Jump to content

Velicina kondenzatora u napajanju


milovan1963

Preporučeni Komentari

Meni ne moraš da objašnjavaš... Salvatore je "Stein" u Steintrikes... :Viannen_loungelizard:

Ijao, bicikličar i čoperista! Lele, što njih volem kada sam za volan Bandita! Samo uključim brisače i dodam gas! :sporty095_2::clapping::tongue10::happy64::buehehe::cheers::aikido:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ijao, bicikličar i čoperista! Lele, što njih volem kada sam za volan Bandita! Samo uključim brisače i dodam gas! :sporty095_2::clapping::tongue10::happy64::buehehe::cheers::aikido:

Ne brini, Laguna ima 12 airbegova... Bar ova koju ja vozim :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne brini, Laguna ima 12 airbegova... Bar ova koju ja vozim :)

Kad se svi aktiviraju ne budeš ni ogreban....ali se otruješ od plina kojim se napune, a koji izlazi iz eksplodiranih kapisli. :rofl: Najbolji airbag je bistra glava, reflexi i tek toliko sreće da te netko ni krivog ni dužnog ne pobere na cesti.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad se svi aktiviraju ne budeš ni ogreban....ali se otruješ od plina kojim se napune, a koji izlazi iz eksplodiranih kapisli. :rofl: Najbolji airbag je bistra glava, reflexi i tek toliko sreće da te netko ni krivog ni dužnog ne pobere na cesti.

Perfekcionista. :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vrlo dirljivo, ali ne verujem da će dirnuti za srce bilo kog prodavca. Oni će ti reći da ako neko želi da se bavi nečim, shodno izreci "bez alata nema zanata", neka balgoizvoli napraviti sam sopstveni lager skupih delova.....Ljudi, budimo realni, Srbija je jedna gologuzanska zemlja, osiromašili smo nešto neviđeno. Na žalost, i dalje važi onaj naslov filma Dušana Makavejeva iz Crnog Talasa sa kraja 60ih i početka 70ih - "Siroma sam, al' sam besan".

Генерално говоримо о истој ствари,само ја са становишта повременог конзумента електронских елемената,а ти као неко ко од уградње одређених елемената по властитој замисли обезбеђује своју егзистенцију.Наравно да неће ништа дирнути продавца и ту се изгледа нисмо разумели.Моје писање није било да се жалим већ да укажем на реално стање или што би прост народ реко-све ти је то исти кондензатор само навучена друга фолија,односно да се више не можемо ослањати на искуства од времена кад су нам баке биле заводнице.Кад смо код реалности:тражио сам кило лак жице.Нашао сам дистибутера који продаје на тоне,љубазан човек упутио ме на његове конзументе,они на њихове и тако дошао до обичних виклера који ту жицу купују на калеме.Нико није био рад да ми прода то ј...но кило,али су се сви понудили да ми намотају то што ми треба,мада нисам био сигуран да су уопште схватили шта треба да намотају.Наручио у Микропринцу 24 панасоникових клизача за неку миксету по каталогу(заједно са њима гледао каталог),добио свих 24 са преко месец дана чекања,али са погрешним распоредом ножица.И шта онда,они немоћни није њихова грешка што је стигла погрешна роба,мени се човек попео на главу треба му функционална миксета..Препоручим пријатељу philips кондензаторе из Силкена,човек их наручи и испостави се да нису ни прошли поред philipsa.Да сам лично отишао можда би добио одговор да то ипак није то и да узмем нешто друго што се показало боље од тога..... Е то је реалност ове Србије,могу да ти помогнем али нећу,није ми у интересу.Чему све ово,рецимо да сам из твог става препознао класичан клише човека који стоји иза фирме и коме је као таквом све доступно па макар се довлачило из космоса-наравно на крају платиће све трошкове купац или муштерија.Можда грешим,али кад се на ствари погледа са аспекта обичног смртника свет изгледа мало другачијеЕ, ту је проблем.Наравно ништа против лика и дела драгог нам Дејана. :hi:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Препоручим пријатељу philips кондензаторе из Силкена,човек их наручи и испостави се да нису ни прошли поред philipsa.

