Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

Hmm.. Što bi ovo leglo Babel-u kao budali šamar. :whistle2:

 

Mogu da popričam s čovekom, to je Čubrilo (Dragan Čubrilović), konstruktor i graditelj negdašnjeg "Basis" gramofona. Nije ga nešto sreća pratila pa se svelo na krpež-starež po KP... :(

... a tih 125db mi više onako priča iz reona Frederika Eštona, rek'o bih da možda Lun, kralj ponoći ima tako osetljive zvučnike...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čemu služe? Da li se koriste recimo kod adaptera XLR na RCA ili se koristi kao zamena za opamp u analognom delu daka ili cd plejera?

:sclerosis:

 

da... sve to :D staviš trafo i izbaciš kond koji sprečava DC da ti se pojavi na izlazu uređaja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mogu da popričam s čovekom, to je Čubrilo (Dragan Čubrilović), konstruktor i graditelj negdašnjeg "Basis" gramofona. Nije ga nešto sreća pratila pa se svelo na krpež-starež po KP... :(

... a tih 125db mi više onako priča iz reona Frederika Eštona, rek'o bih da možda Lun, kralj ponoći ima tako osetljive zvučnike...

Pa voleo bih da čujem nešto o tim zvučnicima, deluje mi baš primamljivo za lampe i malu A klasu, ali nemam predstavu kavi su, nisam nikad čuo AKAI zvučnike, mogu da otvorim temu da prodiskutujemo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko sam skapirao, zvučnici su izlešinareni iz kutija koje je zasebno prodao (komentari uz ocene na KP)... E sad, kad bi našli podatke koji su konkretno zvučnici u pitanju, možda bi našli podatke o k-kama pa bi to bilo mnogo bolja osnova za priču. Ovako, nemamo još ništa opipljivo, a da budem iskren, mene sad jako mrzi da kopam... :sleep1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima o kutijama još tu i tamo ponešto:

 

http://stereonomono.blogspot.com/2013/10/akai-sw-125.html

http://audio-database.com/AKAI/speaker/sw-125-e.html

 

 

... doduše, prilično beskorisno. I dalje ostajem pri stavu da možda mogu da progutam nešto reda veličine do 90-92db osetljivosti, ali ništa više od toga... (mada, to uopšte nije za zanemarivanje -s druge strane, ko zna kako ti zvučnici sviraju posle 45 godina...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne zaboravite da što je osetljivost veća, veći je i FS drajvera. Na tim linkovima piše 125 db, 40 Hz. To je suludo. Ako je nekim čudom osetljivost stvarno tolika, onda taj drajver ne svira ništa ispod 200-300 Hz :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imao doticne drajvere.

 

verzije i od 10 i od 12 inca.

 

bolji su od 12 inca ali su jako tesko nabavljivi.

 

od 10 inca tu i tamo.

 

podatak od 125dB za efikasnost je apsolutno netacan.

 

sta god i gde pisalo.

 

da su drajveri do jaja, jesu, bas jesu, ali nemaju 125dB.

 

i da, u tim kabuki kabinetima rade do moga.

 

kod mene su radili u onken kabinetima i bilo je ihahaj.

 

na 3,5W SET-u je bilo grozomorno.

 

:drinking-2:

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pazi, trafići su ok, to se lepo troši ali kao i svaki dobar par ima manu, ima SAMO par.

znači neku upgrade 1 primerka nečeg i ćao.

ima na švapskom beju i lundala i bejera i haufića i pikatrona i brdo drugih, to se snima i upuca kad je povoljno.

osnovna stvar koju treba da savladaš je " da li mi ovo uopšte treba"

posle je sve lako.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

osnovna stvar koju treba da savladaš je " da li mi ovo uopšte treba"

 

Ne. Dođe mi da te zagrlim i poljubim kad rezimiraš mudrošću ravnom mudrosti svehvaljenog Budhe :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...