Jump to content

Aleph 5


zocky

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 286
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Doduše i onaj Steinov Bastard zvuči prilično zanimljivo (a i naziv mi se posebno sviđa) - strpljivo čekam utiske dok bude kompletiran :blush:

Batali naziv... Samo nek' bude kako valja, onda moš' i šerpa da ga zoveš :hyper:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moram još razmisliti oko toga. Hladila su tu, elektrolite imam, ali nižeg napona (za ALeph 3). Moguće je da završim i na petici.

Ma da. Što nas više bude sa nezavršenom peticom, biće smešnije: forum sa najviše nekompletiranih Alepha 5 :blush:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma da. Što nas više bude sa nezavršenom peticom, biće smešnije: forum sa najviše nekompletiranih Alepha 5 :hyper:

eto - da ti bude lakse .......... ja ih nisam zavrsio - bar jedno 50 komada ...... :blush:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sorry Mentok, al' to stvarno ne ide:+/-18v je napon na kome parazitetne kapacitivnost HEXFET-a jako luduju i to (po meni) neprihvatljivo zvuci. Ispod +/-22V ne ici. Takodje, sa 15V AC na sekundaru, sa prihvatljivim filtrom, neces imati vise od 17V DC pod opterecenjem.1A bias i 4 oma speaker takodje ne idu zajedno - moraces mnogo visoko da nateras AC gain ALEPH CCS-a da bi izvukao vise od 8W (ili da bar dupliras bias). Sa 50% AC gain-a i 1A bias imaces 8Wavg na zvucniku.

Još jedno pitanje i neću više da zagađujem ovaj thread : Video sam na "velikom" DiyA tvoj stari post kada si pravio mini-F5 - (isto sa napajanjem +/- 17VDC sa trafoa sa sekundarima 2 x 15VAC), pa me interesuje da li se mini-F5 bolje snalazi na niskom naponu od mini-Alepha ili generalno sva pojačala sa HEXFET-ovima rade lošije u ovim uslovima (recimo, hipotetički, da bi u ovom slučaju bias mogao biti i viši po potrebi, samo me interesuje da li može dobro da radi na ovom naponu - a sve opet na zvučnicima od 4 oma).Hvala.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

generalno sto je nizi napon ,vertikalni mosfeti losije rade (da ne razglabam o nelinearnosti medjuelektrodnih kapaciteta u funkciji napona i struje);sipi malo preteruje ,ali recimo da je +/-18V donji napon sa kojim bi trebalo ici ;ako pravis miljenika , onda moze i +/-15V

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Priča o parazitnim kapacitetima vrijedi od parstotina kilohertza pa naviše (čitaj megahertzi), za audio potpuno nebitno.

Tako sam i ja mislio (gledajuci datasheet) ali sam promenio misljenje kad sam isti amp prebacio sa +/-17V na +/-24V. Teorijska osnova za taj efekat nije dovoljno ispitana u audio domenu (niti odgovarajuce predstavljena u datasheet-u) ali se zvucno vrlo jasno manifestuje.Doduse, siguran sam da je Mr. Pass okadio i tu temu, ali je javno izneo samo da je minimalni prihvatljivi Vds za HEXFETove 20V.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

napisao Papa na big Diya zasto i kako , al' mi nije bilo zanimljivo da pamtyim sitna crevca ;variac - Babel na nekriticne kuteje , napajanje +/-23V zvuci ipak iskricavije nego skinuto na +/-16Vprovereno - struja kroz ulazni LTP je ostala ista , a razlika Uds za LTP (24 vs.16) je proveravana na drugim sklopovima pa nije toliko uticala .mada - cela prica je meni licno cak i sa akademske strane neinteresantna ....... name of da game is da fun (nisam ja juma da vijam vr' vr'ova :blush: )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Imam aleph 5 i nisam baš zadovoljan sa PSU.Dali je ko od vas pravio stabilizovani PSU za pojačalo u a klasi odnosno za alepha?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...