Jump to content

skitnja po net-u


AZZURO

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 45
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Kao što sam i pretpostavio, a tako je i po mojim uporednim zvučnim testovima.Pioneer A-717 i A-757 su se bolje kotirali nego skuplji Linn Intek (od kojeg je nastala slika i prilika Audiolab 8000A) ili Naim Nait II. Hajde čik neka to neko napiše onim zombijima iz Linn/Naim Republjik na hi-files forumu. :lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a jesi ja sam kao mali verovao tim listama , a narocito preistinitim nemackima glede Lin-a i Naima - kad se dobro sredi , bolje je radio i RIZ Turandot 41 gramo-amp :buehehe:

Gledajuci neke modele sa ove liste snimim i ovu yamahu na kp. Vredi li ona za ove pare?http://www.kupujempr...lter_id=5775311

svako tesko a besprekorno ispravno pojacalo vredi 200Ea da li svira za te pare , i da li je vredelo koliko je bilo novo - veoma veeeeliko pitanje
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gledajuci neke modele sa ove liste snimim i ovu yamahu na kp. Vredi li ona za ove pare?http://www.kupujempr...lter_id=5775311

Po meni vredi i malo više od toga, ali imaj u vidu da MOŽE (dakle nije obavezno) da ti se dogodi da imaš problema sa zamenom onih velikih elektrolita. Naime, Japanci se nikada nisu držali međunarodnih standarda, pa si otuda imao leve naponske vrednosti (kao recimo 56V i 71V kao kod te Yamahe) i još levije gabarite. Kada probaš da ih zameniš, otkriješ da: 1) u Evropi uopšteno nema tog napona, ovde je uglavnom sve ili 63 ili 100V, i 2) kada pokušaš da ono što imaš udeneš u prostor sa kojim raspolažeš, često ima problema.Da te odmah utešim, ima i goreg, kao recimo kada ti u pojačavaču snage Marantz 170DC strpaju one čuvene koncentrične elektrolite, jedan komad sa 2x12.000 uF/56V. Srećom, kutija je ista kao i za veći model, pa su se uz dosta muke tu nekako uglavila dva BC Components 22.000uF/63V, ali knap, tako da dodiruju poklopac sa svega 1 mm savijanja.

Kao što sam i pretpostavio, a tako je i po mojim uporednim zvučnim testovima.Pioneer A-717 i A-757 su se bolje kotirali nego skuplji Linn Intek (od kojeg je nastala slika i prilika Audiolab 8000A) ili Naim Nait II. Hajde čik neka to neko napiše onim zombijima iz Linn/Naim Republjik na hi-files forumu. :lol:

Pa šta će jadni, zeznuli su se i kupili za velike pare osrednje uređaje, šta im sada preostaje nego da uče napamet What Hi-Fi? i da ga citiraju?Ne da će nekoga ubediti time, ali ko zna, možda ubede sebe.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mene ne moze niko da ubedi da Pioneer A-717 svira bolje od Naita 2......imam taj 717,ne da ga Nait 2 sije zvucno nego ga i Cyrus 1 sije i uzduz i popreko tako da ne znam bas koliko to pije vodu........... :drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mene ne moze niko da ubedi da Pioneer A-717 svira bolje od Naita 2......imam taj 717,ne da ga Nait 2 sije zvucno nego ga i Cyrus 1 sije i uzduz i popreko tako da ne znam bas koliko to pije vodu........... :drink:

Direktno sam poredio Cyrus 1 sa A-717 MkII u svom sistemu, i taj tvoj je verovatno bio neki polu-ispravan primerak. :lol: Igrao se neki "serviser".Cyrus 1 ima "zavodljiviji" slatkas zvuk na srednjima, kao neki lampaški ampovi, i ako je to prednost, onda je to jedina prednost.U svemu ostalom je slabiji. Za bass područje i autoritativnost prezentacije zvuka bolje da ne krećemo u priču.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo sam poredio sa nekim drugim (izvikanim) pojačalima slične cenovne klase, i situacija je drugačija od (engleske) histerije koja ih prati u ovim krajevima.

Lepo, ali to ne mora da znači da je tvoj Pioneer bolji od prikazanog, nego da Englezi nisu tako dobri kako se priča. :P
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajde da pitam nešto kad se već razvila diskusijaKako poredite zvučne razlike između pojačala? Ajde da se ograničimo na pojačala uporedive cene i da rade u AB klasi.Ako su proizvođači oba pojačala ispoštovali tehničke specifikacije koje su naveli, zar ne bi razlike trebale da budu ispod praga čujnosti? Na šta se skoncentrišete da biste čuli razlike dok slušate?Da li mislite da biste bili u stanju da jasno razlikujete zvuk dva takva pojačala na slepom testu? (zavežu vam oči pa puštaju a vi treba da kažete koje je koje po zvuku)Ja nisam uspeo da čujem nikakvu razliku, na običnom sobnom nivou glasnoće slušanja. Zvučnici su prosečnih dimenzija, da kažemo bookshelfovi (znači nema preteških membrana ili čudnih impedansi). Probao sam Sony iz ES serije, onda neki vrlo jeftin Sony, i na kraju gainclone.Naravno prava stvar bi bila puštati signal pa gledati na osciloskopu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svašta čovek ovde da pročita. Ne samo da su najbolji oni brendovi koji su se već odomaćili na nečijoj polici,nego je još i kvalitet pojačala i u direktnoj zavisnosti od geografskog porekla samog proizvođača. :hot:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako poredite zvučne razlike između pojačala? Ajde da se ograničimo na pojačala uporedive cene i da rade u AB klasi.Ako su proizvođači oba pojačala ispoštovali tehničke specifikacije koje su naveli, zar ne bi razlike trebale da budu ispod praga čujnosti? Na šta se skoncentrišete da biste čuli razlike dok slušate?

Cuje se.Recimo, F5 i moj prethodni amp Texas Instruments TIC800 se u srednjem podrucju i basovima razlikuju kao nebo i zemlja. Visoke slicno sviraju, ali F5 ima mnogo bolji i definisaniji bas dok je kod TI napadno srednje podrucje. Drugo, F5 ima sjajnu definiciju prostora...Sa druge strane, taj isti TI je svirao bolje od Yamahe A-400, Kenwooda KA8100, Sansui risivera (ne pamtim model). Kada su svirali prosecnom jacinom, bili su tu negde, ali kada ih nalozis, kod svih su se manje vise gubili basovi sem kod TI koji je tek onda pokazivao sta ume. Obrati paznju da je pomenuti Kenwood i danas odlican amp.Nadji na forumu pricu kada je gidjga donosio kod mene F3. Tamo sam pisao o razlici u zvuku F5 i F3. Mala je, ali postoji.Evo, nadjoh ja, da ne lutas...http://www.diyaudio.rs/topic/587-passlab-firstwatt-f3/page__view__findpost__p__38615http://www.diyaudio....dpost__p__48885
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepo, ali to ne mora da znači da je tvoj Pioneer bolji od prikazanog, nego da Englezi nisu tako dobri kako se priča. :P

Slažem se. :P

Svašta čovek ovde da pročita. Ne samo da su najbolji oni brendovi koji su se već odomaćili na nečijoj polici,nego je još i kvalitet pojačala i u direktnoj zavisnosti od geografskog porekla samog proizvođača. :hot:

Ima veze sa vrlo tiražnim i uticajnim britanskim časopisima, koji su u recenzijama dobro ocenjivali domaće proizvođače.Taj trend precenjenosti uređaja je logično uticao i na čitaoce koji su u dužem periodu konzumirali tu vrstu droge. :lol:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...