Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Sony se vraca kuci!  :wink2:

Uskoro sledi prica (u tehnicoloru)  :whistle2:

 

 

Postavljena slika

Uz to pojačalo sam proveo veoma lepe trenutke početka moje zaraženosti ovim virus-om... Komšija i prijatelj u delu zgrade tačno preko puta moje terase je imao to pojačalo... Baš smo uživali i ja sam (ne znam zašto) to pojačalo veoma voleo. Tada sam i ja imao Sony ali mlađeg brata... Otišao je u Split... Zamenio ga je Electrocompaniet... Kutije Viktora Bradača... Vratio si me u mladost... (kraj 70-ih godina poslednjeg veka u prošlom millenium-u...)

Taj komšija je dobio i sina u to veme... Kada je njegova supruga obesila prve benkice pomislio sam da sam prespavao nekoliko meseci... Kića je bio 6.5+ kg i 65+ cm... Lepo je to bilo vreme... Sunčana obala Save...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://i45.tinypic.com/2a82ngl.jpg

 

http://i45.tinypic.com/t6c6yt.jpg

 

 

Evo samo ukratko da izvestim da sam preuzeo Deltalite 2512 od Zvu-a pre neki dan i da sam prezadovoljan "uslugom" tj saradnjom sa prodavcem.

 

Zvu - hvala buraz na kratkom ali efikasnom druženju. Zvučnici su kao iz radnje i ne mogu da se složim da su usvirani.... jer su kao novi. Razgaziće ih čika Mića sa SWR 350X bas pojačalom.... :acute: ....ovo kako si ih ti terao, mislim da nisu ni osetili....  Planiram da ih koristim za razglas tj. kabinet za bas gitaru za šta su i namenjeni... 2 odvojena lagana box-a nešto poput ovoga: 

http://www.thomann.de/gb/aguilar_sl112.htm

 

još jednom hvala i pozdrav Zvu!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....ovo kako si ih ti terao, mislim da nisu ni osetili....

 

Kad smo poterali Sade - Soldier of love na njima s mojim F5, bome se osetilo, mislio sam da će parket da mu se podigne. Lepo ti zvučnjaci rade...  :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hehe efikasni su nema šta! Neo magneti, alu namotaj, 0.4mH, lagana membrana....sve kako treba ali ipak je malo snage isporučivano do sad.... F5 ima koliko w?? 25? 30?..... Ja ću da ih teram s 350 na 4oma paralelno vezane...... ima razlike....  :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iako znam da im je to namena od strane proizvođača, ne mogu da se otmem žalu što će raditi u razglasu ...

 

Nego, da se manem toga - neka tebe lepo služe pa kako bilo.

 

Jesu kao novi. Žao mi je što sam ih prodao, pogotovo posle 3 meseca čekanja iz nemačke i znajući da neću opet moći za te novce da dođem do takvih novih zvučnika, ali stigli su novi zvučnici na moju adresu pa je red da prosledim stare nekom ko će ih ceniti i uživati u njima makar koliko i ja - a uživao sam mnogo. 

 

Odavno sam rešio sa sobom da neću bacati novce na zvučnike niti dozvoljavati da mi se zvučnici odmaraju na polici (a to jeste bacanje novaca). Da sam nešto malo manje racionalan, ostali bi oni kod mene :)

 

Kako god se Sonido bude čuo u donjem registru, potpisujem da su Delite u mojim kutijama sa mojom skretnicom davali neke od najboljih bas frekvencija koje sam slušao :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ništa se nisam zeznuo. Vrlo sam dobro promislio šta mi je činiti za ova 2-3 meseca od kada mi je Luka javio na PP da bi prodavao Sonido SCW300, a sebi nabavio SCW400. Jasno mi je tačno šta dajem, a šta sam uzeo. Deltalite je za neke stvari odličan zvučnik ali Sonido je bolji. Da nije tako, ne bih se ni maltretirao da kupujem Sonido i da bacim 9 meseci tweakovanja (merenje, lemljenje, slušanje - pa tako bezbroj puta) skretnice za econowave sa Deltalite kroz prozor. Naučilo se šta se naučilo i idemo dalje. 

 

Deltalite ima bolji bas od Sonida i to rekoh davnih dana. Da je sva muzika u basu, ostali bi oni kod mene. Ovako sam si nabavio nešto što će malo prirodnije da svira srednje i sa manje skretnice - nadam se. U econowave-u će Sonido raditi bolje od Deltalite definitivno. Dok, u varijanti sa FR koju hoću da probam bi verovatno bolje radio Deltalite.

