Jump to content

Koji bas (12-15 ") ?


milovan1963

Preporučeni Komentari

Za trosistemsku kutiju ( najverovatnije BR ili TL, manje verovatno OB) od jevtinijih varijanti basova,koji bi ste preporucili na osnovu licnog ili slusnog iskustva, i zbog cega? Cak mi je bliska opcija :bas BR,a visoki i srednji u OB...Ima li to smisla ?-Em. kapa pro 12 ili 15-Em. delta lite 2 2512 (Nd)-SonidoBas bi terao tranz.,a gornji deo lampas. Soba oko 35 kv.m. Eto...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 66
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Moj glas ide za Eminence Deltalite bez obzira bila 12" ili 15" varijanta. Slušali smo 12-ice Gagica i ja u econowave pre nego što sam ih izvadio iz kutija kako bih se posvetio finišu. Pogledaj i Kappalite koje su još bolje za trosistemsku kutiju. Cena za Deltalite je bila 95 evra po komadu kada sam ih kupovao te su zvučnici zaista bili biggest bang for the buck ali sada su mislim, oko 130 evra po komadu pa se za taj novac vredi razmisliti i o nekoj drugoj jedinici. Sonido 12" i 15" nisam slušao pa ne mogu da kažem ništa ni o zvuku ni o ceni. Eminence serije sa PRO prefiksom su dobre ali ne bolje od Nd, po mom mišljenju. O smislenosti se ne može raspravljati dok se ne vidi šta hoćeš da koristiš za srednjetonac i visokotonac. EDIT: Sad sam pogledao sajt Player-a i vidim da su 110 evra. Doduše, kod njih piše takođe i "uskoro na lageru". to je pisalo i pre dve godine tako da... Ostaje ti jedino Audiotehnika ali njih moraš pozvati telefonom da se raspitaš za cenu jer ih nemaju na sajtu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Beyma 15B - 100 R ! Iskljucivo postavljen u sto je moguce vecu , cvrscu i dobro dampiranu Kompresionu kutiju , ( po mogucnosti 2 kom zajedno u istu kutiju vezni na red ! )Tako dobijeni zvuk bas podrucja je tada bas onaj Pravi zvuk za sve zahtevniju ( dinamicki ) produciranu modernu muziku 2011 ! Poz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima na KP, prodaje covek, mislim da je cena 450-500Eur, ukoliko nije otislo. Inace ja imam par, odlicni su , na zalost Beyma ih vise ne pravi tj. trebalo bi da se pojavi noviji model uskoro (tako se bar prica).

Beyma 15B - 100 R ! Iskljucivo postavljen u sto je moguce vecu , cvrscu i dobro dampiranu Kompresionu kutiju , ( po mogucnosti 2 kom zajedno u istu kutiju vezni na red ! )Tako dobijeni zvuk bas podrucja je tada bas onaj Pravi zvuk za sve zahtevniju ( dinamicki ) produciranu modernu muziku 2011 ! Poz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima na KP, prodaje covek, mislim da je cena 450-500Eur, ukoliko nije otislo. Inace ja imam par, odlicni su , na zalost Beyma ih vise ne pravi tj. trebalo bi da se pojavi noviji model uskoro (tako se bar prica).

Koliko sam razumeo porudzbina i potraznja za njima kod Beyminih dilera jeste izuzetno velika , tako da ce Beyma najverovatnije da pocne njihovu ponovnu proizvodnju po opet nekim prihvatljivim cenama .Ljudi su te zvucnike zbog nekada veoma prihvatljive cene ugradjivali cak i u automobile kao woofer-e uspesno , mada ih ja ne dozivljavam tako nego kao nesto veoma dobro pogodjeno sto je datumom proizvodnje od novije produkcije , ali zato moze da stane rame uz rame sa najboljim dojucerasnjim 15`` bas zvucnicima , ako ne i mnoge od njih cak i znacajno da preskoci po dobijenom kvalitetu zvuka , pogotovu sto su do juce bili vise nego prihvatljivi cenovno !Ako ce Beyma da pravi i poboljsanu varijantu 15B-100R zvucnika ja to pozdravljam !Beyma jeste jednostavno pogodila bas sve kada je pravila taj model zvucnika , pogotovu gledajuci (slusajuci ) iz pozicije visokokvalitetne zvucne reprodukcije danasnje moderne ( dinamicne ) muzike .E sad onaj lik na KP sto ceni taj par 450 - 5oo Yura , - ( mnogo je kume ! ) Poz
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slazem se za cenu. Na zalost koliko ja vidim noviji model ima znatno veci fs i manji Vas sto znaci da je tvrdji a ja to nesto ne volim. Link sa pdf-om u prilogu: http://www.stereo-la...reliminary.html p.s Obrati paznju na cenu :(

