Jump to content

Aleph 5


zocky

Preporučeni Komentari

Evo za silky činele nije bilo teško proguglati. Bilježim se kod Sipija za večeru kada dođem u Srbiju. :blush:

http://www.musicradar.com/gear/all/drums/cymbals/ride/zht-medium-ride-20-17764/review

.....The 18" Fast is deeper and smoother, quicker to respond and shorter in decay. The 18" Fast is deeper and smoother, quicker to respond and shorter in decay. The 18" Medium-Thin is deeper still, quite silky but with more body. This one is probably our favourite.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 286
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Evo za silky činele nije bilo teško proguglati. Bilježim se kod Sipija za večeru kada dođem u Srbiju. :blush:

http://www.musicradar.com/gear/all/drums/cymbals/ride/zht-medium-ride-20-17764/review

.....The 18" Fast is deeper and smoother, quicker to respond and shorter in decay. The 18" Fast is deeper and smoother, quicker to respond and shorter in decay. The 18" Medium-Thin is deeper still, quite silky but with more body. This one is probably our favourite.

:hyper: Imas pice za dobar stos ;):cray:

(Silky cinele su mitsko bice koje postoji samo u losim pojacalima, marketinskim papirima i audiofilskim razgovorima)

Bez zezanja, telio sam se sa Aleph CCS-om u milion varijanti skoro godinu dana pokusavajuci da nadjem verziju u kojoj ce to da zvuci istinito, ali ne vredi, jedina valjana varijanta je kad ugasis modulaciju CCS-a i nateras mirnu struju na X ampera (u mom slucaju 5-7 A) ali tada su mi gabariri i termika neprihvatljivi.

S druge strane, mnogima ljudima je to "prijatno", "muzikalno" itd. Ja samo kazem da ko je bar jednom trezan slusao standardan dzez trio u goloj akustickoj varijanti (bez struje) ne moze da prihvati Aleph sa AC gain-om kao ozbiljan uredjaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Alephova strujna modulacija je manja šteta od bilo kojeg procesa koji se odvija u CD playeru. U izboru između 5 watnog pojačala i 60 watnog sa štednim sklopom uvijek bi izabrao ovaj drugi. Za mene je šteta minorna. A bio sam na jako mnogo jazz koncerata bez struje. Dvaput na cijelom Umbria Jazz festivalu gdje planetarno poznati bendovi sviraju i ispred pedesetak gledatelja.

Ima li bolje od Alepha ? Ima naravno. Tu je i Passov XA. Čovjek za to neskromno kaže:

Are they the best audio amplifiers that money can buy?

Absolutely!

P.S. Hvalisavac :blush:

U početku sam se i ja borio sa Alephovim artefaktima. Kada sam konačno riješio dobar izvor zvuka, uvidio sam da problem tražim na krivom mjestu......I nakon toga napravio još nekoliko komada....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....

Ima li bolje od Alepha ? Ima naravno. Tu je i Passov XA. Čovjek za to neskromno kaže:

Are they the best audio amplifiers that money can buy?

Absolutely!

P.S. Hvalisavac :hyper:

Meni je to isto dobar stos, mislim da je samo hteo da ispadne duhovit - veli, sad svi jako slobodno proglasavaju svoje uredjaje za najbolje pa hajde onda da se zezamo malo :blush:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma , sipi je - juma ...... on uvek mora da bude antiprotivan ..... :hyper:sad ce steinika uskoro da fali sipijev bastard ........ a juma ce ga popljuje :blush:

AHA! Gusis konstruktivnu kritiku - e sad cu da te prijavim oderatoru ;)Nema ovde pljuvanja - u nasem dvoristu se igraju samo lepo vaspitana deca :cray:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma , sipi je - juma ...... on uvek mora da bude antiprotivan ..... :hyper:sad ce steinika uskoro da fali sipijev bastard ........ a juma ce ga popljuje :blush:

