Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

1 hour ago, crni. said:

. . . 

sledeći neka se spremi zrenjanin, a tamo dual 1229 i lenco 78 :) 

Lepo je videti i cuti te idleraše. 

Međutim, da bi se dobilo maksimalno, treba krenuti putem tri kabalerosa. :haha:

Ako težiš da ideš u viši razred gram. setup-a, ona tvoja ideja za Koko Bill-a definitivno stoji. :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedna je verzija dranja koze i bajanja, ili najcesce naizgled jeftino ali u sustini baceno i to malo novca, a druga je verzija predan odnos prema spravama, posteno odrzavanje i posedovanje sprava za fina podesavanja.

E sad, neko ko je ljubitelj, ima dve opcije, ili sam da uvezba vestine, usko potrebne za igracke koje ima, ili da drzi na vezi dobrog servisera...obe opcije treba da su kvalitetne, i imaju neku svoju cenu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

Da to je malo cudno, neko ko ima par hiljada evra u spravama, lako dosegne do ibeja za krucijalne potrepstine..

Za TD160 ima par miliona opcija kaiseva, i to za po zelji, sa  rasponom cena....ali sustinski beznacajan trosak...

Zato je trebalo podici tanjir i videti sta je u pitanju, recimo zategnutost belta...ima servisera i "servisera"...snalaze se i naplacuju...pa ti gazda zavali tu popravku... :) 

KAda je neko ljubitelj, zna i ime servisera, serviser je deo preporuke, serviser je pratnja uz uredjaj i odredjena bezbednost kupcu... :) 

rekao mi je...neki lik sa voždovca, nisam zapamtio

ali evo ovaj lenco l-78 iz zrenjanina servisirao i komplet sredio dragan toškov, a čovek eto nije više među nama :( ... provera je nemoguća

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, crni. said:

rekao mi je...neki lik sa voždovca, nisam zapamtio

ali evo ovaj lenco l-78 iz zrenjanina servisirao i komplet sredio dragan toškov, a čovek eto nije više među nama :( ... provera je nemoguća

provera je moguca.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, aaa zmaju! said:

Crni kad kupiš gramofon ima da castiš ceo forum, možda bolje na vreme da odustaneš:buehehe:

ajde ajde, da nema mene i mike sa hakintošom ljudi bi čitali viceve i gledali smešna videa :) 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, crni. said:

ajde ajde, da nema mene i mike sa hakintošom ljudi bi čitali viceve i gledali smešna videa :) 

 

Ispratićemo temu koliko god da traje. :training1:

Ja lično navijam za TD160/TD160 super (obzirom na budžet). Nekako mi se čini da je najveća verovatnoća da je taj model u dobrom stanju, osim remenice motora, to je poznata boljka. Za ručice i glave pojma nemam, to je šarenije, odavno sam van tematike.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ta cifra je već blizu Technicsu 1210, ima dobrih za 600+. Ako se smoriš sa vinilima prodaćeš Technicsa za 5 minuta za isto ili više. Za razliku od Thorensa koji će vekovima da se vucara po oglasima, dok te jašu stručnjaci koji ti sede na gajbi ceo dan, bulje mikroskopom u točkiće, i na kraju ga ne kupe :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mada ...... ne bih da budem cepidlaka - ali ako u startu biras i biras a imas u obziru eventualnu kasniju prodaju ....... drugacije se bira nego u slucaju da kupujes granafor do smrta

ja licno preferiram to drugo biranje , pa makar mi potrajao jos 50 godina :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Doktor said:

I sigurno neće biti zadovoljan sa Thorens/Lenco kao što nije bio zadovoljan sa Rega-om.

IMO - bolje je za njega da posluša predlog @Miloš 1210

a možda budem zadovoljan sa thorens/rega kombinacijom :)

321+rb300

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...