Jump to content

Aleph 5


zocky

Preporučeni Komentari

Scope,Bez lažne skromnosti, jes' fino urađeno ali nije to ništa posebno, samo je sve stavljeno na pravo mesto za date okolnosti. Bitnije je ono što se čuje a verujem da bi se čulo savršeno dobro i da je na nekoj dasci sve ispravno povezano... samo bi malo ružnjikavo izgledalo :sarcastic_hand:Čudo koja je to pokretačka sila kad se javi potreba/želja za poređenjem sprava.Samo napred, meni rekoše ovih dana "Welcome to the Club", uzdravlje se i ti pohvalio i čuo isto to :to_become_senile:Pozdrav!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 286
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

@ALL

Zvucne karakteristike su (sve jedno koliko je pojacano): ogromna pozornica, tranparency, "prostor oko instrumenata" , 3D-efekt (cevni zvuk),

dubina, sposobnost, brzina, kontrola, prirodni zvuci instrumenata, preciznost, detalji, mnogo basa - bas je naucna fantastika kako se cuje....

i vrlo, vrlo dobro izbalansirani srednji. Vrlo muzikalno, ima dusu u svakom pogledu...U svakoj razlicitoj vrsti muzike ima dobru dinamiku

i topao prirodan zvuk,

cak i na heavy-metalu i house muzici (ovo je Aleph J - Babelfish J - o cemu pricam ne znam kako zvuci bez JFET-ova) -

Uredjaj je precizniji u svim frekventnim opsezima od svih kupovnih pojacala zajedno koje sam ikada cuo bilo gde....

High End zvuk prosto izvire kroz njega...

Kao sto sam naveo pre - sto se vise slusa sve bolje zvuci - odnosno usvirava se do krajnjih maximuma koji se ovde svakako

mogu cuti ...Jednostavno sta reci...covek uz ovakvu spravu stvarno dozivljava zvucne fenomene "halucinacije" koji uticu realno

na mozak - na osecanja - ovo ne spada vise u HI-FI uredjaj - jer izlazi u svakom pogledu iz bilo kog opisa Hi-Fi uredjaja...

Kao obavestenje: u prvih 30/40 minuta posto se ukljuci nije savrseno zagrejan, zvuk je pomalo tanak i nedostaje nesto u toplini,

ali kad se zgreje, zvuk postaje pun i topao i dobija sve karakteristike gore navedene.

Ovo su moja misljenja, koja su sad proizasla iz puno sati slusanja...:to_become_senile:

P.S.

I personally prefer the sound of JFETs over Mosfets and

Bipolars....

From: http://www.diyaudio....17&postcount=13

Posto ovo nije ta tema - finalni zakljucak za Babelfish J je ovde:

http://www.diyaudio....ndpost__p__8730

:sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je to sto se tice zvuka babela...u poredjenju sa A30 monoblokovima sto je radio kolega bassivus...A30 ima cistije srednje i visoke, nema te mekoce koje daju JFET-i na ulazu, ali mu fali dubine, kontrole i slam u bas podrucju sto ima babelfish.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je to sto se tice zvuka babela...u poredjenju sa A30 monoblokovima sto je radio kolega bassivus...A30 ima cistije srednje i visoke, nema te mekoce koje daju JFET-i na ulazu, ali mu fali dubine, kontrole i slam u bas podrucju sto ima babelfish.

Jedno pitanje, prvenstveno upućeno onima koji su slušali oba (Zbotic :sarcastic_hand: ).Kolika je stvarna razlika između A5 i A30 ? Mislim na soniku i ukupnu prezentaciju.Da li je za neku "normalnu" sobu, ne preterano zahtevne zvučnike, i ne prevelikim zahtevimaza "rušenjem zidova" prikladniji A30 ?Ne pitam ovo zbog neke uštede, mada nije zanemarljivo. 23-24V je već dovoljno da muški potera izlaze.Neko se možda, iz više razloga, dvoumi da li da krene u izradu A5, a A30 je već malo lakši zalogaj.Zašto praviti A5 ako i A30 ima istu prezentaciju. Nisam ja taj, meni je Aleph mini više nego dovoljan :to_become_senile:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A30 mi još nije gotov. Sve je složeno, a treba mi par dana za puštanje u pogon. To ne očekujem prije kraja 10. mjeseca, a onda ću javiti utiske.

Nisam ovo pitanje postavio baš tako slučajno. Ova dva pojačala su skoro pa identična.

Za nekog ko sad kreće u izradu i još uvek nije poručio trafo jel moguće da ima oba?

Zimska i letnja verzija :to_become_senile:

Što se tiče napona to je za nekog ko će tek poručiti trafo lako rešivo dodatnim izvodima na sekundarima trafoa.

Evo šta sam Nelson Pass kaže o tome.

Aleph5 "degrade" down to Aleph3/30?

I don't have the schematics in front of me, but in general the only changes you might consider when altering the supply rails down are probably the bias feed resistors in two spots:

1) the value of the resistor feeding the zener diode on the positive current source to the diff pair can be lowered proportionately to the supply voltage (not a big difference). This resistor attaches to the Zener at one end and ground on the other.

2) the resistor going from the + supply and feeding the drive for the positive output current source can also be reduced in the same way. I think the default is 4.7K, but you can take it down to 3.3K without any complaints.

