Jump to content

Lampaski preamp sa Aleph-om


Zare

Preporučeni Komentari

Ma se je to isto. Tr ni Sovtek ni Electro Harmonix ne postoje ka proizvodjaci, to su samo brand names. Pravi proizvodjac je "Reflektor" iz Saratova, baren koliko ja znanJa koristin Sovtekice va svojin konstrukcijama i ni mi nakraj pameti 50% skuplje placat istu stvar. Ni najmanje mi ne smeta ca na njima pise Sovtek a jos manje bi mi smetalo da pise Reflektor i da kosta 2 $

E pa ako piše Reflektor onda ne može za 2usd :clap:http://www.audiogon.com/cgi-bin/cls.pl?accstube&1274727690
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 212
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

E pa ako piše Reflektor onda ne može za 2usd :clap:http://www.audiogon.com/cgi-bin/cls.pl?accstube&1274727690

Ma to ona lopina od Khomenka grabi soldi. :clap: Tr ima i pravo, a osim tehnickog znanja ocito nije ni komercijalno nepismen
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa zar ništa! Počeću da vas smatram za neozbiljne.Lako je reći to ništa ne valja.Argumentujte to.Pod 1.Da li je 15k anodno opterećenje Ok 2.Da li je 250v napajanja Ok 3.Koliki je katodni otpor potreban

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa zar ništa! Počeću da vas smatram za neozbiljne.Lako je reći to ništa ne valja.Argumentujte to.Pod 1.Da li je 15k anodno opterećenje Ok 2.Da li je 250v napajanja Ok 3.Koliki je katodni otpor potreban

otvori poseban thread postuj sliku da se vidi bez downloada postuj informacije o naponu napajanja , pretpostavljenoj konfiguraciji napajanja , pretpostavljenom teretu ( uredjaju iza stepena )onda mozes ocekivati neki odgovor ;nacinjes preobimnu problematiku u threadu koji ima sasvim drugu temu
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa zar ništa! Počeću da vas smatram za neozbiljne.Lako je reći to ništa ne valja.Argumentujte to.Pod 1.Da li je 15k anodno opterećenje Ok 2.Da li je 250v napajanja Ok 3.Koliki je katodni otpor potreban

Ca si zapel za tu idiotsku shemu, ka da ti gori pod nogama? Lipo ti je Zen rekal da bi tribalo napisat malu enciklopediju da bis shvatil zac ne valja. Mogu samo nadodat da se slazen sa njime. I da, lako je reci da li nec valja ili ne valja kad se zna kako sklopovi tribaju delat. A ti nas slobodno smatraj za neozbiljne, nebitno. Ali ako si bas navalil, reci kolika su ti predznanja o principu rada cijevi, njihovim parametrima, odabiru radnih tocaka, mehanizmu nastanka oscilacija u cijevnim sklopovima, kompenziranim i nekompenziranim djelilima itd itdCisto da se ne pogadja na kojen nivou bi tribalo pisat, najnizem pocetnom ili visokom.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Polako se kreće. Lampe su poručene, a sa njima i neka lepa podnožija, kolko čujem krenule su ka nama :good2:Napajanje je rešeno. Biće dual mono, dve AZ11 ispravljačice. Bilo je malo problema oko podnožija (hvala dunavko), i to je rešeno.Iza ispravljačice verovatno ide neki PIO ili Motor-run itd...Nemojte me sad grditi što preterujem, ovo je kao i Žikin F3 nešto što radim iz zadovoljstva, pa su namrne "greške" vrlo verovatne.Šta preporučujete za trafo. Znam da se torus standardno stavlja u preampe, ima li smisla ići na EI jezgro?Nekako mi lepo izgleda da ispred ispravljačica budu dva mala EI trafića sa oklopima, još ako valja ihaj :connie_nutzo: Biće ovako glupih pitanja još.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta god da stavis --- samo da je predimenzionisano , da ima static shielda onda - ako moze - i da bude EI

Tako se i meni nešto javlja :connie_nutzo:EI, static shield primara i magnetic (što bi rekli plekovi) sekundara. Em lepo, em dobro.Neka preporuka. Peca P&K audio. Od svih sam čuo samo reči hvale za njegove trafoe i prigušnice.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Jedno pitanje koje baš ne ide u ovaj topic.Pravim si aleph P 1,7.kakav potenciometar da stavim unutra?dali bi ovaj bio ok? http://cgi.ebay.com/Balance-XLR-23-Stepped-Attenuator-Potentiometer-10K-Log-/270567278286?cmd=ViewItem&pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3eff1106cedali se ga stavi na ulaz ili izlaz?lep pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve preko 2K5 ce ti podizati izlaznu impedansu - ukoliko ides na pot na izlazu , kako je originalako ides pot na ulazu - 10K je sasvim OK ( balansiran naravno) , ali ne dao ti Bog da koristis iole efikasne kutije - imaces ihaj suma

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...