostex FE126E - backloaded horn


Zvu

Preporučeni Komentari

Pošto Šoba nije video, mogu ja delimično da odgovorim na prvo, a precizno na drugo pitanje:   1. Ispoštovao je sve s tim što je uradio još nešto - dodao je nešto iza FR-a ako sam ga dobro shvatio.   2. 93dB

 

Zvu, je li 93dB osjetljivost drivera ili gotovog zvučnika? Dodaje li kutija koji dB osjetljivosti u ovom slučaju (ili dodaje li općenito ako je moguće napisati u dvije rečenice i ako  ti nije mrsko )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 97
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Pošto Šoba nije video, mogu ja delimično da odgovorim na prvo, a precizno na drugo pitanje:

 

1. Ispoštovao je sve s tim što je uradio još nešto - dodao je nešto iza FR-a ako sam ga dobro shvatio.

 

2. 93dB

Hvala na odgovoru.

93 dB. Pa fino.

Ako ste svi ozbiljni za taj Bgd FAK, za amplifikaciju racunajte na moj 211 SET by Dj.K.

Izvlacicemo prethodno drvca ko ce da ga cima ?

Preporucujem tom "dobitniku" da nabavi gurtne od nosaca klavira da ne bih morao da urgiram u bolnici u kojoj sam nekad' radio za operaciju hernije "preko reda". :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zvu, je li 93dB osjetljivost drivera ili gotovog zvučnika? Dodaje li kutija koji dB osjetljivosti u ovom slučaju (ili dodaje li općenito ako je moguće napisati u dvije rečenice i ako  ti nije mrsko )

 

What Zen said :)

 

Hvala na odgovoru.

93 dB. Pa fino.

Ako ste svi ozbiljni za taj Bgd FAK, za amplifikaciju racunajte na moj 211 SET by Dj.K.

Izvlacicemo prethodno drvca ko ce da ga cima ?

Preporucujem tom "dobitniku" da nabavi gurtne od nosaca klavira da ne bih morao da urgiram u bolnici u kojoj sam nekad' radio za operaciju hernije "preko reda". :wink2:

 

Šoba će to. Voli čovek da vežba :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gde ?

 

axa, sad' videh..... naknadno si ubacio attach... pa lepo

pitanje 1 - da li si sve ovo "ispostovao" kako je nacrtano ?

pitanje 2 - koja je osetljivost tvojih kutija ?

 

 

Sad tek videh poruku :)

Nacrt je ispostovan osim otvora za zvucnik i zapremine komore gde je sam zvucnik.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kuš barbiko.

 

Kaži koliko si promenio u odnosu na onaj nacrt koji si dao i čime ? Otvor si samo proširio za 126-icu pošto je 108 manji ... pretpostavljam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedino da izigravam Arhimeda pa da kazem koliko sam zapremine dodao posto je bilo otprilike.:)  Kao sto se vidi na crtezu zvucnik je smesten u komoru koja posle gornjim tunelom silazi na dole upravo ta komora je tretirana dodavanjem cvrstog materijala. Ako nekoga zanima mogu izvaditi i izmeriti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je najvažnije dampirati zid iza samog magneta i dampirati sam magnet što bolje, ali voditi računa da može da stane tako dampiran u komoru.

U samo dno komore (ove koju treba dampirati), pesak, ne preterano. Ja sam pesak pakovao u jednake vrečice, pa sam vadio i ponovo stavljao (ovde se misli na vrečice, a ne na ....). Dampiranje samih usta horne ne daje neke grandiozne rezultate, ali se čuje. Bitan je pesak (vrećice, opet), u samom čošku.

Naravno, i opet, smeštaj u prostoru, koji za ovu konstrukciju pojačava, smanjuje, muti ili izoštrava bas. Samo dampiranje magneta neverovatno balansira zvučnu sliku, pojačava visoki spektar i čisti srednje, kao i uteže bas. I na kraju, obavezno ih podići od poda, na spajkove.

Naravno, ovo je samo moja percepcija. Nisam nista merio i sl, ali čitava postavka je za moje uši, i meni se sviđa kako to svira.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Posle par dana igranja i velike pomoci Zvua i ManicP-ove opreme za merenje rezultati su sledeci.

Na red sa zvucnikom je L1 0.107

Notch

L2= 0.73

C1= 1 uF

R1= 1 om

 

Plava bez, a zelena sa skretnicom.

 

I sema kako je vezivano.

post-941-0-03481100-1384256810_thumb.jpg

post-941-0-69732100-1384256819_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...