Koliko sam razumeo porudzbina i potraznja za njima kod Beyminih dilera jeste izuzetno velika , tako da ce Beyma najverovatnije da pocne njihovu ponovnu proizvodnju po opet nekim prihvatljivim cenama .Ljudi su te zvucnike zbog nekada veoma prihvatljive cene ugradjivali cak i u automobile kao woofer-e uspesno , mada ih ja ne dozivljavam tako nego kao nesto veoma dobro pogodjeno sto je datumom proizvodnje od novije produkcije , ali zato moze da stane rame uz rame sa najboljim dojucerasnjim 15`` bas zvucnicima , ako ne i mnoge od njih cak i znacajno da preskoci po dobijenom kvalitetu zvuka , pogotovu sto su do juce bili vise nego prihvatljivi cenovno !Ako ce Beyma da pravi i poboljsanu varijantu 15B-100R zvucnika ja to pozdravljam !Beyma jeste jednostavno pogodila bas sve kada je pravila taj model zvucnika , pogotovu gledajuci (slusajuci ) iz pozicije visokokvalitetne zvucne reprodukcije danasnje moderne ( dinamicne ) muzike .E sad onaj lik na KP sto ceni taj par 450 - 5oo Yura , - ( mnogo je kume ! ) Poz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj tip jeSonido i to 15in, po mogucstvu alnico verzijazato sto je prakticno custom driveri ima egzoticnu crtu,pored toga sto je veoma dobar.Moze se koristiti ne samo kao bas veci kao centralni driveru vise kabinet sistema:U-frame OBAcoustically damped (Philips)Karlson hornOnkenitd itdjedno je sigurno da ima bolj membranuod ovih ostalih, koji su isto superali su ipak driveri za izvodjenje...cheers

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slazem se za cenu. Na zalost koliko ja vidim noviji model ima znatno veci fs i manji Vas sto znaci da je tvrdji a ja to nesto ne volim. Link sa pdf-om u prilogu: http://www.stereo-la...reliminary.html p.s Obrati paznju na cenu :(

Tek sad sam stigao da procitam tvoj prilozeni falj , Taj se novi ` poboljsani ` model ipak dosta razlikuje po mnogo cemu od originalnog starog modela definitivno ! Mislim da se tu osim slicnih naziva tipa zvucnika nista vise gledajuci po glavnim parametrima ne slaze . Cena im je Preterana u svakom slucaju ! Sreca ima tih starijih 15B -100R polovnjaka okolo za naci ih povoljno , samo ih treba malo pojuriti . Poz Svima
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mda, po onoj narodnoj-kol'ko ljudi... Ipak, hvala svima na brzim inf.Izgleda da je to uglavnom sve dobro, po prep. Zvuchniak-a videh i Kappalite, na papiru jako dobri...Isto i Beyma. Ali ona ulazi cenom skoro u klasu jbl 2226...Mogu li se oni uopste porediti ?To su valjda jbl kopije...Nego, da li lako pokretanje membrane(sa malom snagom) zavisi od tezine memb. i tvrdoce vesanja ili i od magneta i jos necega...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma svi se nesto stitskaju, BRE

trebalo bo prevazici taj DIY "buvljacki mentalitet"

i izdvojiti dodatnu ALI racionalnu i opravdanu sumu novca

i izabrati drivere koji su superiorni.

Karakteristike drivera na papiru nisu nesto sto bi trebalo da bude

primarno, naravno nije ni za zanemarivanje.

Ali mislim da su kod zvucnika vaznije stvari kao sto su materijali, konstrukcija

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo nekih drivera, recentna produkcija.http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Professional/Pro-Speakers/TL-1601bhttp://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Professional/Pro-Speakers/TL-1603http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Professional/Pro-Speakers/TL-1601a.http://www.supravox.fr/anglais/haut_parleurs/400_2000.htmhttp://www.supravox.fr/anglais/haut_parleurs/400_2000_EXC.htm.jako dobri i jako skupia verovatno da ima jos firmi koje prave ovako nesto serijski?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sreća pa živimo u takvoj zemlji gde je 1000$ prava sitnica pa možemo sebi da priuštimo woofere kakve poželimo :whistle2:Slažem se da takvi zvučnici moraju dobro da sviraju, ali činjenica je da za daleko manje para može da se dobije približan, isti ili čak i bolji zvuk.Naravno, tu su uključeni svi oni uticajni faktori, počevši od izvedbe kutije i tipa muzike, preko akustike prostorije (najvažniji faktor) pa sve do elektronike koja će to da gura.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.renatogiussani.it/the_forum_speaker_1.htm Osim predloga za bas , ima i komletan projekat . Nisam slušao ovaj model , nego jedan drugi koji su koncepcijski vrlo slični .....

