Jump to content

Lampaski preamp sa Aleph-om


Zare

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 212
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

  • 3 nedelje kasnije...

Sve na gomili, detalji sutra. Rađeno po šemi koju je postovao ZZZ, PSU je Salasov Simplistic HV šant (posebno za svaku triodu, dva trafa), grejanje LM317/LM337 (slično kao što je radio SY na DiyA, poseban trafo), Rload, kasnije probamo sa CCS... itd...

Postavljena slika

Postavljena slika

Poz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Elem, nakon par dana žarenja cevi, vreme je bilo probati i malo začina...

Prvo je ubačen C4S umesto Rload:

Postavljena slika

i stvar je krenula na bolje, jednim korakom. I dalje je na katodi R i kond.

Nakon toga je ubačen LED bias:

Postavljena slika

I da, to je taj drugi korak. Ovo je definitivno put kojim treba ići. Preamp je bukvalno prosuo muziku po sobi!

Jedina primedba koju bih uputio ovom rešenju je nešto veće pojačanje (glavni krivac za to je upotreba CCS-a)... ali, koga briga za to.......... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Elem...

setih se da sam negde video biasiranje lampe kako je Sloba predložio, sa baterijom na gridu:

...

nisi morao tako daleko da tražiš ... imao si to i na prvoj strani ove teme: Postavljena slika

http://www.diyaudio....dpost__p__33042

a biasiranje sa baterijom i WOT imaš , naravno, i ovde (zar ima nekoga ko je sumnjao u to Postavljena slika) :

http://choky.diyaudio.rs/WOT_preamp_and_battery_charger.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ja to napomenuh:

Elem...

setih se da sam negde video biasiranje lampe kako je Sloba predložio, sa baterijom na gridu:

...

a ovo ubacih kao još jedno iskustvo vezano za taj način biasiranja.

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisi morao tako daleko da tražiš ... imao si to i na prvoj strani ove teme: Postavljena slika

http://www.diyaudio....dpost__p__33042

a biasiranje sa baterijom i WOT imaš , naravno, i ovde (zar ima nekoga ko je sumnjao u to Postavljena slika) :

http://choky.diyaudio.rs/WOT_preamp_and_battery_charger.html

OK, pričam za bateriju na gridu, ne na katodi...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

izvinjavam se, skroz sam da se i barba tako zove Postavljena slika... mislio sam da si mislio, k'o što i ostali misle, na našeg druga sa kukuriku hill-a Postavljena slika

nego ne reče jesi li isprobao to ili samo up-uješ Slobin predlog s početka teme

btw, čujem iz pouzdanih izvora da si isprobao dve zanimljive cevke, tj pretpojačala, pa se nadam da će uskoro biti koja reč o tome Postavljena slika

Postavljena slika

P.S. A to što si zaboravio na Mighty ZM-ov WOT, tu ti nema pomoći ... to ni zenovača neće moći oprati Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

izvinjavam se, skroz sam da se i barba tako zove Postavljena slika... mislio sam da si mislio, k'o što i ostali misle, na našeg druga sa kukuriku hill-a Postavljena slika

nego ne reče jesi li isprobao to ili samo up-uješ Slobin predlog s početka teme

btw, čujem iz pouzdanih izvora da si isprobao dve zanimljive cevke, tj pretpojačala, pa se nadam da će uskoro biti koja reč o tome Postavljena slika

Postavljena slika

P.S. A to što si zaboravio na Mighty ZM-ov WOT, tu ti nema pomoći ... to ni zenovača neće moći oprati Postavljena slika

Aha, "pegla" se lagano ovaj projekat, pa kad se ispegla sledi prostiranje :)

Ma sve prolazi samo da nije zozovača :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

i babe i žabe... i diode i ispravljačice...na osnovu vašeg iskustva, postoji li mogućnost kombinacije vakuma i silicijuma u ispravljaču gde bi se dobila dinamika donjih registra koje daje diodno ispravljanje i lepršavost gornjih frekvi koje daje cevno ispravljanje :angel0:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i babe i žabe... i diode i ispravljačice...na osnovu vašeg iskustva, postoji li mogućnost kombinacije vakuma i silicijuma u ispravljaču gde bi se dobila dinamika donjih registra koje daje diodno ispravljanje i lepršavost gornjih frekvi koje daje cevno ispravljanje :angel0:

naravno. hibrid napravi tako, da gornja dva ispravljačka elementa u Grecovom mostu izigrava ispravljačica, a dole stavi nešto simplex tipa 1N4007
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i babe i žabe... i diode i ispravljačice...na osnovu vašeg iskustva, postoji li mogućnost kombinacije vakuma i silicijuma u ispravljaču gde bi se dobila dinamika donjih registra koje daje diodno ispravljanje i lepršavost gornjih frekvi koje daje cevno ispravljanje :angel0:

dinamiku donjih registara dobijas konstrukcijom i dimenzionisanjem svih elemenata - i sa vakuumskim ispravljanjem se dobija to sto hocesto da cevni ispravljac ne moze dati donji registar je hype sa netaedit - jest da je isto malo teze dobiti kad je u pitanju power amp , ali nije ni to nemoguce
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...