Jump to content

Fotografija, foto aparati i dodatna oprema


revox

Preporučeni Komentari

5 hours ago, sir Oliver said:

Za  sta ti sluzi? Za stil life kompozicije?

Naravno :)

Nakupio sam ponešto starih aparata, počeo naravno kod Smene 8M pošto mi je to bio prvi aparat... Sad imam i Smenu 8 i Smenu 6, Fed-2 i Fed-5, jedan Zenit, Praktiku, King Regula, Beirette, Agfa Isola i Isolette, Zorki 4 i 6... U suštini, tražim stare krntije koje ne moraju biti ispravne, u radnom stanju, bitno je da su kompletni i očuvani. Plastikanere (filmaše a pogotovo digitalce) novijeg doba ne kupujem (mada takvih kenona, nikona, fudžija i minolti ima najviše na buvljaku) ... Imam jednu lepu pisaću mašinu koju je još davno žena odnegde dovukla, još mi nedostaje neki stari modni časopis ili nekoliko starih novina, neke dobre starinske naočare (može i više komada) i takve stvari. Podrazumeva se da ništa od toga ne nameravam da platim bogatstvo jer nisam zadrti kolekcionar nego mi trebaju baš zarad aranžiranja i pravljenja zanimljivih slika. Uglavnom ove stare aparate na buvljaku kupim za neku siću, od 200 do 500 dindži, donesem kući, poneki mora malo da se izriba i počisti ali posle bude lep i zgodan da se igram...

Sa nekim drugim stvarima kao što su tikvice, flaše, kutijice, šolje, nema problema, toga ima kojekude po kući...

 

 

Still life 2_resize.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Zamolio bih ljubitelje fotografije za procjenu 3 aparata na slikama. Mogu da guglam ali to traži puno vremena a ne može zamijeniti stručno znanje i iskustvo. Osim toga treba mi odgovor što prije pa je i to razlog više da zamolim pomoć od vas. :cheers:

1.jpg2.jpg3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma kakvi trik :icon_redface: . Kad bih ja puno znao o tome ne bih nikoga zamarao, jednostavno ne znam, a nemam dovoljno vremena da učim i to. Treba mi savjet, šta bi izabrao neko ko zna, ako ništa, bar malo više od mene. Čisto da se napravi neka dobra fotka, za svoju dušu, onako amaterski a tehnički solidno. Hvala unaprijed.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Zen Mod said:

a jok filmas

 

digitalija

sem ako nemas svoju laboratoriju kuci , al' onda ne bi ni pit'o

Naravno, otpada br. 3. Br. 1 mi izgleda, ako ništa, noviji a za canomatika nisam do sada ni čuo, što opet ništa ne znači.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uvijek zanijemim na ovakve velikodušne ponude. :respect:  Veliko hvala!

Mogu da čekam, mlad sam ;). Problem je što mi imovinsko stanje ne dozvoljava izlete i u tom pravcu nego se jedva krpam i za elektroniku. Koliko sam shvatio radi se o poklonu ali teško je to prihvatiti bez nadoknade. Ako ne bude ništa od ovoga, biću slobodan da te kontaktiram za dogovor. Hvala još jednom. :hi:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma kakva nadoknada,  to ti je dok se ne naucis i budes poznat a onda mi pokloni neku dobru fotografiju koju cu da okacim izmedju zvucnika :)

 

.... ili ako insistiras,  dones neku dunju koja se moze piti pa na sljedecem ljetnom diy sustretu je degustiramo sa audio zajednicom. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kan, sve su to aparati koji koriste film, pa je stoga neophodno razvijanje filma i izrada fotografija u laboratoriji. Od svih njih je Ninjina ponuda najkvalitetnija! Ali je kao što rekoh neophodna dodatna usluga fotolaboratorije. Ya digitalni fotoaparat ti je potrban usb kabl i prenos u kompjuter. A posle printovanje raynih opcija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, kan042 said:

Sad gledam i CANOMATIKA je izgleda filmaš ali rekao bih da je PENTAX digitalni. U svakom slučaju Ninjina ponuda je najbolja.

Pentax SF7 je filmaš (1988) i nije ništa posebno. Cena na ebayu ide od nekih desetak do tridesetak evra. Ninjina ponuda, pa sve i da je reč o trgovini jeste najbolja jer je to najbolji aparat od ova četiri. Dakle, spremaj dunju... :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedva nađoh ovaj model pentaxa i jeste filmaš. Gotova stvar, čisto me je interesovalo šta je u pitanju. Nabrzinu sam gledao i promaklo mi je puno toga. Pokazalo se šta je znanje i iskustvo. Zakoprcalo mi da vidim da li je i pentax filmaš a uzelo mi toliko vremena. Kolege učas sve istresle što bih ja ko zna kad skužio. Hvala vam svima na pomoći, odoh tražit' dunju.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, ninja said:

@kan042 ako mozes da cekas do ljeta dobijes od mene jednu odlicnu manuelnu minoltu 700si? Nisam je godinams probavao ds li radi ali radila je pre toga.  Ima i 2 objektiva,  torbica i par kartica za nju. 

14796575459421791937950.jpg

pa i nije baš manuelna ;) ovo staklo 70-210 odlično, jes da je plastika i da nije beercan al odlično staklo dobre boje i oštrina i prilično brzo

ja ostavio sebi ako mi kad pripune 600si classic ona je baš manuelna

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...