In both cases, we are simply compensating so that the drive circuits get the same amount of bias current, just a few mA without any close tolerance.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam baš razumio tvoje pitanje, ali Aleph 30 može se napraviti na istoj pločici kao i Aleph5. Za dvadesetak posto Aleph 30 ima manje snage i manju disipaciju na hladilima. Razlika ja uglavnom zbog nižeg napona u ovih par stvari koje navodi Pass.Ali može se i na Alephu 5 izvesti prekidač ljeto/zima koji će mu smanjiti disipaciju ali više neće biti svih 60W u A klasi. U originalnom ustroju Aleph 30 i Aleph 5 trebali bi dati manje/više isti zvuk. Konstrukcijski, lakše je upariti izlazne tranzistore za Aleph 30 jer kroz njih ide manja struja (više tranzistora usrednjava potrebnu vrijednost). Ostalo je skoro sve isto za napraviti. Elektroliti nižeg napona manje koštaju, kao i trafo manje snage. To i manja hladila stvaraju uštedu na cijeni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam baš razumio tvoje pitanje

Nisam ni ja :sarcastic_hand: Znaš me, ja i moje fiks ideje :to_become_senile: Hvala na odgovoru, to je upravo ono što sam želeo da čujem. U nekim mojim Aleph razmišljanjima i kalkulacijamauvek mi je A30 bio "prikladnije" rešenje. Ovo pitanje (A30) sam pokrenuo zbog svih onih koji razmišljaju da krenusa izradom, da razmisle i o ovoj "skromnijoj" verziji, koja bi trebala da pruži istu prezentaciju.zockyNadam se da se ne ljutiš što sam ti malo uzurpirao temu, neću više. :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zocky

Nadam se da se ne ljutiš što sam ti malo uzurpirao temu, neću više.

Postavljena slika

Bila bi uzurpacija da si ovde krenuo da pričaš o modifikaciji CD playera. Čak i tad bih ti progledao kroz prste ako se radi o marantz cd63 Postavljena slika

Koliko vidim, ti se do sad strogo držiš teme, sve vreme pominješ A5... slobodno nastavi sa pričom.

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidim da je došlo vreme da i ja sastavim svoj A5...

Takođe :to_become_senile: ... Evo pravi se lista delova, kontaktirah neke dobavljače, očekujem odgovore... A da padne neki GB za Aleph 5??? Tranzistori, hladnjaci, elektroliti...?poz
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Takođe :to_become_senile: ... Evo pravi se lista delova, kontaktirah neke dobavljače, očekujem odgovore... A da padne neki GB za Aleph 5??? Tranzistori, hladnjaci, elektroliti...?poz

I ja sam ga stavio na listu.Ako ste za GB za Aleph5 i ako vam odgovara da GB ide preko mene mogle bi i PCB za Aleph da su na listi.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ja sam ga stavio na listu.Ako ste za GB za Aleph5 i ako vam odgovara da GB ide preko mene mogle bi i PCB za Aleph da su na listi.

Интересантна идеја, делови ок. а које би штампане плочице биле у питању?Мислим дизајн самих плочица.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Интересантна идеја, делови ок. а које би штампане плочице биле у питању?Мислим дизајн самих плочица.стоН_Колд

Dizajn plocica sto se mene tice moze po vasem izboru.Prva varijanta bi bila http://www.chipamp.com/orders.shtmlDruga mogucnost je da se prave ako imate dizajn koji vam odgovara. Tu bi mi trebao gerber za taj dizajn a kvaliteta izrade je ista.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislio si na ovopost-21-125123804137_thumb.jpgi dva puta ovopost-21-125123801621_thumb.jpg :clap:

:cheers: Yes, Sir. Vi ste taj koji je to vec prosao. A da ste bili malo sporiji mogli ste proci i sa komponentama. Ko zna, mozda od ovoga nesto i bude. Nikad se nezna. Nego kakve su plocice? Da li same leme :clap: Da li si zadovoljan?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:cheers: Yes, Sir. Vi ste taj koji je to vec prosao. A da ste bili malo sporiji mogli ste proci i sa komponentama. Ko zna, mozda od ovoga nesto i bude. Nikad se nezna. Nego kakve su plocice? Da li same leme :clap: Da li si zadovoljan?

Pogledom se leme, ni kalaj nije potreban :clap: Čuj jesam zadovoljan. 105 mikrona, pozlata i to za 9 USD. Mislim da je to ovde nemoguće dobiti za taj novac.Za delove nikad nije kasno, znaš da sam kolekcionar pločica i delova... raznih :clap: pravićemo jednog dana
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Takođe :clap: ... Evo pravi se lista delova, kontaktirah neke dobavljače, očekujem odgovore... A da padne neki GB za Aleph 5??? Tranzistori, hladnjaci, elektroliti...?poz

Ja sam svoje delove skupljao kao hrčak... Malo po malo i ostalo mi samo još da sve stavim na gomilu, iskrojim žice i polemim međusobno... Uključim i nadam se da se ništa neće zapaliti... :cheers:post-13-125126271955_thumb.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma batalte te plocice za PSU... U napajanju je kalem must have, kao i kondi na šaraf... Nippon Chemi Con LXA (njihova najbolja serija, long life, 105C)... Danas bi trebalo da mi stigne ponuda za njih, KMH i U32D (koristio ih Zoki)... Budem javio cene... Treba da jave i za Epcos SIKOREL...AMP PCB... Ova Zokijeva je odlicna, nema nikaki sibilansi :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

cestitke pokretacu teme i svima koji su konstruktivno ucestvovali u projektu :clapping:drago mi je da je projekt uspio i da je krajnji rezultat razveseljavajuci :dubbio:kako mi se cini morat ce i kod mene sjesti neki cucak... vjerojatno UGS cucak no do tada ima jos vremena - podosta....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...