Jump to content

Quad Gastronomique


stein

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 495
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Steine, evo imam ja konkretan predlog.A da ti to lepo spakujes u kutiju? :dubbio:

Naravno, čim je definišem, biće kutija. Sada, ako nisi primetio, određujem unutrašnje gabarite koji zavise od gabarita elemenata koji treba da se smeste unutar kutije. :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa kako ce kocak na zid ? Obika 'oce neubicajeno a neupadljivo i na zid...

Rekoh s početka da bi moglo i na zid. To je bilo rečeno s uslovom da se uspe sve ugurati u plitku, plosnatu kutiju, nešto nalik na Devialet. Sa ovim delovima to ne može. Tako kako bi i moglo, opet bi bilo sve samo ne tanko, tj plitko, a onda bi mi bilo nakaradno pa sam preusmerio razmišljanje na neki podnostoječi dizajn. Suštinski, sa nekim plitko formiranim hladnjakom i rebrima reda visine 25-30mm koji bi recimo prekrivali zadnju ploču većim delom i nekim transformatorom visine reda 30-35mm (video sam i takve izvedbe u nekim japanskim pojačalima), ceo uređaj bi stao u kutiju koja bi bila manja nego koliko je trafo koji imam po najmanjoj dimenziji. Pošto nemam takav trafo i takve hladnjake, ne mogu nikako da svedem najmanju dimenziju ispod nekih 75mm - sam trafo bez pribora za montažu je 65mm, preorijentisao sam pokušaj u nešto što Zen kaže... neka dimenzija na kub... Videću kolike su konačne dimenzije kada se sve oklopi...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pripremljena je i noseća prednja ploča i deo koji će da nosi podnožja za lampe. Taj deo još treba malo da se dotera i da se pripreme rupe za spajanje sa oklopom iznad trafoa na koji se montiraju i kondenzatori. Nešto se od toga vidi na sličici...post-13-037376900 1286556127_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

P.S. Biće to lepo ovako ... pa još ako iza lampi dođe neki ispolirani lim kao

ogledalo Postavljena slika

Ogledalo je napravljeno (odnosno 3D model komada lima od inoxa) a ostaje mi da se pozabavim iznutricama od lampe, što je posao za duge zimske mračne dane... Nešto mi se ne da baš sada, samo sam sklopio cevke tj samo balone i nogice zbog visine... Nastavljam da radim na modelu komada stakla i potom na poklopcu/stranicama i prednjoj ploči kutije...

post-13-003467700 1286561046_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u inat dezurnim nadzakbabama , ovaj amp ce da bude kao jedan abartovan trabanta jos ce i da sviri , oziroma da je zadnja tweak sema koriscena - ona iz onog threada Quad tweaked by ZM:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Штајн, ово прелепо изгледа и није за уградњу у зидове! :respect:

Nadam se da će se i posle svega isprojektovanog uspeti inox lim saviti bez tragova, mada, na pitanje kako to izvesti, prijatelj (čiji je laser i presa za savijanje) me uverio da imaju neku specijalnu pastu kojom kada je to potrebno, namažu sedište/kalup i nakon savijanja se samo prebriše nekim odmašćivačem, posto je reč o nokoj silikonskoj pasti/masnoći koja je toliko gusta da je presa tokom savijanja lima ne istisne nikada potpuno nego se stvori tanak film koji sprečava da ostanu tragovi od prese... Elem, ispred lampi ide 4mm staklo koje se lepi pomoću dvoslojno samolepljive trake. Ne bojim se da će otpustiti jer sam istom trakom na Mini mi Morrisa tako zalepio nosač tablice, tj plastični okvir za registarske tablice. Kada sam prodao auto, hteo sam da skinem plastiku i prvo sam je polomio, a u narednom pokušaju da odvalim preostalu plastiku, odvalio sam boju sa karoserije... :scratch_head: Evo ga sa staklom...post-13-016487300 1286563727_thumb.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a turi caka iznutra ;jedino mi se mene ne svidzi sto ce input signal da oda skroz do ceve , pa onda skroz od ceve do main pcbsku daj bitno da se vidu cevestrpaj ig nazad odmak do main pcbs , i napravi caka on topkuj ce da gleda neka prodzedzi do ampa i pokrivi siju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...