Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

soltanusi odose , dodjose prcvoljci

 

e bas si biciklista , i u glavu ..... :rofl:

 

na cemu ces sad da slusas gramofor .......

 

Ma tu su još Soltanusi, ako je neko zainteresovan...

 

BTW, ponuđeno mi u zamenu 500 komada brand new US print uglavnom neraspakovanih CD ploča (sve originali!)... Mislim se, čemu sve te original CD ploče ako ih neću slušati...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad neće niko da se šeti :wink2:

 

Postavljena slikacash.jpg Postavljena slikaclapton.jpg Postavljena slikawaits.jpg

 

 

sam sebe častio analogijom

 

tek otpakovane, još u celofanu :whistle2:

 

Jel' ono u sredini original CD ili je kojim slučajem vinyl? (kažeš analogijom)  Koliko je publika rejvovala, toliko ga je kritika osula drvljem i kamenjem...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel' ono u sredini original CD ili je kojim slučajem vinyl? (kažeš analogijom)  Koliko je publika rejvovala, toliko ga je kritika osula drvljem i kamenjem...

 

 

analogija čista i šestarska ručka, kolega

 

LP sve troje

 

kad se častimo da se častimo kao u stara dobra vremena :wink2:

 

 

P.S.

@Doktore, da znaš da je ova Sumico sve bolja i bolja, valjda joj trebalo malo vremena da se razdrma :whistle2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam, imam ... nemam ;-)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

opa batko, kod tebe izgleda vise ne ulaze kutije ispod 1K...super su

 

Tamo gde sam ih do sada imao prilike čuti, uvek su bile vredne klase cene. To, uostalom, važi za sve Sonus Fabere koje sam za života video i čuo. Na žalost, ništa od gabaritnijih izdanja ove manufakture nisam ni video uživo a kamoli čuo. Ovo je bila dobra prilika, prodavac razuman, cena prihvatljivo visoka/niska (dovoljno dobro odmerena da te pare izvučem ako ih jednom odlučim preusmeriti kod nekog drugog vlasnika) a ja dovoljno "potkovan" da ih konačno sebi priuštim. E, pa srećan mi božić... ma koji da je...  :newyear: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zvu se vratio u sitne sate iz Novog nam Sada :)  Voda, vatra, sunce, kiša, vjetar .... ne mogoše me sprečiti da odem do drugara Lučijana :) i da ga olakšam za dva kvalitetna zvučnika.Postao sam ponosni vlasnik high end zvučnika marke Sonido  :wink2:  . SCW300 da budem precizan. Boli me glava, autobus je bazdio na memlu i spava mi se. Slike ovijeh dana... Kad me ne bude mrzelo. 

Samo da znate, jako su lepi :) .... i seksi :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein,

 

lepi su ti ovi mališani!

 

šta da ti kažem, izgleda došlo vreme za novi ciklus kad čovek isproba sve i svašta od zvučnika, pa kad mu ponestane mateijala, vrati se na početak, pa hajmo nanovo...

 

Jako mi se dopadaju sonusi (možda i više nego soLTAnusi NHF), nadam se da ću imati priliku na proleće da se pozovem na slušanje istih u najmuzikalnije potkrovlje u Subotici.

 

U međuvremenu imaš poziv da dođeš u ZR na upoznavanje sa počasnom ložom PUPS- sistema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala vi na pozivu :) a podrazumeva se da otvoreni poziv kod mene uvek važi, ali definitivno bi bilo interesantnije to obaviti kada se grebofon postavi u funkcionalno stanje... Preamp će biti kada iz HK stignu preklopnici za atenuator(e), (rekao bih onako, odokativno mesec dana?) do tada imam fore da se pozabavim projektom kutije jer mislim da pametovanja oko buffer stepena nema, sve je ovde zilion puta prežvakano i ispljunuto, k'o ptičićima... Ko to ne mož' da svari, neka se ne ljuti na majku prirodu i evoluciju...

 

Što se tiče mojih putešestvija, u februaru imam porodičnu obavezu da posetim Veneciju u vreme karnevala i sledeću obavezu poslednjeg vikenda aprila da nacrtam svoju ugly mug na sajmu u Germersheimu...

