Jump to content

slusalice


laky_va

Preporučeni Komentari

I ovo je naučna fantastika ali ću da naručim

$35.99

Maximum input power – 200 mW

Audio frequency bandwidth 10 – 39800 Hz

Sensitivity headphones – 105 dB SPL/V

Rated Impedance – 32 Ohms

TB2OeiPmpXXXXcUXXXXXXXXXXXX_33377558.jpg

 

Ima i skupljih drajvera....ali da krenemo od ovog...pa iako ga spljošte carinici jbg...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, Mikorist said:

Jel' zna neko dobrog majstor za kožu koji ume i zna da napravi ovo identično ovako ?

20210325_132122.jpg

A da ne košta an arm and leg. :buehehe:

i meni odvratno ono govno što dolazi uz njih pa sam u čekanju padova i potpomognut galopirajućom šizofrenijom napravio prototip replacement, nije čak ni loše ispao, milion puta mi je bolji od fabričkog. slepio sendvič : eko koža - lepak - providna plastika lagana - lepak - eko koža

nisam nešto pazio preterano, onako brzinski. ali i nema nekih velikih grešaka, mislim da će prototip biti i finalni proizvod :buehehe:

msm, ovo, ono, DIY, trte, mrte :buehehe:

 

IMG_20210325_230533.jpg

IMG_20210325_233318.jpg

IMG_20210325_235305.jpg

IMG_20210326_000021.jpg

IMG_20210326_000039.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 časa, Mentok reče

msm, ovo, ono, DIY, trte, mrte :buehehe:

 

Jel vidiš ona dva stikera na njima ? Uzmi i fino ih odlepi. Uzmi od čaja filter kesicu i iseci isti oblik. Potom zalepi nazad. Može i filter od obične covid maske. :D

p.s.

Ostaje da zalepiš dva magneta (sa rupom - Ø16 x 5 mm - ne veći) na drajver koja se odbijaju pozadi. Javi koliko (bolje) posle svira. :buehehe:

Ø16 je coil - odnosno unutrašnji prečnik jezgra magneta. Ja merio. Tako se najbolji efekt postiže. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Lepa je igrarija kojom se zabavljamo. Drugi par rukava je, koliko sve ovo ima smisla i pored iskoraka u smislu podizanja kvaliteta isporučenog zvuka? 

Zaista bi bilo dobro, radi vrednosne opravdanosti, da ti Miko zapišeš koliko je dodatno investirano (na kraju priče) u slušalice od 3500din da bi kvalitetom dobacile do n-tog stepena. Čisto radi informacije.

Koliko je smisleno sve ovo uraditi, osim što je zabavno i nauči se nešto novo,  a i podiže stepen društvene aktivnosti što nije zanemarljivo u ovo kržljavo vreme zaraze.         

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Smisleno (potpuna je umetnička mašta) je kao i sve ostalo na forumu. Neko spuca xyz para na delove i izađe beli dim. A nekome proradi. A neko nije zadovoljan pa proda na oglasima pa sklapa drugo. Ili kupuje zvučnike od 50 evra na KP pa pokušava od njih JBL da napravi - da ne podsećam ko sve...

Ove slušalice odlično sviraju za 3000 i kusur. Po difoltu.  Ko hoće bolje od ovoga mora da češe glavu. Košta kao i sve u ovom hobiju. Najviše vremena.

Šta znam...sve zavisi ko šta želi.....Ima drajver klon AKG K 701 od 50 mm za 35$ a ima drajver od 200$ za slušalice....

Za nekih tipa 6000 imaš nešto što mora da platiš - tipa 25.000 dinara.... Ja sam bacio recimo toliku sumu na ATH-M50x a ove slušalice približno isto sviraju fabrički.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 21 minuta, NIXIE reče

Uzmi crni marker pa zacrni ivice eko kože.

Taj Headband ubedljivo najviše smrdi na slušalicama. I najbrže se raspadne posle jastuka od veštačke kože....

Za par meseci sam uspeo da ogolim i na slušalicama koje koštaju 15x više....Kad bi imalo neko sredstvo da se naprskaju da ne satrule:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Mikorist said:

Jel vidiš ona dva stikera na njima ? Uzmi i fino ih odlepi. Uzmi od čaja filter kesicu i iseci isti oblik. Potom zalepi nazad. Može i filter od obične covid maske. :D

p.s.

Ostaje da zalepiš dva magneta (sa rupom - Ø16 x 5 mm - ne veći) na drajver koja se odbijaju pozadi. Javi koliko (bolje) posle svira. :buehehe:

Ø16 je coil - odnosno unutrašnji prečnik jezgra magneta. Ja merio. Tako se najbolji efekt postiže. :D

čekaj prvo da ih čujem danas kako zvuče uopšte :sarcastic_hand:

42 minutes ago, NIXIE said:

Uzmi crni marker pa zacrni ivice eko kože.

okej mi je ovako, čak mi se sviđa što ima to belo sa strane, lepše izgleda uživo, a i verovatno ću se igrati da napravim još jedan. nije loše probati od čega može da se napravi , pritrebaće i za neke druge slušalice možda

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možda i crveni marker, da bude ukopljeno sa ostalim?  Ima i crno-sivi model mnogo lepši od ovog crvenog, ali sve jedno, meni potpuno odgovaraju.

Blagi loudness efekat koji imaju je čak i poželjan kada se kače na neki skromniji uređaj kome fale krajevi opsega, mobilni tel. recimo, ili integrisana zvučna kartica. Namerno je tako napravljeno siguran sam. Očekujem da dodatni magnet to promeni u pravcu neutralnosti.

