Jump to content

Lampaski preamp sa Aleph-om


Zare

Preporučeni Komentari

PCB za grejanje cevi:

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Klasični RCRC + i - reg napona sa LM317/337, podešeni na +/-3.15V, sa dodatkom soft-start-a.

U prilogu su dati .pdf fajlovi za izradu pločice.

Spisak delova kad Zocky vrati preamp :)

...

Grejanje6H30.rar

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 212
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

.......

posle detaljnog preslusavanja komisija u sastavu: Zoki,Shone,Zoki-brat i moja malenkost donela je sledeci stav:

neprirodni srednji

losa kontrola basa i nedostatak volumena

dubina zvucne slike- OCAJNA

nedostatak detalja u visim srednjim i visokim tonovima itd. itd..

........

malo sam pogubljen u temama i semama i slikama uredjaja ...... al' ako je ovi preamp sa 6H30 napravljen iole kulturno - da je kulturna struja kroz nju i ne preterano velik anodni otpor , te da nema kojekakvih brujova te da je vezni izlazni kond bar industrijskog kvaliteta i dovoljne velicine - nema teoretske sanse da se pojavljuje "neprirodno" i "ocajno"
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Не мало пута сам покушао да укажем на то , да се симулацијом не може увек доћи до правог звука.Све је по симулацији идеално,али се не може чути.Шта хоћу да кажем?Па некад се мора радна тачка и режим рада мало прошетати и тек онда кренути са склапањем уређаја.Лепо то све изгледа,и лепо одрађена штампа и плочице,али за цеви то никада није било битно.На крају је уво најмеродавнији орган и то се никако не сме заборавити. :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

[email protected] ja ne bi rekao za 6H30 da je losha (kao veliki znalac) :sarcastic_hand: Salim se, puno mi je ljudi reklo da mnogo lepo radi i da je odlicna lampa :to_become_senile: Zato lemilicu u ruke i cesljanje po shemi...proba, slusanje, proba, slusanje, proba, slusanje....i tako :rolleyes: Bez ocajavanja, molicu...uzivajte u pronalazenju pravog modusa za tu cevku...a zadovoljstvo kad nadjete bice samo vase :good2:;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve je ispoštovano što ste rekli, probao sam ja razne radne tačke, anodna opterećenja, biasiranja... evo najzad stigli i famozni DN2540... ali sam se opet vratio na ono što je ZZZ predložio, jer je to fakat nekako baš lepo pevalo, balans je postignut.Ovo što pomenu Zen, sve je ispoštovano, u dlaku (mali anodni R, lepa struja...). I ta cev je kod mene sa Babelom J opako dobro svirala. I kod Zockyja sa A5 na SS kutijama, sa Babelom J na istim kutijama. Čak mi javio da trenutno kod njega sjajno svira, sa opakim 3D stejdžom, i to sa F5. Cev je napunila preko 100 sati, valjda je legla na svoje, mada ja nešto neverujem u te priče...Preamp je mrtvo tih, i sa potom na max. Niti bruma, huma, šuma, hisa, nisa i tisa...Poslaću još nekom da ga čuje u svom sistemu, nešto onde nije bilo kako valja... :drinks:da nije što cevka stoji položeno u kutiji :confused1:

Izmenjeno od Nesic
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kad ti neko dodje i postavi pitanje da li to ima uticaj - ti postavi spravu naopako - da lampe izvrnes za 90 stepeni - pa neka se i sam uveri

platili mi vec tu skolu - legenda o manjem sumu signalnih cevi u tom polozaju ........ sve dok mi - posle 6 meseci zivota sa legendom - nije palo isto to na pamet

sledecih nedelju dana sam samo izvrtao preamp .......... i odustao od izvrtanja :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije to bezveze - kad lampa stoji uspravno, anoda vuce elektrone na gore jako, a gravitacija na dole slabo, pa je rezultujuca sila vertikalna. A kad lampa lezi, anoda vuce u stranu jako, a gravitacija i dalje na dole slabo, pa je rezultujuca sila usmerena malo ukoso i ako je ta cev pentoda, rezultujuca sila najvise gadja otprilike drugu resetku - zato kod lezecih cevi najbolje zvuci pentoda vezana u triodu !!! :buehehe: :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hebemu kur, na osnovu nabrojanog, a nabrajanje koliko vidim pokrilo celi fr opseg, sa 6H30 se može napraviti kaki-taki đepni tranzistor - za pecanje, šetnju pokraj vode, piknik

ali najviše me strah od onog itd. itd...

OK, Goranov sistem je: Denon tviked CD player, Kaneda pre, F5 amp, Visaton VIB 130 TL kutije (x-over by Goran), IC su tanko srebro, zvučnički su neznam koji, neka kombinacija srebra, CS12, supra...

Hmm...Zvuk koji ti opisujes me neverovatno podseca na zvuk koji Impuls ima kod sebe...Ili je on tviknuo CD ili je (verovatnije) Visaton. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

PCB logike za uključivanje releja:

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Izvedeno preko 555 timer kola. Čim se pritisne power on, krene grejanje lampe i aktivira se jedan od 4 ulaznih releja. Nakon određenog vremena koje broji prvi 555, aktiviraju se releji na Salas HV pločici napajanja i istog momenta krene da broji drugi 555. Kad izbroji zadato mu vreme, HV napon se stabilizovao, aktivira se izlazni mute relej, odspoji signal od mase i muzika poteče.

...

Logika.rar

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Bata Bane, ako se pitanje odnosi na kondove koji se vide na onim slikama "spakovanog" uređaja, oni su na izlazu preampa. Zapravo bili su dok nisam utvrdio da cure i da zbog njih imam ok 1VDC na izlazu  :Viannen_loungelizard:Trenutno je na toj poziciji ClarityCap, SA serija od 4.7uF, oni  su mi bili pri ruci a nisam ni imao ništa kvlitetnije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zapravo bili su dok nisam utvrdio da cure i da zbog njih imam ok 1VDC na izlazu  :Viannen_loungelizard:

E bas sam to hteo reci, i ja sam imo problema sa nekima...preduhitri me :wave: zvucno...visoki i srednji da kazem da su bili ok :bye: , ali bas muljav nikakav, kao zvaka ;) jer se sredio zvuk malo sa drugim condom :huh:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 jer se sredio zvuk malo  sa drugim condom :huh:

Iskreno, svašta nešto sam promenio u sistemu uporedo sa tim kondovima a menjao sam ih zbog "curenja" a ne da korigujem zvuk. Još se ne bavim detaljima i finim štelovanjima sistema jer još puno osnovnih stvari treba da se uradi, zvučnici pre svega.Za sad samo slušam muziku, ne opterećujem se detaljima.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...