Jump to content

Preporučeni Komentari

2 hours ago, Beli said:

Woly, svaka čast na reportaži ... definitivno si promašio profesiju. :clap:

Predlažem ''sveopštem forumskom pučanstvu'' da te imenujemo za oficijelnog forumskog reportera sa muzičkih dešavanja ... kod nas, a i šire. :thank_you2:

nači da prestanem da lemim :huh: :D netje da može.. a što se profesije tiče - još se nisam pronašao, za 20, 30 godina će i to da se desi :)

2 hours ago, Zen Mod said:

dosta mu je sto je oficijelni forumski Woland

:smesna:

oš to da kažeš da sam višeslojna (višestruka :crazy:), a nadasve živopisna ličnos? :D 

Podeli na ovim sajtovima

• 2 nedelje kasnije...
  • 2 nedelje kasnije...

Bila prekjuče Amira u Novom Sadu.. u SNP, u velikoj sali.. prepunoj, rasprodatoj mesec dana pre koncerta.. volemo se mi od njenog prvog koncerta (onomad) u bašti Doma u Nikolajevskoj, pa u Sinagogi (onda kad je Grozni preplakao pola koncerta :) :P), pa do ovog poslednjeg u SNP.. koncerti u Nikolajevskoj i Sinagogi su bili emotivniji - manji prostor, manje ljudi, kamernije izvođenje, dok je ovaj poslednji bio veoma ambiciozan, rekao bih veliki - ono: prvo ću da vas razbijem na male goliće, pa ću da vas razvalim i na velikom terenu :)

Amira je bila standardno odlična, publika naviknuta da prati samo vokal (nije im zameriti) nije (ipak većina) posvetila dužnu pažnju ostalim muzičarima, koji su svako ponaosob, bili na nivou Amirine interpretacije.. Bojan Zulfikarpašić je svirao koncertni klavir tako da se povremeno iz njega čula šargija :( Ante Gelo (obratite pažnju na njega, školovan, svestran gitarista) gitaru iz koje se čuo klavir :) Zvonimir Šestak (i na njega da se izobraća pažnja) sveradnjeradi na kontrabasu i perkusionista (svira sa ćujba Dinom Merlinom :D )  Amar Češljar - veoma suptilan i jako lepo doziran..

muzički vrhunac je bio na Telal viče.. nađoh ne baš sjajan snimak, atmosfere radi:

emotivni vrhunac je bio.. pa kako kome, ja sam ih imao nekoliko, i ovaj (bez solista :) ):

izveden je repertoarski best of (neko bi nešto i dodao, ali niko ne bi ništa oduzeo) - bilo je tu svega počevši od sevdalinki preko sad već njenih standarda od Kemala Montena, Zdenka Runjića, čak i Tereze Kesovije pa do Azre.. deluje pretenciozno na papiru, ali Amirin glas je to mnoštvo žanrova i muzičkih izraza veoma lepo povezao.

Podeli na ovim sajtovima

• 2 nedelje kasnije...

sinoć bila Josipa Lisac u Novom Sadu u SNP - 50 godina na sceni bato, nadživeće i Stounse, a možda i neće - Kit je vanzemaljac, ni pad na glavu sa palme nije bio fatalan :)

nisam Stounse ubacio u ovu priču baš bezveze - ko onomad pred njihov koncert u Beogradu, i juče sam se našao sa kartama u rukama i dilemom, dal da idem jerbo moožda ona nije ono što je biiila, te omatorilo se, pa možebiti i da joj je neuroza uznapredovala pa prešla u nešto tvrđe, i svaštanešto sam mudroserao i femkao se, puštajući da me bližnji ubeede (prosto sam zapišavao teritoriju :) ) da je to only rock'n'roll and i (still) like it :)

Josipa i jeste u osnovi rokenrol, uz povremene izlete u džez i fank, sinoćni koncert jeste bio električni rokenrol, doduše veoma fin, ali ne i sterilan, fenomenalno odsviran (verujem da je jedini rok koncert na kom sam bio, a na kom je svaka nota odsvirana pravilno :) ), i otpevan (Josipin glas je dobio na dubini, visina je ostala, ali intenzitet je nešto slabiji), bez bilo kakvih trikova, bez pratećih vokala i bez pokrivanja glasa u odsudnim momentima nekim od instrumenata.. dakle veoma pošten koncert, koji je imao uvod, razradu i zaključak, i koji nije bio opterećen promocijom novog materijala, gde su aranžmani pesama izmenjeni, odnosno dovedeni u istu vremensku ravan i prilagođeni postavi muzičara sa kojima nastupa..

a oni su, svako ponaosob a i zajedno, blago rečeno odlični.. pozaboravljah im imena, ali lica basiste (Mjuzik Men fretles petožični - bruka kako čika svira) i klavijaturiste (ako sam uspeo da dobacim neka Jamaha i Korg) su mi bila poznata, osim njih bila i truba (trubač svirao i harmoniku - bez greške) i bubanj (veoma klasičan Greč komplet) i gitara (strat bato, i to sasvim fin).. ozvučavao Jan iz Kisača - istakao se na Amirinom koncertu, sinoć se malo tražio u prve tri pesme (bubanj pokrivao sve), ali kad se pronašao, nije bilo loše (barem sa moje pozicije), možda malo glasnije (ovo je iz pozicije lika koji ide samo na sedeće koncerte :) )

repertoar.. pa sve, ili skoro sve (za etno i paraklasične motive nije bilo mesta sinoć).. publika.. tss.. šareno - od popaljenih klinki iznenađenih što nema horskog pevanja (probale su, al izmenila tu nešto Josipa, teško otpratiti melodiju a o varijacijama da ne govorim), čak ni ritmičnog tapšanja (prestravljeni behu promenom ritma :) ), klinki delegiranih od fejsbuka i instagrama (zakleo bih se da se i tvitovalo), preko gospođa u najboljim godinama sa i bez pratilaca (bilo ih i onih grupisanih, što čamotinju razbijaju po principu uzajamnosti), a bilo nešto i normanog naroda.. na kraju svi ustadoše (videli od Beograđana, to se bre ne radi tako lako u Novom Sadu, ccc upropastiše nas novi klinci :) ) iii trajao taj aplauz na kraju, i iskren je bio..

meni je falila ova, nadao sam joj se:

nisam bio previše razočaran što je nisam čuo - bilo ih je dovoljno dobrih..

Podeli na ovim sajtovima

odložiše mi Kremera :(

Kremer 70

concertsmay 19, 2017 friday 19:30liszt academy

Bach Concerto for Two Violins in D-minor (BWV 1043)

Sibelius Violin Concerto in D-minor (op.47)

Philip Glass Double Concerto for Violin, Cello

Gidon Kremer - violin, Giedre Dirvanauskaite - cello, András Keller - violin, Kremerata Baltica
Conductor: András Keller

ali, bliži se gostovanje Akrama Kana na BDF:

10. april 2017, 17h i 20h | Pozorište Atelje 212
Kompanija Akrama Kana | London
Chotto Desh, Akram Kan

Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

• Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
  • Kreiraj novo...