Jump to content

Aleph 5


zocky

Preporučeni Komentari

Priča je krenula krajem juna a odgovorno lice je Nešić (član ovog foruma)...

Posle slušanja F5 kod mene, čovek predložio da se napravi i jedan probni A5 radi poređenja sa pomenutim...

Pošto je kritičan materijal već stajao u mojoj radionici trebalo je samo to spojiti na neku dasku ali... dosadile mi daske pa sam uradio sve kako treba.

Prva faza je u smislu upotrebe standardnih pasivnih komponenti na pločicama ampa, bez finalne dorade kutije i detaljisanja oko pratećih sklopova (DC zaštita, soft start... ) pa ako vredi, da se potrudim do kraja i uradim sve max.

Postavljena slika

A5 je već na prvo slušanje evidentno bolji od mog primerka F5 što se i očekivalo od uređaja te klase. Ali, da ne ispadne da je trenutna fascinacija u pitanju, odluka o nastavko rada će uslediti posle temeljnijih slušanja.

Postavljena slika

Napajanje je CLC, dual mono tipa sa 400VA torusima, 4x56mF po kanalu, zavijnice su 2.2mH.

Obzirom da su torusi pozajmljeni iz Krell projekta, napon  po grani je  37 do 38VDC, struja po kanalu je nešto preko 2A. I pored robusnih hladnjaka, po slobodnoj proceni, temperatura celog kućišta je oko 60'C na sobnih 25-26...

Precizna merenja će biti urađena ovih dana, pošto je noćas amp prošao burn test bez ikakvih problema, samo da ga malo poslušam da me želja mine :to_become_senile:

Toliko za sad.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 286
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Bese li Theta tajni projekat...? Il ga je dr Bora pustio u javnost...

Cini mi se da kod Bore i nema nekih tajni. Ali koliko mi je poznato ovu "tetu" ce drzati u "ladici" malo duze. Sigurno dok ne napravi nesto interesantnije.Zocky, koju si PCB koristio za A5? :to_become_senile:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cini mi se da kod Bore i nema nekih tajni. Ali koliko mi je poznato ovu "tetu" ce drzati u "ladici" malo duze.

ccc ... ta di će mu duša :to_become_senile: ... tetu da metne u ladicu ! :rofl: ... TETA je za lađicu, bre :rofl: ... i to bar 15metarsku :sarcastic_hand::rofl:Pozdrav za gosn scope-a :):rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U subotu će biti par sati slušanja. Javimo utiske.

Zvuči besprekorno! U ne baš idelnoj sobi (čitaj skoro praznoj) A5 je prosto briljirao u svim aspektima. Brzina, transparencija, osećaj prisutnosti, detaljnost, sinhronizovanost, prirodnost muzičkog izvođenja, muzikalnost i besprekorni visoki su samo mali deo onoga što ovaj amp pruža. Nakon razočarenja prilikom druženja sa F5 (po meni totalni promašaj, al eto, prodaje se), A5 je ipak pomerio granice u kreiranju zvučne pozornice. Ovo je vrhunski amp koji renderuje muziku u slojevima koji se ne preklapaju, a svi povezani muzikalnošću. Hvala Passu, bravo Zocky, takođe hvala ZB.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Лепо и моћно изгледа   :to_become_senile:.Питања:-од ког материјала је предња плоча-чему служи хладњак са доње странестоН_Колд

Definitivno moćno izgleda :sarcastic_hand:Prednja ploča je od aluminijuma, nije ništa dorađivana posle glodalice tako da se svetlost neobično prelama sa njene površine.Hladnjak nije sa donje strane, to je gornja. Ostalo je da se urade "mrežice" koje će zajedno sa njim zatvarati gornju stranu kutije.

Zocky, koju si PCB koristio za A5?

Pločica je rađena po ugledu na Kristijanovu, na 70um vitroplastu. 

IiiiNi jedne reči. Videli smo kako izgleda (leepo), a kako zvuči ?

Behu Nešić i Darko danas kod mene.Verujem da će biti par reči o zvuku ovih dana... 
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, čovek se javio i rekao.A5 je stvarno dobar i zaista bih voleo da se pojavi neki amp koji će u samogradnji moći da se realizuje a da u svemu bude osetno bolji od ovog (kao što se desilo sa F5).Hvala Bobane, uspeh je na obostrano zadovoljstvo. Obzirom na tvoje dosadašnje radove, mogu samo da mislim kako će tvoj primerak da izgleda kad ga uradiš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, čovek se javio i rekao.A5 je stvarno dobar i zaista bih voleo da se pojavi neki amp koji će u samogradnji moći da se realizuje a da u svemu bude osetno bolji od ovog (kao što se desilo sa F5).Hvala Bobane, uspeh je na obostrano zadovoljstvo. Obzirom na tvoje dosadašnje radove, mogu samo da mislim kako će tvoj primerak da izgleda kad ga uradiš.

vidi ga ovaj... idi slušaj muziku, imaš mnogo toga da ponovo preslušaš :to_become_senile:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zvuči besprekorno! U ne baš idelnoj sobi (čitaj skoro praznoj) A5 je prosto briljirao u svim aspektima. Brzina, transparencija, osećaj prisutnosti, detaljnost, sinhronizovanost, prirodnost muzičkog izvođenja, muzikalnost i besprekorni visoki su samo mali deo onoga što ovaj amp pruža. Nakon razočarenja prilikom druženja sa F5 (po meni totalni promašaj, al eto, prodaje se), A5 je ipak pomerio granice u kreiranju zvučne pozornice. Ovo je vrhunski amp koji renderuje muziku u slojevima koji se ne preklapaju, a svi povezani muzikalnošću. Hvala Passu, bravo Zocky, takođe hvala ZB.

Ti rece da ne volis da opisujes zvuk :to_become_senile::sarcastic_hand: .Najozbiljnije, ovo je stvarno kraj sto se tice samogradnje. Neverovatna kolicina detalja , lakoca sa kojom svira i stvara prostor su tesko opisivi, to treba cuti :rofl: .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...