Jump to content
Sign in to follow this  
stein

Aleph 5 by Stein

Recommended Posts

dobro - zapalicu im svecu sutra ... :character13:

Да знаш да је ред. Сутра су задушнице, ваља се!Колико дугачка штангла ти треба?стоН_Колд

Da sam Импулсivan, rekao bih vam da ste neozbiljni. Nisam čak ni ivan.Evo, konačno i pitanje. Da li da svlačim masu, tojest GND za zvučnik sa elektrolita/filtracije ili sa kontakta na pločici? Estetski mi je čistije da to uradim sa pločice kada je već napravljeno sasvim lepo i masivno mesto za kabel pa obe veze idu iz iste polazne tačka a na pločici je baš debelo i prelemljen vod od GND napajanja do GND zvučnika a nalazi se na svega nekih tri santimetra... Za probu idem sa pločice, nego pitam za kasnije kada sve bude provereno...

Да знаш да је ред. Сутра су задушнице, ваља се!........

naravski ; na zalost - imam ja kome paliti iza ove i za prethodne .......

....Колико дугачка штангла ти треба?...

javim ; trebaju mi 2 kom (mozda je lakse/domacinskije za secenje) ali ipak jos treba da prekontam da li je 20mm visine skroz OK , s obzirom na dodirnu povrsinu na nameravanim hladnjacima .....

Da sam Импулсivan, rekao bih vam da ste neozbiljni. Nisam čak ni ivan.Evo, konačno i pitanje. Da li da svlačim masu, tojest GND za zvučnik sa elektrolita/filtracije ili sa kontakta na pločici? Estetski mi je čistije da to uradim sa pločice kada je već napravljeno sasvim lepo i masivno mesto za kabel pa obe veze idu iz iste polazne tačka a na pločici je baš debelo i prelemljen vod od GND napajanja do GND zvučnika a nalazi se na svega nekih tri santimetra... Za probu idem sa pločice, nego pitam za kasnije kada sve bude provereno...

raspravljamo o normalinim pitanjima koja su tehnoloski povezana sa sklapanjem komba kutija/hladnjaci blablazadusnice ne mogu nikad biti visak - treba se podsetiti sopstvene smrtnosti ..... pa i shvatiti da nista pored toga ne moze biti preterano ozbiljno , pa i nase pisanije po vorumima .......masa zvucnika sa CTM napajanja uvek !!masa na plocici je ionako samo pomocni vod ...... pojacalo operise izmedju + i - ...... kao sto rekoh - masa je samom pojacalu samo referenca , dok je za zvucnik itekako vazna energetska tacka

raspravljamo o normalinim pitanjima koja su tehnoloski povezana sa sklapanjem komba kutija/hladnjaci blablazadusnice ne mogu nikad biti visak - treba se podsetiti sopstvene smrtnosti ..... pa i shvatiti da nista pored toga ne moze biti preterano ozbiljno , pa i nase pisanije po vorumima .......masa zvucnika sa CTM napajanja uvek !!masa na plocici je ionako samo pomocni vod ...... pojacalo operise izmedju + i - ...... kao sto rekoh - masa je samom pojacalu samo referenca , dok je za zvucnik itekako vazna energetska tacka

Ja rekoh da sam... :character13:CTM it shall be...

Da li da svlačim masu, tojest GND za zvučnik sa elektrolita/filtracije ili sa kontakta na pločici?

Увек на заједничком споју електролита, тј. масе!Увек!Вако: стоН_Колд

Г.Штајн,

Чему правдање  и историјат настанка поменутог дизајна?

Колико је мени познато тај амп и кутију радиш себи,теби је то ОК и крај приче.

Однос цена функционалност не може бити бољи,ти си задовољан и не треба да те брине што се неком не допада.

+1 :character13:

Može biti da bi bilo bolje i malo lepše sa alu šipkama 10x10 ili 20x20

Ali... skupe su, treba ih vrlo precizno seći, narezati gomilu navoja.

Ako se kad budeš uključio trafo ne lepe šrafovi za šasiju :buehehe: sve je tip top :hyper:

Može biti da bi bilo bolje i malo lepše sa alu šipkama 10x10 ili 20x20Ali... skupe su, treba ih vrlo precizno seći, narezati gomilu navoja.

Ма није то баш тако скупо.Шта је фалило оној кутији за Булит?Колега Пиле, што продадосте Мини Алеф-а?стоН_Колд