 

Mala je tajna da ću pre ili kasnije ovih komotnih puno kvadrata neumitno morati menjati za kvadraturu sadašnje dečije sobe u prizemlju, jer ova moja ćerkica svakog dana sve više prestaje da bude mala devojčica a sve više postaje devojčurak, a za koju godinu, kako tok stvari ide, postaće devojka, a ja stvarno, najiskrenije, nemam volju ni želju da upoznajem svaku njenu drugaricu, svakog njenog druga... Kada do toga dođe, trebalo bi, nadam se, očekujem, da ću biti i mentalno i logistički spreman da ustupim mesto mlađoj trećini malecne nam familije... Uostalom, veće nije obavezno uvek i bolje... A skromnost je vrlina, a moron nije pripadnik verske sekte...

 

Što se tiče Sonusa, trenutačno se slušaju sa ne baš adekvatnom vezom između CD-a i balansiranog pojačala. (samo priglupi pot između konektora) Dosadašnjim slušanjem već sam bio ustanovio da RCA izlaz sa CD plejera ne može soničnim (ne)kvalitetom ni da primiriše onome što je plejer spreman i voljan da ponudi sa balansiranog izlaza i samim tim, samo sve držim na "mlako" i slušam onako, "usput" bez pokušaja da se udubim u procenu koliko sam se zajeb-uni-o... Ali biće i to...

 

PS. Ko misli da mi dođe u gostovanje, umesto crne, mlevene kafe (koju ne konzumiramo) može da donese neki crni, nemleveni komad vinila ako ima udupliran neki muzički album viška :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... 

Samo da znate, jako su lepi :) .... i seksi :D

Ja znaaaaam :)

A i sviraju jako lepo. Taman si ih dobio fino razrađene.

BTW, mogao si navratiti da ih čuješ sa buffalom kako svire ;)

Samo je problem što prokletinje stalno traže da se pojača muzika, a ja za tako nešto (na svu sreću) trenutno nemam uslova...

Čestitam na prinovi.

Kutija ? Gore ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislio sam na tebe i Davida ali stvarno nisam imao vremena ni sa Lukom da popričam pošteno. Radio do 16 sati, u 17 uhvatio voz za NS. U 18:30 sam bio u Novom Sadu. Luka me sačekao i odvezao u svoje porodično gnezdo. Slušali muziku, više pričali i dok sam se okrenuo, bilo je 20:55, a autobus za BG kreće u 21:10. Na taj sam zakasnio pa smo seli u pekaru/kafić da sačekamo onaj u 22:10 na koji takođe umalo ne zakasnih. Šta da ti kažem kad je dotle došlo da na 3 metra ispred mene zatvara vrata od autobusa. Vučem kofer sa Sonidima, preskačem nekog čikicu na stanici i lupam po šoferki da mi otvori.Da nisam uspeo da uđem, morao bih čekati voz u 22:30, a to je onaj kaubojski/putnički što mu treba 2 sata da prepuzi 100 km i staje kod svake bandere. Bio bih kući tek oko 01:20.No, biće vremena kad otopli, nadam se :)  Ići će u postojeću kutiju jer je skoro pa ista litraža i tjuning za Deltalite i za Sonido SCW300, a ako mi se ne svidi, uvek mogu da napravim drugu :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam mogao da izdržim i iskoristio sam priliku da skoknem do Zvuleta i pogledam Sonido-e. Pošteno napravljeno, lep papir, dobra vešanja, centrator i korpa. Poslušali malo onako u kratkom spoju i ima "mesa".

 

Video sam i kutiju za Econowave i mislim da je Zvule preterano dobro to odradio. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1. Većina kači slike zvučnika u pogrešan thread

 

2. Čestitamo, Zvule!

 

3. Ti drajveri su odlični za onken, greota bi bilo da se ne napravi.... imaš onken calculator od Cyr-Marc Debien u Excel formatu pa se igraj :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1. Ja to zbog ovih što kukaju da im poruke premeštam, a meni se može da postujem bilo gde-bilo šta. Mogu da me mrze :rofl:

 

2. Hvala mister Koja :) Ovo su pravi HiFi basevi.

 

3. I dalje ne znam. Prvo ću da ih stavim u kutije koje već imam čisto da vidim kako će to da zvuči (a ni to neće biti tako skoro). Ne verujem ni da ću imati mnogo vremena sa skretnicom da se igram već ću da ih namestim da sviraju kako tako pa kad rešim neke bitnije stvari u životu, moći ću da se posvetim zvučnicima malo više. Trenutno mi sve vreme odlazi na sleep, study, work. Na forum sam pristupao samo sa posla i to onda kada imam neku pauzu. Evo i sad, kad imam koji slobodan dan :)

 

 

@ Bata Bane & crew : Vidi se sa slika da zvučnici nisu napastvovani................................... još :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

×
×
  • Kreiraj novo...