Jump to content

Zvucnicki Kablovi i Interkonekti


Mikorist

  

68 članovâ je glasalo

  1. 1. Da li cujete razliku u zvuku izmedju razlicitih kablova ?

    • Da
      43
    • Ne
      10
    • Nisam siguran
      2
    • Nekad da nekad ne
      12
    • Nekad sam cuo razliku
      1


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 334
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ako ne racunamo razne kineske produzne i kablove za startovanje motora, svo sto mozes da kupis a da je nase proizvodnje ne zaostaje po kvalitetu za ovim belosvetskim. Jerbo je velika verovatnoca da ih mi i snabdevamo bakrom. A ova pletenja pa zavrzlame, to po meni nema smisla. Po meni je bitan presek i kvalitet bakra. Za presek sam se uverio, a znam da mnogi hvale i obican PGP 3x2.5.

 

Iskreno, meni kvalitet zvuka jedino zavisi od raspolozenja. Po nekad ne mogu da slusam ni pesme koje uvek volim da cijem. Dakle Miko, ne znam state spopalo, ali znam da si i ti nekad bio ravnodusan na VDH i ostala skupa sredstva za transfer elektrona.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo sta me je spopalo jos :

 

Make Your Own Silver Audio Cables ( fabricate $5,000 cables for about $200 and never have to upgrade again...)
 
http://www.laventure.net/tourist/cables.htm
 
 

Allen Wright, author of The SuperCables CookBook, is a vocal advocate of using the thinnest wire possible, such as 30 AWG (or smaller) for interconnects and a thin ribbon of silver foil, 25 mm wide x 0.05 mm thick, for speaker cables. Do the math and you'll find that the latter actually translates into a cross section equivalent to 16 gauge, as well, albeit with a much larger surface area than round wire has.

:hihihihi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo sta me je spopalo jos :

 

Make Your Own Silver Audio Cables ( fabricate $5,000 cables for about $200 and never have to upgrade again...) http://www.laventure.net/tourist/cables.htm  

:hihihihi:

 

 

Nije li i Zen više puta pisao o "paučinastim" licnama i flat kablovima? Hm, izgleda da google translate izvrsno radi kad se srpski prevodi na engleski. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

and a thin ribbon of silver foil, 25 mm wide x 0.05 mm thick, for speaker cables.

 

 

Kad si već spomenuo ovo, jesi li ti (ili bilo tko drugi) naišao na srebrnu traku negdje na ebayu ili nekoj online trgovini? Može i tri devetke jer ono sa četiri devetke je sigurno dvostruko skuplje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dakle i na ovaj forum je doslo do toga da se prihvata uticaj kablova na zvuk.

 

Jeste vala, od kada nije tu Sipi, nastupila opšta sloboda po pitanju

uticaja kablova i sada može da piše ko šta hoće. :buehehe:

 

Meni uopšte više nije zanimljivo. Bem ti kablove kad se svi slažu da su važni... :msn-rofl:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tenx! Pregledat ću site kasnije. Sad gledam Monka na filmožderu. :)

zero, nemoj više u rebusima da se izražavaš, ja sam jako površan čitač i kad sam pročitao da u 01:00 gledaš Moniku na frižideru, jako sam ti zavideo na tome i sad mi je žao što sam pažljivije pročitao tvoj post  :acute:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zero, nemoj više u rebusima da se izražavaš, ja sam jako površan čitač i kad sam pročitao da u 01:00 gledaš Moniku na frižideru, jako sam ti zavideo na tome i sad mi je žao što sam pažljivije pročitao tvoj post  :acute:

 

 

 

A-hahahahahaha! E, jesi me nasmijao!

 

(narator Robert Mitchum) Monika na frižideru....je bila kučka hladnog srca....:pajapatak:

 

 

 

Nego Mika, onaj Goertz su gotovi kablovi. Znam ja i za Mangan flatove. Mislio sam na trake srebra u metraži.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko, jesi li raspoložen da napraviš uporedni test mojih pletenih zv.kablova (diy) sa nekim tvojim, u tvom sistemu.Urađeni su prema ovom receptu http://www.venhaus1.com/diycatfivecables.htmlVoleo bih čuti tvoj visokopoštovaniinadasvecenjeniinepristrasni sud :shakehands:

mozemo da probamo . bar smo blizu.nego ja sad imam jednu pasiju. to je: same  cable in the system.mora biti jedna ista zica svugde u sistemu (kako god da je tretirana). u zvucniku, do zvucnika i u pojacalu inace bilo kakav test nije merodavan. :rofl: 

Dakle Miko, ne znam state spopalo, ali znam da si i ti nekad bio ravnodusan na VDH i ostala skupa sredstva za transfer elektrona.

Spopalo me to sto vise ne slusam Ei Nis zvucnike - dok sam njih slusao (godinama) svaki kabl mi je bio isti. Na kobasicama je vec bilo drugacije , a na Tannoy-u putuju elektroni samo tako. A pre neki dandok sam na njima slusao cevke (u rangu 1000 evara) otkrio sam da cak i smer elektrona moze da se cuje. U svakom slucaju necu da  rizikujem (i razmisljam) sa no name i Kinezima, bice mi kablovi ipak 5% od cene zvucnika...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Spopalo me to sto vise ne slusam Ei Nis zvucnike - dok sam njih slusao (godinama) svaki kabl mi je bio isti. Na kobasicama je vec bilo drugacije , a na Tannoy-u putuju elektroni samo tako. A pre neki dandok sam na njima slusao cevke (u rangu 1000 evara) otkrio sam da cak i smer elektrona moze da se cuje. U svakom slucaju necu da  rizikujem (i razmisljam) sa no name i Kinezima, bice mi kablovi ipak 5% od cene zvucnika...

 

 

A smijali smo se kad skeptik dobije odgovor da ne čuje jer nema dovoljno dobar sistem, ha? :acute:

 

Kod frenda već danima osluškujemo promjene koje donose žice. Ima DIY na principu australskog Holtona... 

 

(jedan njegov znanac mu je to radio i kaže da sheme ima već 20 godina. Nekakve tranđe koje koristi i ASR, nije mi znao reći, a frend mu je potpuno nekomunikativan i neraspoložen za dijeljenje informacija)

 

...sa nešto većim napajanjem i neke Avalone. Nisu to razlike kakve opisuju po novinama i reklamnim brošurama, ali nesumnjivo postoje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisam nasao. jedino da vise njih (nas) uzme ovako nesto:http://www.eltim.eu/index.php?item=mundorf-sfc16_-air-cored-foil-coil_-17mm-silver-foil_-_2_--price-per-piece&action=article&group_id=10000142&aid=4397&lang=ENpa da ga razmotavamo. a mozda, ipak  negde i ima posebno. :dubbio:

 

 

Koliko metara je u kojoj?  :dontknow:  Možda je, a možda nije skupo kad se razmota. Ne znam... :unsure: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...