Jump to content

DIY Tannoy Westminster Royal - diskusija , komentari


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 76
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Pre jedno dve godine sam bio u Bečkereku, pa sam navratio i u taj močvarni deo grada. Očekivao sam da čujem, po prvi put, FR hornu, a dočekalo me ovo. U prvi mah nisam ukapirao o čemu se, uopšte, radi. :connie_nutzo: No, ispalo je jedno baš lepo slušanje muzike, gde sam se uverio da HPD može da svira mnogo plemenitije nego u Ardenima.

Ono - jeste da je posao, ali rezultat opravdava svaki uloženi minut. Da sam napravio tako nešto, ne bi to izašlo iz moje kuće. :vitez:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

FFL, mislim da si napravio najkompletniji thread na forumu do sada! Sve si savršeno dokumentirao i u pravu si kad kažeš da je ovo "cook book"!Hoćeš li nakon što dodaš "cook book" za skretnicu još napisati koju o veličini sobe i zvuku? Ampove smo vidjeli (iako ih ja ne prepoznajem), ali svejedno može li i osvrt na njih?Sve čestitke od mene za dobar posao i trud koji si uložio u prikaz napravljenoga! :hi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zaista sjajno. Čini mi se da ni na originalu nije toliko pažnje posvećeno konstrukciji, tj. ona dodatna učvrščenja svuda naokolo... Pa do finiša kutija, sve maestralno. I piše ...a na kraju preuzeo stolar... ovo su znači amateri radili, auuuuH. :hi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel moze tema Tannoy Westminster Royal da se spakuje kao html sa sve slikama u neki zip da moze da se svuce sa neta? Ili u PDF?

ne moze onako kako bi ti i ja zeleli ........imaju dve opcije ponudjene dole u dnu postova:post-1-0-05540500-1288333820_thumb.jpgza stampu i da se sacuva kao html - ali taj html opet vuce slike sa sajta......
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala @ZenMod-u za razdvajanje tema, ovako je mnogo preglednije. Već startu je postojala namera da se tema nekako izvuče do kraja bez prekidanja, zbog obimnog materijala - lako se može izgubiti nit. Iskreno, i meni je trebalo dosta pažnje da ne bih pogrešio u redjanju slika, u komentarima... ipak je projekat radjen pre par godina. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala svima koji su pokazali interesovanje i na lepim rečima ! ;) Ovde se lepo može pokriti i HiFi deo celog posla tj. kako zvuči, kako se ponaša pri raznim amplifikacijama itd. Kutije su brutalne, ne opraštaju : što se bolje komponente kače zvuk će biti bolji baš za tu nijansu, koliko je ta komponenta zaslužna. Ako se pokušava sa nekim prelaznim rešenjima, i rezultati će biti takvi. Znači, za sat vremena slušanja može se tačno odrediti koja komponenta kako svira, da li je prihvatljiva, da li opravdava uložena sredstva. Izuzezni monitori.Celokupna slika je takva da se u sobi pojavi ceo simfonijski orkestar, muzičari su rasporedjeni u prostoru, u prirodnoj veličini. Svira sa velikom lakoćom, uopšte nema napora niti naprezanja u izvodjenju najkompleksnijih delova, slika ne pada. Osećaj prostora i moći je tu u svakom momentu i pri malim glasnoćama i pri velikim.Prihvata svaku amplifikaciju. Probani su sa lampama, digitalnim ampom, tranzistorima. Radi se o visoko efikasnim kutijama, kvalitetnih 5-6W može u potpunosti da pokrije zahteve svakog zahtevnijeg slušaoca. :blush:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kolega, sve si savršeno opisao: I tok gradnje i zvuk!Ostaje još samo jedno pitanje; po procijeni sa slika mi se ćini da je soba oko 4m širine. Može li se znati koja je dužina?Trenutno, a vjerojatno i u nekoj doglednoj budućnosti mi je ovakav projekt van domašaja, ali ipak me zanima koliko prostora Westminsteri imaju kod tebe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dimenzije sobe su 4.7 x 6,8 x 2,7 mSpomenuo sam u temi o Engleskom zvuku, da su kutije odnete u Madjarsku, pre više od dve godineKod vlasnika bez napora popunjavaju prostoriju 8 x 10 x 3,8 m

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Radionica je inače bila puna svaki dan.. ovako nešto se nije vidjalo do tada u Zrenjaninu ( a ni od tada )Ko je kako mogao doprineti izradi, to je i činio :)Na prvoj fotografiji u prvom planu @zflazar ( stalno nas je podržavao kafom, raznim alkoholnim i bezalkoholnim pićima ) i iza njega naš prijatelj Viktor koji je odradio veliki deo primarnog šmirglanja.

post-205-0-73909600-1288381963_thumb.jpg

post-205-0-32960700-1288382178_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Morali smo zvati pojačanje kod transporta kutija. Došao je naš prijatelj Dragan sa prastarim Fordom iz 67 i prikolicom i pomogao oko prebacivanja iz radionice do mene, gde su kutije finiširane. Ovaj deo posla je bio veoma težak i pun rizika. Sa jedne strane se pazi da se ne oštete kutije, sa druge strane da se niko ne povredi. Za transport/nošenje su potrebna 4 čoveka, dosta jaka. Kutije bez zadnjeg dela i podnožja teže oko 160kg, i nema mnogo mogućnosti da se sigurno uhvate.

post-205-0-63606700-1288382801_thumb.jpg

post-205-0-44317500-1288382838_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne sumnjam da odlicno zvuce, mada nisam bas pobornik te estetike (pomalo lice na sifonjere;) :crazyrocker: Bravo i za tebe i majstor Micu! Stvarno predivno!

Hvala @Borko , bio je pravi izazov raditi ih . :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...