Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

bio Eci, malo smo otresli prašinu sa Pat Metheny Still Live (Talking), nastavili sa Ana Moura pa se dekontaminirali sa Peter Gabriel US, malo rakijali, Ecija ispratili, pa stavio Luisa.

 

Nakon slušanja Luisa, domaćeg zadatka na temu uhvaćenog štimunga na snimci, korektnosti produkcije -da se donese dekret o zabrani barem 60% savremene produkcije sa predrkanim tonovima, ali bez grama muzičke teksture), sada se dokrajčujem za današnji dan sa Arvo Part-om.

 

Tu nemam šta da vam opisujem. Odiseja u svemiru, Muzika Iz Obeliska. Ili ćeš da lupaš femurom po bagri ili nemaš receptore za večiti propeler koji te tera dalje.

 

post-36-0-64895800-1410899690_thumb.jpg

 

Uf, što s*r*m, ali jedna strana ovog albuma (kao reklama za deterdžent za pranje posuđa) ispere tvrdokorne mrlje PinkZAMGrand fleka iz mozga kao od šale!!! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Magnificat.jpg

 

Etiketa Cantate je, slično kao i Archive, posvećena muzikološkim izdanjima na originalnim instrumentima. Cantate izvođenja su malo slobodnija i zvuče za nijansu milozvučnije i toplije od Arhiva. Interesantno je da ova ploča, stara skoro pola veka, nema ni mrvicu površinskog šuma. Baš me zanima koliko su koštale ploče na tako kvalitetnom vinilu tih dana – verovatno nisu bile jeftine.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hvala Milošu što me je podsetio na jedno od tri prva dela klasične muzike koje sam stvarno zavoleo i čiji broj se u međuvremenu uvećao nekoliko puta (ništa preterano) a danas sam pri poseti Prestonici udomio Magnificat koji prilažem.

post-36-0-68379300-1411241373_thumb.jpg

Do sad sam navedeno delo imao na kaseti, pa cedeu, pa jutjubu ali nikad na ploči. 

Nikad se nisam lepše sklonio od kiše nego danas u kafić/prodavnicu ploča Lejla.

I ovako, bez kupanja sa OkkiNokki tretmanom muzika klizi solidno iz brazda. Slušao sam  po mom ukusu i bolje interpretacije (ne sećam se original CD-a ali mislim da je ovaj http://www.musicweb-international.com/classrev/2008/Oct08/Bach_Vivaldi_2081252.htm  sa više rokenrola i života u izvedbi i manje mlitavim tenorom ali dok ne stigne ništa bolje, za sad će i ovo sasvim solidno poslužiti :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Passion.jpg

 

Bahov oratorijum Pasija po Mateju, fragmenti, Kamerni orkestar iz Štutgarta, Decca iz 1967. Snimak je mono. Za potpuno razumevanje ovog dela je potrebno ozbiljno teološko i muzikološko predznanje, ali i bez toga može se uživati u prelepim arijama. Preplitanje kontra-alta i lelujave solo violine u 45-47 „Erbarme dich, mein Gott“ dugo ostaje u ušima. Ako ovako božanstveno zvuči snimak, mogu samo da zamislim kako uzbudljivo zvuči izvođenje u katedrali. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

što reći

 

attachicon.gifgetz.jpg attachicon.gifBenny.jpg

 

bez ugasiti rasvjetu i uživati

 

 

Jazz Giant :good: ..nedavno su se na nekoj sesiji za phono fini ljudi zavitlavali vec jedno vreme slusajuci neki gitaristicki trio LP,pa nisu stizali nikako sa 1 na 2..kad su pustili konacno pomenuti Jazz Giant LP,sve je postalo jasno ko suza :D ..fina ploca BTW :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...