Jel su to možda oni zeleni Yageo low ESR?Taj Yageo pokupovao/preuzeo neke Philips fabrike za pasivne komponente, čini mi se da je baš za neke kondenzatore, al ne znam tačno šta. Ako je neko pravio/merio mogao bi da pohvali/pokudi navedene.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Daudio, sve što pričaš sam ja doživljavao još od 1975, kada sam počeo da se bavim sa DIY audiom. Menjali se sistemi, menjale se čitave države, ali to je uspelo da ostane isto. Javašluk, neznanje, pa čak i direktne prevare.Oko Nemaca - i od njih je ostala bleda senka beloga. Ni ne liče na sebe od pre svega 20 godina. I tako je počeo javašluk i preavre. I meni se desilo da Buerklin neće da mi vrati pare, ili da mi kreditira račun kod njih, za pogrešno isporučene preklopnike, ni malo jeftine. I kod njihe je počelo "ma to ti je to, 'oš, neš, a u stvari ti 'oš". Zato se sve više okrećem Amerima, sa njima do sada još nisam imao problema.I hvalim Boga svaki dan što više nisam povremeni kupac, sa onima koji imaju račune su ipak malo pažljiviji.Oko firme - grešiš na kvadrat. Ja sam mali, majušni, takoreći ni ne postojim na nekom svetskom planu, iako sam sa aspekta prodavaca naravno veći od klasičnog kupca. Tu firmu sam osnovao ja, sa početnim kapitalom od nekih 1.000 eura. Proveo sam mnogo neprospavanih noći da bi je doveo do ovde gde je sada, sa tržištem od 29 zemalja sveta. Nisam brojao, ali ako nisam razmenio bar 120.000 e-mail poruka, vala nisam ni jednu, tokom poslednjih 10 godina. I učio sam, stalno sam učio, srećom pa ja volim da učim. Ko misli da je to lako, široko mu polje, samo napred. Daudio, aki ti imaš nešto što bi moglo da postane proizvod, uvek ću rado porazgovarati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postovano 06 May 2011 - 08:44

Nesic, na 06 May 2011 - 08:26, je napisao :Hvala njima dvojici. Možeš li nam pokazati neki tvoj projekat u sličnom maniru, a koji je javnog tipa? Hvala unapred.

Rado, ali ih još nemam. Međutim, raduckam pomalo, kada imam vremena, na tome da ih steknem. Ima sjajnih štoseva, koji su jednostavni a dokazano rade posao samo tako.

Kako nemaš? Šta je za nekog ko se bavi DIY od 1975. godine jedna šema shunt regulatora u kojoj su izbegnute sve zamke koje taj sklop može sa sobom da nosi.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postovano 06 May 2011 - 08:44Kako nemaš? Šta je za nekog ko se bavi DIY od 1975. godine jedna šema shunt regulatora u kojoj su izbegnute sve zamke koje taj sklop može sa sobom da nosi.

Konkretno oko shunt napajanja, po meni, najbolje što sam ikada video i čuo jeste onaj Shuntyy by Oli + Choky. Za mene je to definitivni uređaj, sa možda nekim sitnicima urađenim malo drugačije, ili bih ja probao malo drugačije.Onaj drugi shunt je u komercijalnoj upotrebi, pa nema teorije da osvane ovde ili bilo gde drugde. On nije razvijan iz zadovoljstva i zabave, nego iz komercijalne potrebe.A sada bi ti mogao da da pokažeš malo čime se ti to baviš, koliko da svi uživamo, jer ne verujem da ovde ima puno ljudi koje uopšte zanimaju vozači sa zadnjeg sedišta i sterilni sufleri.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Sa kapacitetom od 15 uF, baš će lepo da isfiltrira napajanje ...

To je bila replika na Žikin link za 0,02uF kond... Onaj MCap je za skretnice, ne za napajanja, ali može da se stavi (ko smatra da je investicija opravdana) i paralelno sa nekim velikim C-bankom.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...