Paz' da ne bi. Onda bi moro da falim i tebe a to već nije u redu, a još manje je u redu što bih time falio i sebe jer sam ja smislio da te dve stvari spojim i uradio (de, dobro, još nisam)... Nema Juma tolko pljuvačke... ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne umišljam si da imam sluh jednog simfonijskog dirigenta iako mogu prepoznati poneku nepravilnost. Imao sam prilike poslušati nekoliko, moglo bi se reći, referentnih sustava u sobama svojih prijatelja - od hedlunda sa Krklec custom made monosima ili fidelia sa istim ampovima, preko hedlunda sa full AN elektronikom, full AN i ANUK zvučnici, ASR-ov monstrum u (čini mi se) 4 kutije, nekoliko Krellova, burmester, Lamm pre + mono's sa A. Zen Adagio(to mi se jako svidjelo)...Kada bi čovjek čitao testove bio bi uvjeravan u halucinativna svojstva takvih sustava, da je to bolje od seksa i dugoročno jeftinije od heroina ili bi dobio upozorenje da ako pati od preuranjene ejakulacije bolje da ne sjeda slušati! :blush: Nijedan od tih sustava to obećanje nije održao, odn. ne u toj mjeri. Mislim da treba imati pomalo zenovski pristup(ne mislim na našeg Zena!) i prihvatiti male koloracije kao nuždu i potražiti sustav ćije mane nas ne nerviraju. Dapače, sustav može biti ugodan čak i ako nije 100% točan - a mislim da jednostavno niti jedan ne može konkurirati "live" izvedbi. Može se približiti - i to moramo prihvatiti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma , sipi je - juma ...... on uvek mora da bude antiprotivan ..... :blush:sad ce steinika uskoro da fali sipijev bastard ........ a juma ce ga popljuje :hyper:

Ма није Сипи-Јума или како већ антипротиван него је провалио Паса.Класичан трговац, који глуми боема, на аудио терену!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.... ce napravim nesto svojije :hyper::blush:

Pa to pricam svo vreme, u samogradnji covek ne mora da trpi nikakve fabricke/marketinske/audiofilsko-kriticarske restrikcije.Svako moze da napravi bas to sto voli, a u okviru ovakve zajednice nije se tesko dogovoriti pa poslusati razlicite uredjaje kod drugara ("ko na brdu ak' i malo stoji, vise vidi no onaj pod brdom") cesto se ljudi iznenade kako neke stvari koje su proskribovane u "audiofilskim" krugovima mogu sjajno da sviraju ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ма није Сипи-Јума или како већ антипротиван него је провалио Паса.Класичан трговац, који глуми боема, на аудио терену!стоН_Колд

Svaka cast Mr. Pass-u za to sto utice na svoje potencijalne kupce da uce elektroniku i da probaju po nesto i sami da urade. Jeste to u funkciji prodaje, ali i drugi rade da bi prodavali uredjaje. Medjutim, sem njega (i Borbely-ja) niko se ne trudi da edukuje kupce u tehnickom smislu - svako ko je napravio bar jedan uredjaj samostalno nece biti lak plen nekog valjatora koji, na primer, trubi da je ova ili ona kerefeka (kabl, kondenzator, itd.) magicno resenje za sve probleme...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svako moze da napravi bas to sto voli, a u okviru ovakve zajednice nije se tesko dogovoriti.....

Da mi je komad mermera pa da ovo uklešem na vratima foruma... :hyper:Inače, ako se uzme list toalet papira, ali ne bilo kojeg, nego troslojni Perfex, smota se na odnosu 1/2 -2/3 i stavi pod desnu prednju nogu pojačala, prenos tranzijenata trenutačno postane fantastičan i zvučna slika se raširi do fantastičnih razmera. Probao ja... :blush: Sa F5...više se ne klima... ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

znam ko je keramicar - od blata ce me pravis kad se povucem sa Voruma i DIY :blush:

A šta, penzionišeš se?(kod nas se kaže: Odeš fala bogu? Kad ćeš nam nedajbože opet doći?) ovo se ne odnosi na tebe, naravno... :hyper:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...