Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Napisao je 99 zato što "ne zna" napisati error!Da malo palamoodim, pa me poslije izgrdite: Radi li laser gore dolje kad zatvoriš ladicu, ako ponekad učita disk, a kažeš da se ne vidi crvena točkica na laseru - je li moguće da ima prekid u napajanju lasera koji se otkloni kad se nešto mehanički pomakne, je li netko čeprkao po trimerima za fokus, kut i štatijaznamštasvene?Kad bi bio majstor od elektronike krenuo bih otuda.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

napisao sam ranije u postu 305. Akai cd69. na fotografiji je cd79 koji mi j ebio na modifikaciji. 69-ka je dosta siromasnija, ima samo jedan trafo, mnogo delova nedostaje u odnosu na 79 ali su iste stampane ploce tako da mi nece biti tesko modifikovati ga. Sto se tice 990 rotela pre bih uzeo 991 jer ima lako nabavbljiv laser. 971 takodje dolazi u obzir

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo mu dodje kao kviz. :( Philips ima 2 modela koji u oznaci imaju 69: CD690 i CD692 koji imaju DAC-ove sa: SAA7341 i SAA7341GP.Znači - AKAI CD-79Voleo bih jednom da se dočepam dobro očuvanog primerka Rotel RCD-990. :blush:

Vrlo bi rado imao tog Akaia! Kad ova moja sprdnja od plejera (Akai CD-M 670) ima Rubicone po cijeloj ploči, mogu misliti šta su ugrađivali u dobre playere.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisao je 99 zato što "ne zna" napisati error!Da malo palamoodim, pa me poslije izgrdite: Radi li laser gore dolje kad zatvoriš ladicu, ako ponekad učita disk, a kažeš da se ne vidi crvena točkica na laseru - je li moguće da  ima prekid u napajanju lasera koji se otkloni kad se nešto mehanički pomakne, je li netko čeprkao po trimerima za fokus, kut i štatijaznamštasvene?Kad bi bio majstor od elektronike krenuo bih otuda.

Хвала што бринеш али ту нема никаквих тримера!Погледати слику у посту 296.Ух сад личим на колегу Импулса  :blush:.дискО_Сту
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Хвала што бринеш али ту нема никаквих тримера!Погледати слику у посту 296.Ух сад личим на колегу Импулса  :blush:.дискО_Сту

Trimeri su vjerojatno ispod transporta, a on se vjerojatno drži na tri šarafa sa gornje strane i jednim koji ide sa donje strane.Zapravo sam pitao (nevezano za trimere) postoji li mogučnost da neki dio transporta ne dobija struju zbog prekida na PCB radi lošeg lema ili savitljive trake koja više ne dobija napon u svaki od svojih vodova ili neke slične trivijalnosti.Nemoj zamjeriti što se miješam - samo sam znatiželjan! Daleko od toga da mislim da mogu tebi ili bilo kome drugom na ovom forumu držati instrukcije. :(
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

napisao sam ranije u postu 305. Akai cd69. na fotografiji je cd79 koji mi j ebio na modifikaciji. 69-ka je dosta siromasnija, ima samo jedan trafo, mnogo delova nedostaje u odnosu na 79 ali su iste stampane ploce tako da mi nece biti tesko modifikovati ga. Sto se tice 990 rotela pre bih uzeo 991 jer ima lako nabavbljiv laser. 971 takodje dolazi u obzir

