Jump to content

Moj sistem :)


zeljkor

Preporučeni Komentari

Zamisli da sam cekao jos toliko , mora da se stigne bar do DD6700 :) Salu na stranu , JBL ima sada pravu poslasticu M2 monitor, koji po meni ima vrhunski waveguide.

 

strast je strast

 

........ al' eto razlika u strasti - ja lovio 8 meseci ...... i ulovio Tannoye

 

a Z. potrosio svega 10 meseci vise ...... i vid' sta ulovi

 

:guitarplay3:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nemoj (samo) da smetnemo sa uma da ovako dobro odradjene kutije,

se prodaju kao glanc nove u Kenrick Sound-u .i kostaju priblizno 18K $... mislim, i cenovno ih je ostavio iza sebe. :buehehe:http://jbl43.com/?pid=53449515

 

Orisi koštaju 23000 evra, a JBL 4355 koštaju 13500 evra i to kod Kenrika. Dakako ih gazi JBL i sa cenom ali u pozitivnom smislu :)

 

JBL 4345 ne znam koliko koštaju. Dalje, Anubis je uložio brdo truda u te zvučnike da bi svirali onako kako sad sviraju s tim što on njih nije platio pomenutih 23000 već mnogo manje :wink2: . Fabrički ga nisu zadovoljili, a potpuno je jasno da je Grau jedan od naslušanijih tipova ovde pa ne bi radio takve modifke da za njima zaista nije bilo potrebe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

JBL 4355 koštaju 13000 evra i to kod Kenrika.

 

sve zavisi kako su odradjene kutije. sta i kako je radjeno. ovi u Japanu rade i degaus.

 

no ne mislim da ce neki samograditelj sa foruma losije da odradi iste kutije. mozda moze i bolje

 

a to dize cenu. ja bih moje cenio 25.000 kad bih uspeo da ih sklopim (sto se granici sa SF-om i bas zbog toga)

 

a da ne kazem kakvi sve finisi i perverzije od istih kutija mogu da se odrade, pa za ovakve crvene klavir  lak slotije  bi nas odrao bilo koji stolar ovde:

 

:buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zvu, zavidim ti...

Inače, meni se ti JBL-i toliko sviđaju da sam hteo da batalim coax pristup i da nabudžim sličnu kutiju na temeljima 2x2 beyma 15B100R. Jedino što nisam baš bio siguran koliko je taj zvučnik bolji ili lošiji od 2235H.

 

Još jednom, svaka čast na realizaciji ovog projekta! I meni srce nekako puno kad vidim da je čovek sretan sa novim kutijama...i to kakvim kutijama.

Uh...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posle neka neko kaze kako su moje kutije velike :)

 

sve zavisi kako su odradjene kutije. sta i kako je radjeno. ovi u Japanu rade i degaus.

 

no ne mislim da ce neki samograditelj sa foruma losije da odradi iste kutije. mozda moze i bolje

 

a to dize cenu. ja bih moje cenio 25.000 kad bih uspeo da ih sklopim (sto se granici sa SF-om i bas zbog toga)

 

a da ne kazem kakvi sve finisi i perverzije od istih kutija mogu da se odrade, pa za ovakve crvene klavir  lak slotije  bi nas odrao bilo koji stolar ovde:

 

:buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve zavisi kako su odradjene kutije. sta i kako je radjeno. ovi u Japanu rade i degaus.

no ne mislim da ce neki samograditelj sa foruma losije da odradi iste kutije. mozda moze i bolje

a to dize cenu. ja bih moje cenio 25.000 kad bih uspeo da ih sklopim (sto se granici sa SF-om i bas zbog toga)

a da ne kazem kakvi sve finisi i perverzije od istih kutija mogu da se odrade, pa za ovakve crvene klavir  lak slotije  bi nas odrao bilo koji stolar ovde:

 

 

Zato Željko odradi kutije sa klasičnim drvenim furnirom, a sviraju kao da su od zlata :)

 

 

Zvu, zavidim ti...

Inače, meni se ti JBL-i toliko sviđaju da sam hteo da batalim coax pristup i da nabudžim sličnu kutiju na temeljima 2x2 beyma 15B100R. Jedino što nisam baš bio siguran koliko je taj zvučnik bolji ili lošiji od 2235H.

 

Još jednom, svaka čast na realizaciji ovog projekta! I meni srce nekako puno kad vidim da je čovek sretan sa novim kutijama...i to kakvim kutijama.

Uh...

 

Ja sam srećan i za Željka :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam koliko sam puta pregledavao te jubito snimke iz Kenrik sounda i svaki put se divio kakav zvuk dolazi meni u sobu kroz sve te kerefeke na internetu, mog računala, pojačala i mojih zvučnika.

Ne mogu ni zamisliti koliko to mora dobro zvučati u stvarnosti.

Željko, baš sam sretan da si zadovoljan sa monitorima. Kao što Zvu reče, trebalo je malo ludosti i dosta hrabrosti ući u nejeftin projekat bez stvarne reference kako će to zvučati u tvojoj sobi taman da sve napraviš po strogom receptu.

 

Idem po kapu, pa da ju mogu skinuti pred tobom i poslom kojeg si odradio!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poslednja inkarnacija sistema: 1. Klon JBL 4345 sa originalnim jedinicama, kutijom sredjenom za nesto vecu zapreminu po preporuci G. Timbersa sa heritage foruma i skretnice uradjene sa MKP i vazdusno motanim zavojnicama
 

 

p.s Ove 4345 nisu po originalu vec je radjena optimizacija koliko je moglo bez narusavanja originalnog izgleda.
 

 

Izvinjavaj ako si negdje već napisao. Pregledao sam thread od početka i nisam primjetio da ima koja riječ o konkretnim izmjenama.

Kakve izmjene si zapravo napravio? Za prethodne kutije sam našao da si povečao volumen za deset posto, ali za 4355 mi je promaklo. :(

 

I da, svakog pitam koje su dimenzije sobe kad vidim velike kutije, pa moram održati tradiciju. Željko, koje su dimenzije sobe? :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...