Jump to content

Referentni Phono preamp-i i sta bi se moglo od toga diy ?


Doktor

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 83
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

 

ne ali mislim da insides ima neki rani trafomatic phono koji je maznuta sema od allena wrighta.sta fali sto je full preamp, meni to prednos'ja bi sve turio u 1 kutiju, i gramafon, da mogu

pa dobro,na kraju krajeva jedna kutija manje :)..nego sad jedno "naivno pitanje":slabo vidjam cevnu (DIY) phono amplifikaciju sa podacima za osteljivos ulaza na MM (pF)?,ili sa promenljivim opterecenjima mimo standardnih 47KOhm(50KOhm)-a,recimo nesto kao 25-50-75-100KOhm..niko ne sljivi vise MM-ase? :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne ali mislim da insides ima neki rani trafomatic phono koji je maznuta sema od allena wrighta.sta fali sto je full preamp, meni to prednos'ja bi sve turio u 1 kutiju, i gramafon, da mogu

Има, има. Зен је то побољшавао, и ако му не смета, може поставити шему. Ја сам код мене то искомбиновао са Pioneer ATT-987 и/или Lundahl LL1678 па имам сад све MM/MC опције. Ја сам скоро све оригиналне компоненте променио са boutique верзијама, чисто пробе ради, и чини ми се да сви делови, чак и кад се користе Mundorf Supreme кондови, PRP отпори, Mundorf електролити и руски Silver Mica, не би требало да коштају више од 250 евра.

Има, има.

Стој - код мене је FVP5 клон, који је небалансиран. RTP5 у DIY изведби може бити ужасно скупа играчка.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 pa dobro,na kraju krajeva jedna kutija manje :)..nego sad jedno "naivno pitanje":slabo vidjam cevnu (DIY) phono amplifikaciju sa podacima za osteljivos ulaza na MM (pF)?,ili sa promenljivim opterecenjima mimo standardnih 47KOhm(50KOhm)-a,recimo nesto kao 25-50-75-100KOhm..niko ne sljivi vise MM-ase? :)

http://www.audioscope.net/pioneer-c21-pre-amp-class-p-959.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

grau, nije u temi, ali moze li osvrt na to gde je T20 u odnosu na tvoje sowtere, naravno ukoliko si ga isprobao...

 

nisam ja to kupio, iskreno ne znam da li je jos kod ovog mog drugara. posto mu se od prve nije gadjalo sa 103 (bas cudno  :unbelieveble: , nasao da tura 12 oma glavu u 3 oma trafo), pretio je da ce po zelji da ga plasira na americki ebay.... nadam se da nije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisam ja to kupio, iskreno ne znam da li je jos kod ovog mog drugara. posto mu se od prve nije gadjalo sa 103 (bas cudno  :unbelieveble: , nasao da tura 12 oma glavu u 3 oma trafo), pretio je da ce po zelji da ga plasira na americki ebay.... nadam se da nije.

ma licno me to zanimalo, kod mene je T20 sa mc 20 super i to dugo...pa reko moglo bi se to menjati sa denonkom i upocc sowterom, ali njoj pasu oni trafoi koji nisu kompatibilni sa mojom mc...Pa da vidim da li vredi uzeti trafo samo za maltene jednu glavu, i da li je to u mom slucaju upgrade ili nazadovanje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Verovatno off topic pitanje: Da li može ili zašto (ne) da se klasičan trafo upotrebi kao step-up trafo? Npr mali sa 220V u primaru i 24V u sekundaru. Tu je odnos skoro 10:1... Treba da ima procep u jezgru or what?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pretpostavljam da to niko ne radi jer su klasični mrežni trafoi rađeni sa matematikom na 50Hz a upotreba kao step-up trafo za audio primene zahteva malo ozbiljniji, svakako drugačiji pristup. Po logici, procep u jezgru služi da ne dođe do prezasićenja jezgra i koristi se kada je load u rednoj vezi sa namotajima primara pa se impedantne promene u cevi (npr SE ampovi) preslikavaju na sekundar. Međutim, ako se trafo koristi u recimo RIAA korektoru i treba nam odnos 1:10 onda....  What?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...