Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

tnxtelekomunikacijski , kako mi se cinista je da je - sigurno je bolje od audiofilskog smeca

:connie_nutzo: Možda je 75Ohm-ski... Našao sam još 2 parčeta po metar. I ovaj je u paru po metar, al' terminisan... Nisu baš neki chinch-evi, al' na ovaj, sledeći, će Kanibal da stavi neke lepeo :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:connie_nutzo: Možda je 75Ohm-ski... Našao sam još 2 parčeta po metar. I ovaj je u paru po metar, al' terminisan... Nisu baš neki chinch-evi, al' na ovaj, sledeći, će Kanibal da stavi neke lepeo :buehehe:

75-ohmski je za VFza muzike je lepoomski ;terminisi , u nedostatku eichman bullit-a - najjeftinijim plastikanerima ( prelemiti ako ima nitovanih kontakata)lepse ce sviru od 400gr. komadeski , pa ma kako se zvale
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jutros, posle (redovnog) pešačenja, pre uključivanja skalamerija, stavim ja TVC u system, probe radi. Ej! Ovaj cable je od njega napravio ne-suvi preamp! Kako srebro može to! Trebalo bi da je, još, suvlji. Al' ne! Ma znam ja da cable ne može biti 75Ohm-ski, zezam se na račun onih koji o tome pišu... :connie_nutzo: Ovo je bio sleeper! Baš je lepoOhmski! Baš sam zadovoljan! Kol'ko detalja i kakva slika... Vibrafon samo leti levo-desno... Čuje se kako prsti klize po drškama... Častiću ovo drugo parče silver lemljenjem kod Kanibal-a i dobrim chinch-evima... Pa neka košta... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ziko...Sale napisa da je 75omsi za VF....tim verovatno misleci digitale signale, pa da ne brinesh....sto nema puno veze kako ce svirati za audio interkonekt.Imas 75omskih beldena od fi 4mm...npr ja ga koristim za spdif....uz to je i lila ljubicast. :connie_nutzo: Taj tvoj mi jako lici na onaj sto cary koristi za signal u svojim lampasima. :buehehe::umnik2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Može biti i sajla za ručku vodokotlića, meni zvuči lepo... Totally opposite od "brineš"... :connie_nutzo:Oko Ohm-aže niste "uhvatili" moj sarcasm... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

meni to lici na prespojni kabel za mobilnu telefoniju ; svojevremeno mi Davor dao par komada

Jesi li ih "slušao" tj. koristio? Il' sam ja k'o dete u poslastičarnici il' je, stvarno, dobar... Ima detalja za koje sam bio, čvrsto, uveren da su distortion u snimcima koji su, sada, postali detalji koji imaju smisla... Ovaj drugi parčić ide, obavezno, između AYA-e i TVC-a...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jesi li ih "slušao" tj. koristio? Il' sam ja k'o dete u poslastičarnici il' je, stvarno, dobar... Ima detalja za koje sam bio, čvrsto, uveren da su distortion u snimcima koji su, sada, postali detalji koji imaju smisla... Ovaj drugi parčić ide, obavezno, između AYA-e i TVC-a...

kad slusam - ne slusam vise coax i stranded kablove samo solid core , najtanje sto vidim da zalemim al' ne brini - bas zbog toga "vidim" , uskoro cemo slusati iste kablove :connie_nutzo:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E Zene, sad mi pade na pamet - ako hoces dobru a tanku zicu:Drustvo koje se mota po vojsci i vojnim otpadima neka pogleda razvaljene protivoklopne "maljutka" rakete (POLK 9K11, odnosno raketica 9M14M) - ona u sebi ima oko motora namotano oko 3km najfinije zice izolovane svilom - preko te zice koju odmotava za sobom dobija komande sa upravljackog pulta dok leti prema cilju. Provodnik je superfini a svila daje izdrzljivost na kidanje - time sam sio dugmad u vojsci, nema sanse vodnik da otkine nezakopcano dugme ni sa dve ruke :connie_nutzo:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...secas li se materijala - provodnik ?...

Bakar, i to vrlo dobar - mora kroz tri zicke tanke k'o dlaka da prenese slozen analogni upravljacki signal ka i od ziroskopa i pneumatskog aktuatora u raketi na daljinu do 3 km (domet rakete) bez greske...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tesko da ce se to negde naci kao cela raketa, pre ce ce biti na otpadu kao braonkast cilindar precnika 15-ak cm i duzine 20cm na kome je namotano puno belog konca - e taj beli konac je to sto trazimo - bakarne zicice izolovane svilom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja malo testirao M2TECH. Da ne prečukavam test M2TECH

Error... DS (Direct Streaming) nije bit-perfect reprodukcija! Za M2Tech (HiFace) u foobar-u (i drugim plejerima) selektovati KS - Kernel Streaming. U foobar-u jos odabrati '32bit' u podesavanjima DAC-a. post-9-082690500 1273878365.jpgA sprava radi sto bi Grci u dertu rekli 'Archimidas!' :connie_nutzo:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@SirOliver Obrisa nas Mika cas posla...

sta da vam kazem - ja da ga bijem - izgubi ceo dan .......... vama (koji ste u prestonici ) je ipak lakse i brze ....... :connie_nutzo:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Е док су појединци шетали по северним "Селима"   :)  Србије, Ја сам био на Равној Гори.

Провод наравно на нивоу, док се није појавио "Онај"   :D.

Но у мом дому су сада и принове.

Додуше мало старије али, авај кад их волим  :D.

Наравно у питању су Електро Војс звучници Про 12 Б  :unsure:.

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

дискО_Сту

Jel to stigli oni iz Ameriku? Kako je bilo sa carinom,valjda nije strasno...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...