Po meni , trebalo bi da radi bolje od bilo čega drugog u sličnoj cenovnoj klasi . Kutije koje ne nude mnogo detalja , ali ima muzike na sve strane .....nisu fazno podešene .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A koji su ostali drajveri? Ipak je pametnije uloziti vise u srednjetonac, a bass moze da bude i jeftiniji, uz pametno projektovanu i odlicno dampiranu kutiju zvucace dosta dobro.

Isto razmisljamo...Jedino nisam pametan, ako npr. uzmes jako dobar srednjetonac, uz to visoko efik. ( 95 i vise dB) koji seces na 8-9 khz, ima li uopste smisla uzimati i jako dobar visokotonac kada veci deo njegovog posla u ovom slucaju odradjuje srednjak...To jest, da li je tu npr. umesto RAAL-a sasvim dovoljan i neki jevtiniji fountek a da se ne degradira mnogo zvuk...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zavisi sta zelis i gde seces, ciketanska logika je sto vise postavis rez, manje ce ti visoki brljati po zvuku = mozes da prodjes jeftinije. mislim, super je RAAL al sta ste se navrzli na njega ko ciga na prazan burek, ako seces na 8-9k imas daleko opusteniji izbor. aca koliko znam preporucuje rez za visokotonac na nekih 2.5-3k a za mid-hi na 1.5k (otprilike), tako da je ovo sto ti hoces daleko manje kriticna operacija koju moze da izvede i daleko jeftiniji drajver. u svakom slucaju razlika ce se cuti, jedino je pitanje da li ce ti biti bitna. ja mislim da nece.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

То су све игре без граница, и добар компресиони драјвер завршава посао уз наравно адекватну хорну. Мислим да Звуле прави добар звучнички систем.

Себе изостављам.

Што написа колега: Ко цига на празан бурек.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....................

Beyma. Ali ona ulazi cenom skoro u klasu jbl 2226...Mogu li se oni uopste porediti ? ...............

Ne. Nisu za istu namenu. Ta Beyma se može porediti sa 2235H (čija je, po mom mišljenju, neuspela kopija) pre nego sa JBL 2226. Po mom mišljenju su oba JBL-a fantastična (2226 i 2235). Nova Beyma mi je malo bolja od ove stare. Iako je rezonantna frekvencija malo viša od prošle iteracije (stara je 25Hz, a nova je 30Hz) duplo su povećali linearno kretanje kalema, a samim tim obezbedili da kalem svira pri malo većoj snazi na nižim frekvencijama linearnije od prošlog. O kvalitetu ne mogu raspravljati jer nisam čuo nijedne ali bih za 500-600 evra za par basova uvek pre išao na JBL (ukoliko bih uopšte i razmatrao toliku cifru za najniži opseg u trosistemskoj varijanti gde će taj zvučnik svirati max do 180-200Hz).

Druga je priča sa dvosistemcom gde se mora sabiti dobra cifra u midbas. Kod trosistemca se može štrpnuti na ceni basa i izgubiti ili jako malo ili nimalo.

...Nego, da li lako pokretanje membrane(sa malom snagom) zavisi od tezine memb. i tvrdoce vesanja ili i od magneta i jos necega...

Utiče sve to, od pojačala i još ponečeg pride.

.................Мислим да Звуле прави добар звучнички систем...........

To koliko je dobar ni sam Zvule neće znati dok ne završi. Daj Bože da nije uzalud...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Isto razmisljamo...Jedino nisam pametan, ako npr. uzmes jako dobar srednjetonac, uz to visoko efik. ( 95 i vise dB) koji seces na 8-9 khz, ima li uopste smisla uzimati i jako dobar visokotonac kada veci deo njegovog posla u ovom slucaju odradjuje srednjak...To jest, da li je tu npr. umesto RAAL-a sasvim dovoljan i neki jevtiniji fountek a da se ne degradira mnogo zvuk...

Gde si nasao srednjetonac koji ide do 8-9k :DMada realno nemam iskustva sa visoko efikasnim drajverima i hornama, meni su to stvari za razglase. Ali da, ako seces srednji tako visoko, onda bilo koji povoljan visokotonac i dosta
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...