Po rečima onih koji su imali prilike da ih uporede, bez obzira što oba imaju 2 x PCM63P drastična je razlika u kvalitetu izrade i zvuku, a valjda i transport ima nekog pozitivnog uticaja na toliku raliku u zvuku. 213 jeste lakše nabavljiv. CDM9 Pro je teško naći, a oni koji su ga nabavljali kompletan nov u poslednjih godinu-dve plaćali su i po 250 Evra. Ali, imati RCD-990 ili Krell KPS20i....pa verovatno se i isplati nabaviti jedan CDM9 Pro za rezervu, čak i za toliku sumu, i onda si miran bar 10-15 godina.RCD-990 je relativno kratko bio u proizvodnji i prodaji, a špekulacije su da je povučen zato što je uredjaj bio High-End mrga (na tragu Rotel-ove Michi serije) a za cenu više-srednje klase CD playera iz tog doba. E sad, šta ja tu znam...... :blush:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trimeri su vjerojatno ispod transporta.Nemoj zamjeriti što se miješam - samo sam znatiželjan! Daleko od toga da mislim da mogu tebi ili bilo kome drugom na ovom forumu držati instrukcije. :(

Само ти и даље буди знатижељан, дакле скинем ти Ја лепо транспорт како рече колега да погледам испод транспорта.Стварно има само један тример на плочи ( нисам га окретао), и тако у руци држећи цео транспорт убацим диск!Диск се заврти и стане, Ја око на транспорт кад оно лепо пише: 7 нумера - 62 мин. и 48 секунди.Ја у чуду, ајд поново, избацим диск убацим оно исто.Ајд поново исту процедуру опет исто, просто не могу да верујем да сам га средио!Ако дођем у твој крај водим те у кафану да платиш пиће   :blush:.дискО_Сту
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Само ти и даље буди знатижељан, дакле скинем ти Ја лепо транспорт како рече колега да погледам испод транспорта.Стварно има само један тример на плочи ( нисам га окретао), и тако у руци држећи цео транспорт убацим диск!Диск се заврти и стане, Ја око на транспорт кад оно лепо пише: 7 нумера - 62 мин. и 48 секуди.Ја у чуду, ајд поново, избацим диск убацим оно исто.Ајд поново исту процедуру опет исто, просто не могу да верујем да сам га средио!Ако дођем у твој крај водим те у кафану да платиш пиће  :).дискО_Сту

Beginers "sreća"! Nedavno sam kupio jedan stari Philips i rastavljao sam ga tražeći nešto slično. Savjet i nije moj, nego je pokupljen na ovom i raznim drugim forumima.Moram dodati i ovo: Vidim ja tamo 4 regulatora napona, ali ne vidim oznake, pa "ajde da izmjerim za koje su napone i...Kratko spojim 30V i masu na (ispostavilo se) 7915 regulatoru, pa je nakon toga davao samo -7V. Ako je zvuk zamuljan i imaš tda1541 provjeri je li ti napon stvarno -15V ili je manji! ;):):( Nakon promjene regulatora napravljen NOS i prebrikan MUTE sa 7210 i... Potencijal je tu! Kad dovoljno proučim napisano ovdje i na velikom DIYA počinje povlačenje za rukav u stilu: "A kako da ja sad ovo ili ono napravim i zašto?" :blush: :)EDIT: Iako ne volite onog ludog Poljaka koji planira sa triodama napraviti novi svjetski poredak za ovakve i slične probleme ima solidan članak. Naslov je "Laserology" ili tako nešto.EDIT 2: U mom kraju jedino ja mogu platiti piće! Ako ikad dođem u BG računam na turističku ophodnju po čuvenim splavima! :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Само ти и даље буди знатижељан, дакле скинем ти Ја лепо транспорт како рече колега да погледам испод транспорта.Стварно има само један тример на плочи ( нисам га окретао), и тако у руци држећи цео транспорт убацим диск!Диск се заврти и стане, Ја око на транспорт кад оно лепо пише: 7 нумера - 62 мин. и 48 секуди.Ја у чуду, ајд поново, избацим диск убацим оно исто.Ајд поново исту процедуру опет исто, просто не могу да верујем да сам га средио!Ако дођем у твој крај водим те у кафану да платиш пиће  :blush:.дискО_Сту

Sad kad ste ga rasturili zalemite nogice stabilizatora da Vam se ne bi ponovio kvar
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trimer

Hvala!Deda nije dirao trimer tako da je moguće da je bad conection i negdje drugdje.Ali snaći će se on i bez mene! Osim toga pokazao je da stvarno veliki ljudi ne potcjenjuju nikoga...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala!Deda nije dirao trimer tako da je moguće da je bad conection i negdje drugdje.Ali snaći će se on i bez mene! Osim toga pokazao je da stvarno veliki ljudi ne potcjenjuju nikoga...

