Jump to content

Pomoc oko DIY SS pojacala !


BANAT

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 127
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

   Nesicu  Sjajne Vesti  !!! 

 

 

  BTW , licno smatram da je trebalo malo vremena da Svi Elkovi ` legnu ` , odnosno da se formiraju 100 % da bi Amp zasvirao kako treba !

 

  Pozdrav ! 

 

Edit : 

 

 Pitanje : Da li su po zvuku ovi tvoji VSSA Amp-ovi smaraci usiju ? , kao na primer oni sa VFB spregom , ili su OK za slusanje 24/7 ? 

Moras da priznas da je to ipak prilicno generalizovana izjava, ima VFB ampova koji nisu smaraci usiju, i solid state a pogotovi lampasa. I CFB amp moze da zamara ako se ne napravi kako treba...

Ja sam recimo probao veoma slicnu topologiju VSSA amp-a i to mi se nije dopalo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Barem prema simulacijama oba ampa isticu i 3 i 5 pa i 7 harmonik...

I to nesrazmerno u odnosu na 2.

Ipak bi trebalo procitati i `hiragine papire o toj temi.

Sudeci po rezultatime amp bi najverovatnije

dobro radio sa jednim interstagew trafoom i tube preampom ispred.

interstage blago istice samo 3 harmonik i dodaje zvuk trake

a tube recimo 2 i pomalo 4.

ostaje pitanje 5 i 7 koji su u principu nepozeljni

skoro ceo sadrzaj posle 4 harmonika...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moras da priznas da je to ipak prilicno generalizovana izjava, ima VFB ampova koji nisu smaraci usiju, i solid state a pogotovi lampasa. I CFB amp moze da zamara ako se ne napravi kako treba...

Ja sam recimo probao veoma slicnu topologiju VSSA amp-a i to mi se nije dopalo.

 

Borko

 

 1)  Koji to VFB amp-ovi nisu smaraci usiju ?

 

 2)  Kod lampas amp-ova ici na VFB je tek totalno pogresno ,( licno preferiram GNFB free cevne uredjaje) .

 

 3) Zaista ne znam koje je to slicna VSSA  topologija koja ti se nije zvucno dopala .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1. Na primer Parasound JC1, imao sam priliku da cujem i zvucao je vrlo lagano, mozda i za nijansu tamnije, bez ikakvog zamaranja usiju ne mislis valjda da uzimas kao referencu ampove tipa Rotel, Tehnics itd...

2. Da li je pogresno ili ne to je preopsirno pitanje ali 90% lampasa koristi VFB

3. Skoro identicno, napravio sam prototip davno pre Lazy Cat-a, kada sam video ideju u Hawksford-ovom LFD preampu (topologiju nije izmislio Lazy Cat...)

 

Da ne bude zabune, ja muziku slusam na svom prototipu koji ima samo 6dB lokalnog NFB-a i to CFB-a i veoma sam zadovoljan zvukom, ali reci da ni jedan VFB amp ne valja je bezveze...

Verujem da nisi imao prilike da cujes takozvani VSSA?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Barem prema simulacijama oba ampa isticu i 3 i 5 pa i 7 harmonik...

I to nesrazmerno u odnosu na 2.

Ipak bi trebalo procitati i `hiragine papire o toj temi.

Sudeci po rezultatime amp bi najverovatnije

dobro radio sa jednim interstagew trafoom i tube preampom ispred.

interstage blago istice samo 3 harmonik i dodaje zvuk trake

a tube recimo 2 i pomalo 4.

ostaje pitanje 5 i 7 koji su u principu nepozeljni

skoro ceo sadrzaj posle 4 harmonika...

Upravo tako, Hiraga tvrdi da najprirodnije zvuce topologije koje imaju opadanje nivo harmoika od drugog pa na dalje, a to se moze ostvariti i sa naponskom povratnom spregom, bitna je topologija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1. Na primer Parasound JC1, imao sam priliku da cujem i zvucao je vrlo lagano, mozda i za nijansu tamnije, bez ikakvog zamaranja usiju ne mislis valjda da uzimas kao referencu ampove tipa Rotel, Tehnics itd...

2. Da li je pogresno ili ne to je preopsirno pitanje ali 90% lampasa koristi VFB

3. Skoro identicno, napravio sam prototip davno pre Lazy Cat-a, kada sam video ideju u Hawksford-ovom LFD preampu (topologiju nije izmislio Lazy Cat...)

 

Da ne bude zabune, ja muziku slusam na svom prototipu koji ima samo 6dB lokalnog NFB-a i to CFB-a i veoma sam zadovoljan zvukom, ali reci da ni jedan VFB amp ne valja je bezveze...

Verujem da nisi imao prilike da cujes takozvani VSSA?

 

-  Parasound JC1 , licno nikad to nisam video niti cuo , ali bih voleo da imam priliku , mozda me i prijatno iznenadi ! , ali pomalo sumnjam u to .  

-  Da li mislis da recimo klasican Wiliamsonov PP cevni amp koristi VFB ? , ili pak klasicni Mullard 5-20 ? , ja mislim  ne ,   nego bash naprotiv koriste CFB .

-  Moze semica od tog Hawksford LFD pre ? ,

- Gresis , imao sam priliku da cujem VSSA  .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 11 months later...
  • 2 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...