Jump to content

Econowave


Sync

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 212
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Mogu samo da zamislim kako ce mi biti kad horna proradi i zatvori zvucnu sliku...Muka...mazohista sam :rofl: . Novci sigurno jesu posto sam sve sam radio...a za 550eu koliko je sve izaslo, novo nema da mu prismrdi....lazem ko pas...sonido 8" za te novce ima jako lepu svoju filozofiju al sam josh malen i nisam spreman na taj put krenuti.Jedino soba prigusi zvuk na momente...al i to ce se popraviti kad horna zavrsi posao....ipak su sada u 16kvadrata.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne da mi djavo mira...prikacish hornu preko njene kompenzacije...a umesto Lpada u foobar-u na ekvilajzeru utishah sve iznad 1.6kHz za 4-5dB. Muzicka je audigy 2zs i posle nje ide nekih 6m kabla za slusalice (ubistvo znam...).Poslusah album Marc Sinan-a Fasil (u mp3 formatu :rofl: )...i odo setati po gradu jer mi nije dobro. :mad: Cini mi se da sam osudjen dozivotno sad na kompresioni drajver u CD horni. Kao prvo dinamika pa detalji pa napokon gubitak sweet spot-a...setash se po sobi i mozesh uperiti u izvodjaca gde je.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cini mi se da sam osudjen dozivotno sad na kompresioni drajver u CD horni. Kao prvo dinamika pa detalji pa napokon gubitak sweet spot-a...setash se po sobi i mozesh uperiti u izvodjaca gde je.

"It seems to me that I am now sentenced to life in the compression driver CD Horni. As the dynamics and details and finally the loss of a sweet spot ... setash the room and the rivet mozesh izvodjaca where."

You see my problem.

[i can only suppose this is good.... :rofl: ]

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"It seems to me that I am now sentenced to life in the compression driver CD Horni. As the dynamics and details and finally the loss of a sweet spot ... setash the room and the rivet mozesh izvodjaca where."

You see my problem.

[i can only suppose this is good.... :rofl: ]

It seems to me that I am now sentenced to life with the compression driver in CD Horn. Dynamics, details and finally the loss of a sweet spot ... you walk across the room and you can pinpoint the performer at any time.

Close enough :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mogu samo da zamislim kako ce mi biti kad horna proradi i zatvori zvucnu sliku...Muka...mazohista sam :to_become_senile: . Novci sigurno jesu posto sam sve sam radio...a za 550eu koliko je sve izaslo, novo nema da mu prismrdi....lazem ko pas...sonido 8" za te novce ima jako lepu svoju filozofiju al sam josh malen i nisam spreman na taj put krenuti.Jedino soba prigusi zvuk na momente...al i to ce se popraviti kad horna zavrsi posao....ipak su sada u 16kvadrata.

Ta 12" Beyma deluje vrlo dobro. Jedino je pitanje kako će se sve ukupno uklopiti sa visokotoncem, jer je ipak malo "nategnut" dvosistemac u smislu velike mid-bas jedinice, koja ipak ima Mms oko 66 grama.Hoću reći da je pitanje koliko će dobro odradjivati više-srednjetonsko područje (1,5-3,5 kHz) s obzirom na veličinu jedinice i težinu kretnog sistema...ali dobro, da ne sitničarimo baš. :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rez izmedju nje i selenijuma je na 1.6kHz.Zavrsio sam i skretnicu do kraja za selenijum...majstori se rasterali iz kuce pa dok ne raskrcim sobu i sve lepo namincam necu da dajem dalji sud. Meni zvuci odlicno bash za tako velik drajver a josh nije ni usvirano vesanje. Al ipak to tera babelfish...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zaista jeste fino...CD waveguide kad se postavi pod 45 stepeni tako da se seku talasi pre slusaocem, stvara fantastican osecaj prostora gde god se nalazili u sobi. Al definitivno ovolikim kutijama treba +30 kvadrata prostora. Trenutno su u 4x4m sto je prokletinja...malo malo pa soba rezonuje i gushi zvuk...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio mi danas prof Bassivus... Slushali malo i kritikovali fino. Ima tu josh stosha da se finishira...al definitivno Impulsova kritika o econowave stoji-srednji i visoki su sladunjavi i fali im mikrodetalja a to bi se moglo resiti samo zamenom selenijuma za neki superiorniji kompresioni drajver, npr b&c 250d. Jer ovako sve zvuci ko da nije potpuno realno akusticki... no treba sve doterati do kraja pa josh videti sta ce ispasti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Citam da se dampiranjem ovako tankog plasticnog zida horne ubija plastican prizvuk...sto je i logicno.Dal neko ima iskustva sta je dobro za ubijanje vibracija, lepi se za plastiku a ne razgradjuje je?Mislio sam uzeti smesu na bazi bitumena sto ide na podove automobila al me brine da ne rastvara i ovako tanak sloj plastike...a opet naleteo sam i na neku gumenu masu za zaptivanje u velikoj konzervi...Evo i stiva na istu temu sa istom hornom... http://www.audioheritage.org/vbulletin/showthread.php?p=90544#post90544

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Citam da se dampiranjem ovako tankog plasticnog zida horne ubija plastican prizvuk...sto je i logicno.Dal neko ima iskustva sta je dobro za ubijanje vibracija, lepi se za plastiku a ne razgradjuje je?Mislio sam uzeti smesu na bazi bitumena sto ide na podove automobila al me brine da ne rastvara i ovako tanak sloj plastike...a opet naleteo sam i na neku gumenu masu za zaptivanje u velikoj konzervi...Evo i stiva na istu temu sa istom hornom... http://www.audioheritage.org/vbulletin/showthread.php?p=90544#post90544

Silikon ??? Bitumen neće uraditi ništa više niti manje od silikona. Možda epoksid u malo debljem sloju.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad citam nesto na ovu temu...sa previse dampiranja horne ubija se tranzijentni odziv. Covek predlaze kao najbolje resenje zalivanje horne pozadi smeshom gipsa i peska (+voda naravno).....sto bi znacilo napraviti neki dodatni kalup (do spera il cega vec..) preko horne pozadi, pa zaliti...ne bi li ista kolicina bila na svakoj horni. A opet cuh da gips agresivno deluje na plastiku i izjeda je vremenom...Silikon jedino onaj git koji je tvrd kad se osushi...od ovog mlitavog sa sircetom za kupatila slaba vajda. Ne znam tacno sta je epoksid...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Epoksid je dvokomponentni lepak koji ima izuzetnu čvrstinu i trpi visoke temperature..Do 200 C u zavisnosti od proizvođača. Ako znaš šta je tečni metal, e pa to je epoksid pomešan sa metalom. Epoksidom smo zalivali zavojnice za skretnice. Stvar je odlična. U pitanju je dvokomponentni lepak koji kad se očvrsne može se obrađivati odlivak. U zavisnosti od odnosa smole i učvršćivača se dobija određena čvrstina odlivka. Znači pomešaju se smola i učvršćivač i kada masa počne da dobija beličastu boju nanosi se. U roku od nekoliko minuta se skameni, a maksimalnu čvrstoću (po proizvođačkoj specifikaciji) dostiže za par sati mada se isplati čekati do par dana ako se radi o nekom odlivku većih gabarita.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...