Нисам ништа дирао!

Moze jedino da te posalje sa unucima, jer je Deda odvec star da bi se nocu setao po splavovima i jurio splavuse... :) :) :)

Само да ти кажем да идем на концерт Рамштајн-а па ти гледај шта ћеш  :)

Impuls:Lako za CD sa dva DACa nego stigose li kondovi? ;)

Кондови су пренешени на један сплав на Сави, ко хоће да их се домогне мора да плати пиће   :blush:.Ал мислим да је не исплативо, осим ако Ја не идем  :)Извињавам се свима али имао сам "Групну посету са Дамом", тако да нисам ништа ни радио.Биће дана, битно је да се до неког напретка дошло, па полако   :(.дискО_Сту
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Да не би остало не доречено!Цео ЦД плејер сам расклопио, опране су клизне шине фијоке и овлаш подмазане.Замењен гумени ремен за отварање фијоке.Прелемљено све што је било сумњиво, усисан стари тинол, опрано лемно место алкохолом и поново залемљено.Звучни утисци:За поређење сам имао следеће Плејере:Грундинг ЦД 904Онкио 7110 ( Преправљен по Импусовој идеји )Техникс СЛ-ПГ 590И наравно Филипс 650.Грундинг је одличан са одличном звучном сликом, али слаб са висином звучне слике.Онкио, после преправке је засвирао пуним плућима и с обзиром да је Јапанац лепршав и веома слушљив.Техникс, сличан Онкиу али мало тврђи.Филипс, још шира звучна слика, басови одлични дефинисани, горњи спектар одличан.Оно што је мене изненадило је да Филипс има и добру звучну слику и по висини.И још нешто даљински од Грундинга пасује са свим командама , како зашто   :buehehe:У чему је магија тог плејера, немам појма.Јесте ружан, јесте времешан али има нешто што га издваја од осталих!!!!!Пробано са свакојаком врстом музике, па чак и са Продиџијем и Рамштајном.дискО_Сту

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo stiglo iz bratske nam Dežele ;

deo zajednicke akcije Dj.Nik-a i ZM-a - nedostajuci Iskra EZ1606/8E zvucnjak za mene ( da se upari sa vec posedujucim ) , te Iskra snagasic za Dj.Nik-a.

ostatak akcije - dace Bog za koji dan , ali o tom potom ......

post-2-126753914018.jpg

post-2-126753916036.jpg

post-2-126753917192.jpg

post-2-126753918251.jpg

post-2-126753918929.jpg

post-2-126753923155.jpg

post-2-126753925893.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

И још нешто даљински од Грундинга пасује са свим командама , како зашто   :buehehe:дискО_Сту

Možda zato što je u to vrijeme playere pravio samo Philips (dobro, nije samo on, ali...), a Grundig ih je prepakiravao, neki kažu da je to radila i Theta, dok je Marantz bio u vlasništvu Philipsa i originalni strojevi su se pakirale u Marantzova kučišta.Ne znam za Sony koji je suvlasnik red book formata, ali je moguće da daljinski odgovara i pokojem Sonyu.To je trajalo do otprilike polovice 90-ih kada je Sony počeo raditi playere sa svojim D/A chipovima. Transporte je od početka radio samostalno.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo stiglo iz bratske nam Dežele ;

deo zajednicke akcije Dj.Nik-a i ZM-a - nedostajuci Iskra EZ1606/8E zvucnjak za mene ( da se upari sa vec posedujucim ) , te Iskra snagasic za Dj.Nik-a.

ostatak akcije - dace Bog za koji dan , ali o tom potom ......

Vala nek si ga nasao...dooovde ---> :buehehe: si nam se vec popeo sa istim :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...