Jump to content

DIY- Atmasphere M60- OTL lampas pojacalo


BANAT

Preporučeni Komentari

... da li je neko ovde pravio bilo kakav cevni hi fi snagaš koji može da razvije pravih 100w.

Nije to preveliki projektantski problem koliko je neprakticno - kao sto je sstrsat napisao, veliki broj cevi i velika disipacija (grejanje cevi + radno napajanje) diktiraju velike gabarite i skoro neprihvatljivu toplotu koja se oslobadja, te je stoga, mali broj ljudi, u nasim uslovima, spreman da drzi takav amp u kuci. Pre skoro 20 g. sam napravio OTL sa 16 kom. 6AS7 i to je i po toploti koju oslobadja i po dimenzijama bilo skoro kao TA pec od 2KW. Jeste sjajno sviralo, al' sam ga udao prvom zainteresovanom... Be carefull what you wish for... ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OTL sa 16 kom. 6AS7 i to je i po toploti koju oslobadja i po dimenzijama bilo skoro kao TA pec od 2KW. Jeste sjajno sviralo,

И то није све,За исте новце добијете и ноћно светло,обзиром да је тада јефтинија тарифа.Напољу снег,а Ви и Ваша драга уместо у распламтали камин гледате у усијане стаклиће и пијуцкате неко вино уз умиле цевне звуке...А кад Вам музика досади оставите лампе на грејању,бар до 8 ујутру, не би ли Вам осветлиле пут до интимних просторија :sarcastic_hand::drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

И то није све,За исте новце добијете и ноћно светло,обзиром да је тада јефтинија тарифа.Напољу снег,а Ви и Ваша драга уместо у распламтали камин гледате у усијане стаклиће и пијуцкате неко вино уз умиле цевне звуке...А кад Вам музика досади оставите лампе на грејању,бар до 8 ујутру, не би ли Вам осветлиле пут до интимних просторија :sarcastic_hand::drinks:

Da znas da je tako i bilo, zena i ja smo tada tek poceli da zivimo zajedno - mali iznajmljen stan, mi mladi, struja jeftina.... :D:cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • 2 nedelje kasnije...

Postavljena slika Postavljena slika

Ako ovo nije lepo, ja ne znam šta je... No, to bi značilo da, u mnogim sobicama, ne bi bilo mesta za slušaoca. Mada, ako/kada bih se našao pred tim izazovom, našao bih ga... Na drugoj slici je, samo, zarad zvuka, ulaz napred, što mi kvari sliku kako bih to uklopio u moj okoliš...

Eto, malo razmišljanja, kada ste me, već, na to naterali...

Postavljena slika Sve je rešeno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto resenja(savijena resenja :D ) na slikama za ulazne terminale S 30 A.S. OTL Amp-a postavljene spreda :Viannen_loungelizard: :Ti ulazni terminali XLR/RCA postavljeni spreda na nekim A.S. Ampovima gledajuci ispod sasije omogucavaju najkrace moguce vezivanje samih ulaza sa prvom(najblizom) 6SN7GT ulaznom cevkom.Mnogima je to bila smetnja, pa vidim da je Atmasphere(Ralph) to korigovao na nekim novijim OTL Circotron modelima(A.S. M60- mk3.1).Kod DIY varijanti kod ovakvih OTL Ampova mogu ulazni terminali biti postavljeni bilo gde, svakako osim blizu mreznog konektora i slicnih poziicija.

post-556-0-51878900-1293977760_thumb.jpg

post-556-0-36868000-1293977787_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto resenja(savijena resenja :D ) na slikama za ulazne terminale S 30 A.S. OTL Amp-a postavljene spreda :Viannen_loungelizard: :Ti ulazni terminali XLR/RCA postavljeni spreda na nekim A.S. Ampovima gledajuci ispod sasije omogucavaju najkrace moguce vezivanje samih ulaza sa prvom(najblizom) 6SN7GT ulaznom cevkom.Mnogima je to bila smetnja, pa vidim da je Atmasphere(Ralph) to korigovao na nekim novijim OTL Circotron modelima(A.S. M60- mk3.1).Kod DIY varijanti kod ovakvih OTL Ampova mogu ulazni terminali biti postavljeni bilo gde, svakako osim blizu mreznog konektora i slicnih poziicija.

