Jump to content

Sony Vfet TA-5650 remake


bata bane

Preporučeni Komentari

http://www.diyaudio.com/forums/pass-labs/216616-f6-amplifier-172.html#post3323995

 

 

here's quick draw of Sony Vfet complementary F6 concepttime for another public disgrace of Mighty ZMI'm not going to try it in next ...... 6 months ......... or even laterdisclaimer - my main spks are 16 Ohms , so for my needs everything is relaxed , regarding OLG , CLG ,NFB,yukyukedit : recommended reading , needed for circuit calc : https://dl.dropbox.com/u/20665608/SONY%20VFET%20AES.rar , tnx to RK Rdunno how long it will be there , so down iteditedit : for sorta useful logic for circ calc , see Pa's BA3 article ; scroll down to my comment , where I done all work :rofl: , decrypting differences between explanation and schm nomenclature

 

post-2-0-68118700-1358097562_thumb.jpg

post-2-0-07287300-1358097564_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Oni kojima je sudjeno da idu, su otisli....

 

Elem, da nastavim pricu u pauzi kukanja  :phil_04:  Pored ostalih stvari Zen mi je dao ponesm gomilu delova koji su zamenjeni na uvid  "nadredjenim" liicima.

 Necu slagati ako kazem da se radi o "kesi" delova.  U jednom momentu mi je doslo da kazem Zen-u da samo ubaci bilo koje pojacalo unutra  i da se greje.

 

Neizmerno sam mu zahvalan sto je smogao snage da se izbori sa citavim problem preradjivanja i vracanja u prvobitno stanje. Jeste potrajalo, ali kad je cekalo 15 godina i koji dan vise ne bi mu nista znacilo. Ja ga vala ne bi radio :respect:

 

Oni koji se bave ovim stvarima znaju koliko je to mukotrpan i nezahvalan posao i cesto je jeftinije kupiti novo nego popravljati staro koje je vec neko "prekrstio"po svome. 

 

A babo, babo ce valjda biti zadovoljon. Trenutno nije tu dolazi za koji dan. Postavicu sve u na polozaj kao pre nezgode, pa neka bude iznenadjenje.

 

Ja bolje od toga ne umijem  :wink2:

 

Hvala svima koji su mi pomogli u nabavci delova i resavanju tekuce Vfet problematike doktoru Zenu,  barbi sstrsatu za trandze, i drgaru Aci za originalne kondove za ovaj amp.

 

Na slici monenat prosvetljenja, u kome  sveti duh preko naseg Zen-a ulazi u Sony  :wink3:

post-62-0-06661500-1358098538_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fala Bata Bane, uzeo bi ga, probao bi ga, ali ne smem da ga prikacim na velike lavore. Jerbo mogu da ti sprzim VFET-ove jos jednom. Ne znam da li moze da istrpi da preko zvucnickog izlaza tera jos jedno pojacalo (za basove) koje navodno ne sme da iza sebe ima uzemljen minus zvucnicki izlaz. Ako je za utehu, F3 nije spaljen, Altmann BYOB nije spaljen. I nijedan lampas, naravno. Ali Trends 10.1 jeste. 

 

Ako ZM aminuje, onda OK. 

 

Inace imam pojacalo za suvislu usporedbu - Marantz Esotec PM-5. Slican nivo kulta.

 

Nego, ta pogolema prigusnica sto vam je motao Daudio, gde ste je turili?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ZM aminuje , ali ga je ipak najbolje turiti u Babovu prostoriju , oprikljuciti ostatak fetisa i zaboraviti na njega - sve to ceneci kolicinu BB-ove frustracije izazvane spocitavanjem od Babove strane

 

elem - BB je lakonski Babu obecao onomad da ce on da povede racuna o istom ....... pa mu ovaj dusu na lakat izvadio , kako to vec dobronamerni Tatkovi rade .... :rofl:

 

iskreno - ne nalazim da se tu sad sta ima probati , a da se covek poraduje ; kanta k'o kanta - hype ko hype

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nego, ta pogolema prigusnica sto vam je motao Daudio, gde ste je turili?

У лименку од Нес кафе,са још једном таквом и налепницом неуспели интерстејџ.

