Jump to content

Sonido MLTL & OB


Woland

Preporučeni Komentari

Rad i trud nisu moji - kutije mi pravi Savo Velikinac. Ali sam zato išao u prodavnicu :)

 

Brezova šperploča, pomenuta ruska, 24 mm, 17-slojna je nabavljena ovde: http://www.frischeis.rs/

 

Trenutno je na popustu, košta 10,12€ po kvadratnom metru. Table su veličine 1525 x 1525 mm

 

Jesu li ti oni rezali stranice ili je to tvoja obaveza? Gde si nabavio furnir, cena?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

wolande - rekoh ti ali si zaboravio - FR sto nize - dakle taj Omac da bude nizi , please , with cherry on top

 

hihihihi

 

Nema kud niže, to je 4 cm odozdo, a treba da ima i horizontalan deo konstrukcije. Ista mu je visina kao kod Hifisha. Izgleda veća na fotografiji, al' tol'ko je :) Ribon probija oblake - ukupna visina kutije će biti 125 cm  :crazy:

 

Jesu li ti oni rezali stranice ili je to tvoja obaveza? Gde si nabavio furnir, cena?

 

Oni ne režu, prodaju isključivo na cele table. Furnir je nabavljen od njih takođe, skini cenovnik sa sajta pa vidi. 

 

Lookin' good :)

 

Lepo nego šta, ni oni Tvoji nisu ružni. Naprotiv :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema kud niže, to je 4 cm odozdo, a treba da ima i horizontalan deo konstrukcije. Ista mu je visina kao kod Hifisha. Izgleda veća na fotografiji, al' tol'ko je :) Ribon probija oblake - ukupna visina kutije će biti 125 cm  :crazy:

 

 

....

 

 

ne izbegavaj sad :buehehe: - u horizontalnoj moze da se napravi urez napred ; a rekoh ti i da ne mora ni biti horizontalna , nego vertikalna - zamisli je kao postrance potkovicu , sa otvorom potkovice prema FR

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne izbegavaj sad :buehehe: - u horizontalnoj moze da se napravi urez napred ; a rekoh ti i da ne mora ni biti horizontalna , nego vertikalna - zamisli je kao postrance potkovicu , sa otvorom potkovice prema FR

 

Meščini da će biti nešto niži od ovog:

 

Postavljena slika

 

Može naravno da se useče u gornju ploču, ali onda nema igranja sa pomeranjem bafla. FR i ribon su poprilično teški, pa im je potrebna konstrukcija koja obezbeđuje bezbednu igru :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne znam koliko cm nize , ali se svodi da rim FR-a treba da maltene dodiruje bass kutiju na kojoj lezi

 

nije kriticno u klasicnom smislu-zbog rezne frekv. (zbog razmaka akustickih centara) ali je svakako bolje da su im akusticni centri sto blize

 

u isto vreme zadrzavas sve prednosti no-baffle pristupa , a dobijas na efikasnosti dole , zbog uvodjenja prednje ploce bass kutije u pricu

 

znas ono o fantomima - 2Pi , 3Pi ,milionPi steradijana

 

yukyuk

 

:rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jesu li ti oni rezali stranice ili je to tvoja obaveza? Gde si nabavio furnir, cena?

Ja uzimam šperploču u Drvopromet Kula (kad se krene od Pančeva pa nešto pre BGa...) oni seku na meru.

Imaju kvalitetnu brezovu šperu kao i ostale lepote: furnire, medijapan i ostalo... Preporuka

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne znam koliko cm nize , ali se svodi da rim FR-a treba da maltene dodiruje bass kutiju na kojoj lezi

 

nije kriticno u klasicnom smislu-zbog rezne frekv. (zbog razmaka akustickih centara) ali je svakako bolje da su im akusticni centri sto blize

 

u isto vreme zadrzavas sve prednosti no-baffle pristupa , a dobijas na efikasnosti dole , zbog uvodjenja prednje ploce bass kutije u pricu

 

znas ono o fantomima - 2Pi , 3Pi ,milionPi steradijana

 

yukyuk

 

:rofl:

 

Shvatio. Najviše mi se svidelo ono da nije kritično :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja uzimam šperploču u Drvopromet Kula (kad se krene od Pančeva pa nešto pre BGa...) oni seku na meru.

Imaju kvalitetnu brezovu šperu kao i ostale lepote: furnire, medijapan i ostalo... Preporuka

U svakom slucaju hvala za info, ali posto se vise ne vidi lokacija forumasa ispod avatara bilo bi ti jasno da mi to ne odgovara, na zalost, jer sam iz Vrnjacke Banje, a zivim i radim u Kragujevcu. Ovde u Kgu ima koji seku ali su malo jaci sa cenom artikala.

U svakom slucaju dobra informacija za one koji su blizu Panceva i Beograda.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...