Moj primerak na dismr na plastiku kao ovaj Mikin. A vratilo mi se čulo mirisa posle korone. :tease:

PS

Na PC isto mnogo dobro zvuče, ubijaju na igricama i muziki, znatno bolje od Sennheiser PX100II koje nemaju visokih, samo mulja bas. Njih sam probao da budžim sa malo uspeha, razbušivao rupe, menjao kabal, sunđere ... Razmišljam da nabavim nov driver za njih od Kineza. Za te malecke sigurno nije skupo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

meni na PC svakako stoji eksterna zvučna, matora ali ima dobar izlaz za slušalice, nisam se mnogo udubljivao, ali video sam da ima četiri velika tranzistora posle opampa za baferovanje izlaza za slušalice, nisu ga otaljali.

inače, juče sam se setio da sam prošle godine za vreme jednog od onih policijskih časova-vikenda napravio klon Lehmann black cube linear-a :sarcastic_hand:

eno ga stoji već godinu dana, to je pravi DIY, cilj je bilo zabaviti se i napraviti nešto za dva dana, a da sve delove imam kući, što u zalihama, što sa leševa starih uređaja, ispala dobra sklepotina, će ga probam kako radi :hammer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam i Sennheiser stare HD430, ima sigurno i za njih novi driver kod Kineza. Ne 600 oma kao original naravno, nego 32 oma. Stari driveri su propali, mislim svira to još, ali basa nema kao pre, verovatno se stvrdnula membrana. Kupljene su 80-tih i nisu mnogo radile. Originalni kabal je čelični verovali ili ne. Probao sam zamenski bakarni, samo visoki pršte, basa ima u tragovima. Kablom su izgleda malo kompenzovali zvuk.

Meni slušalice nisu mnogo bitne. Ponekad ih koristim uz laptop kad nešto radim od kuće što bi rekli, a kad nisam kući nosim sa sobom SMSL B1 jer je mnogo bolji od telefona. Stalno slušanje na  slušalicama i nije baš zdravo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, NIXIE reče

Očekujem da dodatni magnet to promeni u pravcu neutralnosti.

Magnet pegla ceo opseg podjednako. Neće bass da bude plići sa magnetom. On će da svira od 10hz i dalje ali na drugi način.

Pre sam napisao...slušalice bez magneta dodatnog zvuče zamućeno. Kad slušaš glasove spikera kao da su ukompresovani. Ili da imaju filter na mikrofonu. Sa magnetom su prirodni. Visoki se ne rasipaju nekontrolisano. Definitivno se oseća da kalem na slušalici nema dovoljno jak magnet. Čak mislim da je negde na granici da optimalno fizički radi. U samom magnetu su bukvalno dva šnita - kruga neodijuma i to je sve. Čak i na skupljim slušalicama je ista priča.

I slušalice srednje klase isto imaju nedovoljno magneta.... I to da pričamo o AKG K-92.... ATH M30x ili Sennheiser HD 400S.....

Tek slušalice iznad 200 evra imaju magnet do 4 mm debljine.... Ali ni to nije 1T :D

 

Evo ovde kalkulatora

https://www.kjmagnetics.com/calculator.asp

Uzmite šubler pa izmerite u vašim "haj end" slušalicama koliko je debeo magnet i koliko je širok. Rupu ako ima ona je od 2-3 mm - i ona se ubacuje u kalkulaciju....

I da imate od 6 mm magnet na drajveru - nema šanse da pređe 8000 Gausa i da je 20mm prečnik magneta:buehehe:

Naravno zavisi koje je vrste magnet... Ali teško da je iznad N50... Ovi svi kinezi su N48....Neke užasno skupe imaju N52... a D82 verovatno nijedne.

https://www.kjmagnetics.com/proddetail.asp?prod=D82

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 53 minuta, Mikorist reče

Magnet pegla ceo opseg podjednako.

Ovako bi trebalo biti: jači magnet, veća efikasnost, manji Qt drivera, utegnutiji bas ali ga manje ima,  a srednji i visoki se malo pojačavaju. Subjektivno mora da zvuči čistije. Taman, za ove slušalice je to pomak u dobrom smeru. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedva skinuh sa acetonom magnete...

Prva  faza apgrejda magneta. Nanet superlepak. Pa stavljen jedan krug od AKG kako bi dobio suprotan polaritet za magnet koji treba da stigne (da ne moram šild sa njega da skidam) . Skinuo sam šild od AKG magneta i metalnu pločicu koja ide ka namotaju. To kad se skine ostaje bukvalno 2mm čistog magneta ...Pa vi ivdite šta ide u AKG orđinal...

slika1.jpg

slika2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima


Južni pol magneta drajvera je pozadi a severni ka napred.

A na onom kupovnom je isto - pitah ove na sajtu....Na guzici (šildu) je južni pol a tamo gde ide šraf je severni.

 

105-thickbox_default.jpg

Tako da bi teoretski guzica išla da se zalepi na magnet drajvera i time ne bi dobio verovatno ništa...Jer šild poništava magnet.

Vidi se na gornjoj slici da ima zazor i da je u  šildu magnet. On može da se išupa kao i onaj gore.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znači treba nam veći magnet, bez ikakvog šilda. Odnosno uzeti veći pa skinuti gvožđe.

 

Ova dva još malo koštaju ko slušalice. Sad je jasno što su jeftine. :buehehe:

http://www.neomagneto.com/index.php?id_product=38&controller=product

Kad skineš gvožđe, ostane oko 16mm čistog magneta, e sad kolika je visina pitaj boga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...