Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Ziko moze li u temi Zikin F3 opis zvuka. i ja pretpostavljam da je pot izbacen i da se koristi samo bafer

Nema gain dela. Samo buffer. 1:1. O zvuku nakon dužeg slušanja. Ukratko, vraćen je ceo spektar u potpunosti. Ostali su cable-ovi (kažu da je srebro)... Detalji se nisu izgubili. Nimalo. Dole se dobilo dosta...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

odmah da kazem razlike. Iako titanium visoki Visatonova svila tihe deonice visokih tonova precixnije odsvira. kod glasnijih deonica visokih titanium dominira ali ne smara. Srednji na JBL-u je malo osakacen skretnicom sto se odmah oseti po cebetu na klaviru. To je i logicno kada se uzme u obzir da je bipolarac u skretnici na srednjemod 56mikro. Bas? Bas je najjace oruzje ovog zvucnika. Ima ga manje nego kod visatona, ne ide nisko kao visaton ali kada kontrabas svira cuje se u njemu treperenje svake zice. Yamamota cu morati da ponovo preslusam samo zbog kontrabasa. Kroz telo prodju trnci kao kad cujete dobru swing-ersku svirku ali kod vas u sobi. Na zalost ima jednu manu, trazi mrcinu od pojacala da bi kontrolisao bas a ja sad nemam nista dostojno toga sklopljeno. Kanda cu morati da se pozabavim onim Haflerom sto vec dugo stoji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znaci Visatoni ofurili JBLe?PS Visaton nema svilenu kalotu nego fabric dome, de si video svilene bube u Germanu? :Viannen_loungelizard: PSS ajd proveri (mada verovatno vec jesi), kvalitet 'iznutrica'. Ono sto sam ja video na jednom modelu (iz rekao bih iste serije)je porazavajuce: kvalitet ozicenja i delova u skretnici je ispod svakog minimuma...Probaj to da sredish dok ja ne dodjem :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema gain dela. Samo buffer. 1:1. O zvuku nakon dužeg slušanja. Ukratko, vraćen je ceo spektar u potpunosti. Ostali su cable-ovi (kažu da je srebro)... Detalji se nisu izgubili. Nimalo. Dole se dobilo dosta...

Koristim priliku da se, još jednom, zahvalim svima koji su me podsticali i podstrekavali da završim sa usklađivanjem delova lanca... Vredelo je svakog uloženog evra... Posle, neminovnog, probanja sa različitim žicama, kojih imam, na žalost, više nego što je potrebno, zaključujem da bi, sada, svirao (skoro, da ne budem isključiv) isto ne sa telefonskom žicom, kako Vule napisa na HiFi, već sa mokrim koncem kao IC-om... Osnovni podstrekač, glede impedance, u mom slučaju je @sipi a prati ga, u stopu @pile. Naravno, ni @impuls nije daleko. Veliko iskustvo i naravoučenije... Kad počnu da Vam (značajno) različito sviraju cable-ovi, odmah papir i olovku na Sunce i...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajd' da se pohvalim i ja. Nakon podužeg čekanja, zazvoni poštar i na moja vrata. I ...post-9-059522900 1274880338.jpg :buehehe:

Ajde leba vi, ako ve ne mrzi, da mi objasnite u čemu je kvaka sa ovim starim iskrinim zvučnicima.Vidim svi ih nešto jurite i tražite.U moje pero svi su bježali od iske, bila samo nužno zlo.Svi ganjali nešto iz uvoza a ako se ko bakćao sa našim zvučnicima onda kupovali ei drajvere od 40 i 80 w i pokušavali nešto, ako se dobro sjećam, kao Nestorović kao da prepravljaju te drajvere, premazivanje , centriranje neki filc podmeci ispod visokih i tako to.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je moj prvi post. Pozdravljam odlicno drustvo.Sto se tice gore prikazanih zvucnika primeti da su 16 oma a za 4 ili konfuguraciju sa 2 treba imati cime poterati to.Ranije su se zvucnici proizvodili u skladu sa pojacavacima koji su bili u upotrebi sto znaci slabasni, uglavnom cevni.Ne bi nikako da kazem da je zvuk los vec da su se trendovi pa i muzika koja se danas slusa (citaj moda) promenili.Sve u svoje vreme...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je moj prvi post. Pozdravljam odlicno drustvo.Sto se tice gore prikazanih zvucnika primeti da su 16 oma a za 4 ili konfuguraciju sa 2 treba imati cime poterati to.Ranije su se zvucnici proizvodili u skladu sa pojacavacima koji su bili u upotrebi sto znaci slabasni, uglavnom cevni.Ne bi nikako da kazem da je zvuk los vec da su se trendovi pa i muzika koja se danas slusa (citaj moda) promenili.Sve u svoje vreme...

Од кад Ја то говорим, ал' нема ко да слуша :buehehe:.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajde leba vi, ako ve ne mrzi, da mi objasnite u čemu je kvaka sa ovim starim iskrinim zvučnicima.

Sto se mene tice i Ei zvucnika - odlican zvuk je bio iz zvucnika koje su isli uz HSR48 risiver i samo to. Pravio sam neke igracke sa Niskim drajverima, premazivao drvofix-om membrane, gurao filc ispod visokotonca ... jok. Doduse, bio sam razmazen zvukom Dynaudio D28 ('Petica Pevalica' mislim da bese) i jako mi je drago kad vidim sta Nikomi sada radi :buehehe: Iskre su druga prica, nisam ranije imao priliku da ih posedujem i eto malo igranja. Ima ovde par kolega koji ih uveliko koriste i ne bih rekao da im nesto smeta, naprotiv :) A ovo ce biti i najveci drajveri koje sam imao, sve dosad nesto 'kratki Dzo' - oko 5" :cheers:

Ovo je moj prvi post. Pozdravljam odlicno drustvo.Sto se tice gore prikazanih zvucnika primeti da su 16 oma a za 4 ili konfuguraciju sa 2 treba imati cime poterati to.Ranije su se zvucnici proizvodili u skladu sa pojacavacima koji su bili u upotrebi sto znaci slabasni, uglavnom cevni.Ne bi nikako da kazem da je zvuk los vec da su se trendovi pa i muzika koja se danas slusa (citaj moda) promenili.Sve u svoje vreme...

Dobrodosao ti nama! Pusti Dedu, naterace te na penzionerske vode :) Sve ovo je razonoda, zabava, relativno 'jeftina' u odnosu na HiHi stranu medalje i uvek ce se naci i pripomoc i resenje za neke ideje i projekte. Nisam ni ja daleko od penzosa pa se tako i igram: slusam stare ploce :) - salim se. Nova produkcija po meni i ne zahteva nikakvo pojacalo: nivelacija nabijena do maksimuma a to ce odsvirati svaki livadar :DNece biti problema za pronalazenje pogona, makar tako mislim. Evo jos jednog muzejskog primerka - al' je parnjak zvucnjacima: post-9-005479800 1274946424.jpg post-9-076950000 1274946436.jpgSta mu treba: 2x EL34 i sitnurija. A to vec stoji i moram da priznam slabo se koristi u zadnji kraj. Pa biraj Ago..post-9-098929800 1274946461.jpg:cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...