Ако некоме треба индуктивни отпорник 1к2,10Н добија их уз одговарајућу надокнаду.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kao da sam bombu pokusavao da deaktiviram u najmanju ruku, a ne da povezem zvucnike  :unbelieveble:

 

Pustio sam ga na JAMO sa nekim krs tjunerom samo da vidm jel sviri (pusta tonove)  :guitarplayer:

 

I sa takvim nikakvim radiom( a da ne pricam o radio signalu) lepo radi. Mogu Vam reci vise sam istraumiran nego kad palim cevke pa cekam nesto da pukne ben ti pojacalo :msn-rofl:

 

Ovih dana cu prikljucim the tjuner sa oonim profi prikljuckom BNC ili kako vec, pa cu metim neki DVD da si tatko pusta CD, a da probam da mu nabavim neki DAC si pusta MP3  :preved:

 

Danaske sam reko majci da ga pusti da radi ceo dan, da vidim kolko se greje....

 

:wink2:

post-62-0-68428200-1358412196_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad prodje euforija promenite u tekstu i naslovu naziv pojacala u TA5650

 

Pretpostavljam da je euforija prošla pa sam uz saglasnost začetnika teme promenio naziv iste u preporučeno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@bata bane

 

Mene zanima šta kaže babo kako sada svira taj Sony,...

...ti mi nekako nisi merodavan za ova pojačala koja nemaju germanijumske tranzistore... :wink2:

 

Babo, sad posle sve zah....e,  moze da kaze sta oce jer od ovog bolje ne-me-re...i tacka!  :whistle2:

 

Ja odavno nisam merodavan ni za jedno pojacalo, ja to samo onako lemuckam da ubijem dosadu...i smaram Zen-a, i ostale drugare u kasne sate  :wink2:

 

editovan tvoj edit vec uradjenog edita

 

:wink2:

 

:connie_nutzo:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.......

 

 

:connie_nutzo:

 

 

ti naslovio ST5650

 

ja prepravio ( i ponegde u tekstu) u TA-5650 , ali nisam ostavio napomenu o editu

 

onda Steinika prepravio u TA5650

 

pa ja vrnuo kako bi trebalo , u TA-5650

 

ko macji sex

 

:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Babo, sad posle sve zah....e,  moze da kaze sta oce jer od ovog bolje ne-me-re...i tacka!  :whistle2:

 

Verujem da je tako, ali me ipak zanima njegovo zapažanje zbog sledećeg......

 

Nakon nekoliko meseci, pojacalo je opet bilo u funkciji sa oba kanala, ali na prvi ton moj otac je prokomentarisao "to nije to!"

 

:respect:

 

...dakle, nemoš' ga zajebati sve i da oćeš.  :acute:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

editovan tvoj edit vec uradjenog edita

 

:wink2:

:notthinking:  morao sam da se skoncentrisem da bi ukapirao 

 

...dakle, nemoš' ga zajebati sve i da oćeš.  :acute:

 

Prica mog zivota  :wink2:

 

...nego cim dodje dve Zenovace, pa lagano cekam da spusti tonus, a onda ga docekam sa emiliom rodrigez da ga malo pocepa u dusu(voli covek) e ako to prodje onda dalje ide bitlsi, mamas and papas, simon and garfankl....i ostale igrarije  :acute:

 

Naravno,nikako da zaboravim, ostavim pojacalo pre toga da radi bar 24h kako bi postiglo "zadovoljavajuću" radnu temperaturu 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

........

Naravno,nikako da zaboravim, ostavim pojacalo pre toga da radi bar 24h kako bi postiglo "zadovoljavajuću" radnu temperaturu 

 

 

ne moras - no - kako je covek imzenjer - lepo mu objasnis zasto je pojacalo bilo vuruna kad je bilo , za zasto sad nije

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne moras - no - kako je covek imzenjer - lepo mu objasnis zasto je pojacalo bilo vuruna kad je bilo , za zasto sad nije

 

Ima  scene iz "slozna braca", kad kaze za bezicni telefon: " Nee-mee-reee, neeema kabla!" :whistle2:

 

E tako ti je to i ovde slucaj, otprilike, ne moz da svira ako ne pricvrlji bar 90 na ladnjaku!  :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Добро бре ББ, оћеш ли нам касти како то ферцера са каблом са свим попијеним Зеновачама и угрејано поред вуруне.

Шта је казо бабо,јел ти на крају опростио грехе( увео си нас у конклузију ко у шпанској серији) :shinymj5:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...