Neka, razumeo sam, zato sam i napis'o da su tu gde jesu, „zbog zvuks“. To poštujem i lako bih se sa tim pomirio...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Za sve zainteresovane jedan sjajan sajt sa puno relevantnih podataka, fajlova , schema i slika koji su vezani za Circlotron Pojacavacki Concept ,PPP( Parallel Push Pull ) , nastanak i evoluciju , prednosti i mane, razne varijacije , razni proizvodjaci ... pa sve do danasnjih dana (Atmasphere OTL Circlotron):Circlotron History Page

Poz Svima :good2:

post-556-0-49554900-1294761050_thumb.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Drugari za sve zainteresovane pocela je ponovo dugonagovestavana prodaja DIY polukompleta Atmasphere M60 Circlotron OTL Amp - ova !

Prijava za zainteresovane kupce se moze obaviti na sajtu BIG DIY licno kod Gdin -a Ralph - a Karsten -a ( Atmasphere ). Eto i linka : DIY Atmasphere M60

Moj prvi komentar :Ima raznih cenovnih varijanti za kupovinu tih DIY kompleta ali je Mnoooogo Skupo !!! ( bar za mene ! ) :sarcastic_hand:

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Ubijam vrijeme njuškajući po threadovima i pomalo po ebayu. Za Atma Clone M-60 treba 4 kom 6sn7gt po kanalu i 8 6as7gt po kanalu.

Cijene za 6sn7gt više nisu bezazlene, ali se nameće jedna druga lampa kao zamjena. To je ruska 6n8s koja trenutno ima smiješne cijene na ebayu. Je li ta lampa stvarno moguća zamjena za 6sn7gt u M-60 OTL?

 

Onda u izlazu trebaju prema shemi biti 6as7gt. Tih lampi gotovo da ni nema na ebayu, a u jednoj trgovini sam naišao na cijenu od malo manje od 20€. Postoji li ekvivalent toj lampi koji je smiješno jeftin i istodobno dostupan?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

Hvala!

Ipak mi treba potvrda da je dobra za ovako specifičan spoj kao što je OTL, i to još za postojeću shemu. Je li ta lampa direktna zamjena za 6sn7gt u ovom pojačalu?

 

I postoji li direktna zamjena za 6as7gt za primjenu u istoj shemi - Atma Clone M-60?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zero ne pazis na casu. Dao sam ti zamenu za 6AS7GT a ne za 6SN7GT :D

 

EDIT: 6N13S ili ti 6Н13С

 

Ups...sorry Sensei! Dozvoli da odem po vakizaši i postupim kako mi čast nalaže! :)

Hvala, nisam primjetio jer sam preletio preko threada i prvo sam vidio 6n8s. :thumbup:

 

6SN7=6Н8С

 

6080=6AS7=6Н13С

 

 

Tenx Zen! Sad je još jasnije! Znam da nije projekt za smotanca poput mene, ali mogu planirati....a ako kucne ćas znam da nisam sam. :cheers:

 

Uvijek mogu kupiti kutiju cigareta i ne biti sam. :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

lahko je tebi , sad kad si u eltnom drustvu

 

:hihihihi:

 

 

Da, ali nikad neću zaboraviti malog čovjeka koji zapostavlja važnije stvari radi lemljenja i čitanja data sheetova. Kojem se glas produbio za oktavu od udisanja i gutanja lemnih isparavanja i zbog kojeg banderaši i vatrogasci rade u dvostrukim smjenama jer kad taj napravi kurcšlus to je kao da je bomba pala. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6SN7=6Н8С

 

6080=6AS7=6Н13С

 

Zero, da ne pobrkas nesto ovo su cirilicne oznake, predpostavljam da znas ali bolje da ti napomenem zbog svih tih kurslusa.

 

Inace za hari kiri mi se vise svidja bumerang :wink2:  dajem ti foru da prezivis ovaj put.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...