Jump to content

Sony Vfet TA-5650 remake


bata bane

Preporučeni Komentari

Danaske prezentacija Vfeta na tatko i  :brko: nije bilo ovako 

 

Moram da Vam priznam da sam prijatno iznenadjen kako to lepo zvuci. Sa DVD plejera pustan test disk koji znam napamet, sa krsevima od interkoonekta, i steker kabla za zvucnike....jedino jos da sam stavio cebe ispred zvucnika  :wink3:

 

Radi fino  i podseaca stvano na "cevni" zvuk, .

 

Nisam nesto detaljno analizirao, ali kad bi se pozabavio sa ostatkom to bi bogami radilo jako,jako  dobro. :oke:

 

Sto bi reko Daudio...sve mi je oprosteno! :wink3:

 

 

:bad_boys_20:  (tatko posle slusanja...i koje casice "16juli")

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stoji mi na polici već bolesno vremena i 26-i i 13-i jul i još tako ponešto što donesu za slavu. Ne pijem ni jedno od ta dva mada sam pio Crnogorski vranjanac.Mada, možda i probam... Mislim, opet ... taj 13 juli ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa uživanjem sam pratio rasplet ovog otac/sin odnosa... I kao sin i kao otac... Grejalo mi je dušu dok ju je grip terao da drhti... Svaka čast sinu i veliki pozdrav za oca!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 9 years later...

Probao sam to, zato se i nerviram.Neznam da li me instrument zeza ili ja nešto ne radim kako treba.Svaki put dobijem različito merenje.

Recimo samo na 2 komada imam otpor ozmeđu source-a i drain-a i taj otpor je oko 5 i po oma(ne između 1 i 2 kako bi trebalo), na ostalih 6 ne meri ništa, kao da je prekid. Ostala merenja(S to G, D to G) su čini mi se dobra.

Zato sam i zamolio alo ima ko da hoće da ih premeri, da bih bio siguran.

Da su neki "obični" bacio bih sve, ovako, ne baca mi se dok ne budem 100% sigran kakva je situacija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, John Coltrane reče

IMG_20220507_122809.thumb.jpg.d536ad2192bc4015b760e3a1642a3aec.jpg

Ja iamam ovo ali ne znam 100% dal radi kako treba i da li je validno za to što ti treba

sutra ću da probam imam neke irfp 240/9240 koji su valjda novi

Hvala na trudu. Nemoraš se cimati... pozajmiću sutra unimer negde.

Ali sve i da premerim sa dobrim, opet će mi verovatno trebati potvrda iskusnijeg u vezi ovih V fet-ova...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, John Coltrane said:

IMG_20220507_122809.thumb.jpg.d536ad2192bc4015b760e3a1642a3aec.jpg

Ja iamam ovo ali ne znam 100% dal radi kako treba i da li je validno za to što ti treba

sutra ću da probam imam neke irfp 240/9240 koji su valjda novi

ne pije vode taj , znas i sam da testira strujom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

43 minutes ago, milan p. said:

Hvala na trudu. Nemoraš se cimati... pozajmiću sutra unimer negde.

Ali sve i da premerim sa dobrim, opet će mi verovatno trebati potvrda iskusnijeg u vezi ovih V fet-ova...

-prilozeno uputstvo je vise nego OK, ali samo pod uslovom da verujes instrumentu i ako imas bar nesto kilometraze; ako je bilo sta pod sumnjom, onda moraju na testing jig, da se ispitaju pod naponom ( i strujom)

-ahem kilometraza - ako je nemas, kao sto naoisah i u PP, ni ne pocinji sa tim ampom - katastrofa zagarantovana; kad je u pitanju amp koji ima tako retke i skupe elemente u izlazu, a konstrukciono takav da ne smes da koristis Variac pri radu sa istim (biasing naponi moraju da budu uspostavljeni odmah pri paljenju, sto ne moze da bude ako je mrezni napon smanjen)......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...