 

Sve je kompromis. Gagi mi reče da ne prodajem ništa već da iskoristim Deltalite za bas ali mi je to science fiction. Nemam gde sa kutijama od 200 litara pa sam odustao iz praktičnih razloga.

 

Moje pisanije iz prethodnog posta treba shvatiti na najbolji mogući način. O utiscima o bilo čemu (kola, audio etc.) uvek slušam bivšeg vlasnika, nikada sadašnjeg. Ono sam napisao i stojim iza toga da bi, da nisam slušao Sonido, Deltalite ostao kod mene. Ne kažem da nema boljih 12" zvučnika od Sonida ili Deltalite. Kažem da nema boljih novih 12" zvučnika za 200 evra/par od Sonida ili Deltalite. Po mom mišljenju, imajući u vidu kakav se zvuk dobija, oba su bargain. Dobija se enormno mnogo za malo novaca. Taman za toliko koliko se ne isplati kupovati od Italijana (jer su precenjeni) i Kineza (jer može uleteti škart).  

 

I još jedna stvar... Razlike između Sonido SCW300 i Deltalite II 2512 nisu toliko dratične, kako se može činiti iz mog pisanja. Razlike jesu čujne ali dovoljno male da se neko, ko bi danas/sutra odlučivao o zvučniku za econowave ili bilo koju varijantu gde bi basmid trebao da svira do nekih 1,2KHz ili čak i malo više, ne bi trebao mnogo razmišljati. I jedno i drugo sviraju jaaako lepo. Što bi braća anglosaksonci rekli win/win :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čakijini (za mene) nisu bolje svirali bas od Deltalite. Radilo je malo pliće ali i preciznije zbog tretiranja sobe.

 

Meni se ipak što se basa tiče, više svideo Deltalite. Srednji su bili nešto prirodniji pa zbog toga dajem prednost Sonidu.

 

Inače, nema mesta sekiraciji. Mora da proradi bolje od Čakijinog :P:D

 

čeka se Čakija da se javi :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"#%&"! :D

Baš krenuo da piskaram kako hoću da čujem direktno poređenje kad ono iskoče ove 2 poslednje poruke...

 

U svakom slučaju, stvar ličnih preferencija. Meni se sviđa i jedno i drugo, tj. "pro sound" delte i "hi-fi" sound sonida. Delte verujem da imaju bolji kick, slam, punch itd. (poput beyma koje sam slušao), a sonide mogu lakše da zatrepere i zabasiraju na manjim snagama i drugačije odrade tih 50-150Hz :P.

Scw definitivno zahteva veliku kutiju da bi svirao duboko. Ja nisam u potpunosti zadovoljan u potpunosti koliko nisko svira moja kutija, ali je srednji od 200-900Hz zaista neprejebiv.

Jes ti njih probao u toj kutiji od 120l ?

 

 

E da, najnovija pristigla skalamerija mi je buđ iza onih dušeka što su glumeli room treatmant. :bad: 

Sada mi soba ponovo zvoni ko kanta, a zvuk je srazmerno lošiji...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U svakom slučaju, stvar ličnih preferencija. Meni se sviđa i jedno i drugo, tj. "pro sound" delte i "hi-fi" sound sonida. Delte verujem da imaju bolji kick, slam, punch itd. (poput beyma koje sam slušao), a sonide mogu lakše da zatrepere i zabasiraju na manjim snagama i drugačije odrade tih 50-150Hz :P.

 

Baš to :) Zato ih i uzeh :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Može i nešto više:

 

post-117-0-41991600-1358242982_thumb.jpg

 

 

Rez je kod econowave-a između 1,2-1,6KHz (kako se kome više sviđa) pa zbog toga rekoh. Sa druge strane waveguide sa B&C DE250-8 koji su taman usvirani u econowave levkovima za kupus. Čekaju stariju braću od Luke :)

 

Što se tiče kutije, voleo bih da probam onken. Nego nemam nešto vremena da učim kako da se igram simulatorima za isti. Varga preporučuje BR za Sonido, pa ću za prvo vreme koristiti upravo to.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako nisu stigli od Nelsona onda nemaju vrednost. Jel to za neki novi uredjaj ili je za stek za crne dane?

 

 

povecanje licnog steka

 

i nisu od Nelsona ........ malo li je do sad od njega ..... :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...