Jump to content

DD driveri i pripadajuca elektronika


BokiTokiVoki

Preporučeni Komentari

Ne znam zasto trpas sve u isti kos, ja upravo pokusavam da razbistrim vodu. Ako je do sada bilo neke sumnje, pa (valjda?) je sada otklonjena, ali na zalost nije tako. Oni koji su to radili ranije rade i sad i mislim da je ocigledno ko ovde "muti vodu". Ja razumem da neko ne cuje ili ne shvata, pa ogroman je broj primera oko nas da se ljudi bave pogresnim poslovima i da u njima nemaju nikakvog uspeha, pa sto bi ova oblast o kojoj raspravljamo bila izuzetak pogotovo ako se u to ukljuci i zla namera. Pa nista nema gore nego kada se spoje glupost i neznanje. Molim te pokusaj realno i bez pristrasnosti da sagledas ono o cemu si komentariso.

Upravo si ti pisao lične uvrede. Treba samo proći po temi i podsetiti se. Očigledno tvoja i naša realnost nemaju dodirnih tačaka. To je već stvar za proučavanje druge vrste.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 414
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Poenta je u tome da najvise komentarise onaj (Vule) koji je svuda podhebavao druge i njihove subjektive osjeccaje zvuka. Podsmijavao se svim (vecini) uredjaja i sve komercijalne (kako skuplje tako i jeftine brendove) zvao prodavcima magle. Sada je postao "religiozan" i smeta mu kad se koristi "njegov" jezik. Sa, druge strane, samo ona ima te drajvere i voljan je da raspravlja ali jos uvijek sa svojim starim stavom da je samo on u pravu i da to kako on cuje je referentno ostalima. Mi koji smo se "kacili" sa njim trpimo ali nekad i okinemo, ljudi smo i malo se zabavljamo, … u svakom slucaju, mislim jos uvijek u granicama komunikacije sto se praktizira na ovom forumu.Kolko sam skontao, i Varosanin imam te drajvere, ali ni on sa svojim ironicnim komentarima ni malo ne doprinosi sirenju znanja, ali se ljuti na drugcije stavove.Mislim da bez veze diskutujete o tim DD drajverima posto su moji zvucnici najbolji na svijetu. :character13:

Ne ljutim se ja na necije stavove samo me iritira suprotan stav bez ikakvog LOGICNOG objasnjenja. Ako su ljudi bili sumnjicavi i hteli da premere drajver o kome smo govorili (sto je razumnjivo), mada se njihova merenja poprilicno ne pokapaju sa merenjima recimo na ETF(verovatno ovi sa etf-a nemaju pojma)nevidim u cemu je sad problem, ili cete pokusati da mi dokazete kao ono stoje izmereno i ono sto se cuje nema nikakve veze. Interesantno je kako se u ovoj nasoj Srbijici sve nove i napredne ideje docekuju na noz. Valjda smo takvi pa nije nicudo sta nam se sve desava. Mislite o tome i pokusajte to da promenite. Ne potcenjujte nikog i nista bez temeljne provere, olake i neproverene ocene su nas kao narod vrlo kostale i ko zna koliko ce nas jos kostati.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne ljutim se ja na necije stavove samo me iritira suprotan stav bez ikakvog LOGICNOG objasnjenja. Ako su ljudi bili sumnjicavi i hteli da premere drajver o kome smo govorili (sto je razumnjivo), mada se njihova merenja poprilicno ne pokapaju sa merenjima recimo na ETF(verovatno ovi sa etf-a nemaju pojma)nevidim u cemu je sad problem, ili cete pokusati da mi dokazete kao ono stoje izmereno i ono sto se cuje nema nikakve veze. Interesantno je kako se u ovoj nasoj Srbijici sve nove i napredne ideje docekuju na noz. Valjda smo takvi pa nije nicudo sta nam se sve desava. Mislite o tome i pokusajte to da promenite. Ne potcenjujte nikog i nista bez temeljne provere, olake i neproverene ocene su nas kao narod vrlo kostale i ko zna koliko ce nas jos kostati.

Niko ne podcjenjuje samo niko i ne moze da hvali ili daje bilo kakve komentare dok ne cuje. Ako se to vec vuce 20tak godina onda je jos cudnije da vrlo malo ljudi u Srbiji ima slusna iskustva sa njima. Ne mozes da ocekujes da iz par grafova "cujem" kako to zvuci.A eto, Boki je bio i cuo i nije mu se svidjelo, sto je sad on kriv za to?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Niko ne podcjenjuje samo niko i ne moze da hvali ili daje bilo kakve komentare dok ne cuje. Ako se to vec vuce 20tak godina onda je jos cudnije da vrlo malo ljudi u Srbiji ima slusna iskustva sa njima. Ne mozes da ocekujes da iz par grafova "cujem" kako to zvuci.A eto, Boki je bio i cuo i nije mu se svidjelo, sto je sad on kriv za to?

Nko ni ne ocekuje od tebe da iz "par grafova" cujes kako zvuci, ali se bar susdrzi od negativnih komentara dok to i ne ucinis.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nko ni ne ocekuje od tebe da iz "par grafova" cujes kako zvuci, ali se bar susdrzi od negativnih komentara dok to i ne ucinis.

Ocito povrsinski citas, ako pogledas malo bolje njih i nema, komentari su upuceni osobi :character13:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pitao sam Vuleta da dodje sa svojim zvučnicima do mene, da dodje još poneko ko se prijavi sa foruma, i da se uradi uporedni zvučni test sa mojim zvučnicima.Bavim se zvučnicima ponekad, sporadično, iz hobija. Ovi sadašnji su pravljeni pre nekoliko godina. U pitanju su trosistemci sa relativno jeftinim jedinicama. I bas i srednji i visoki u zbiru su koštali kao jedan Visaton B200 (novi, originalni, nemodifikovani), + troškovi za skretnicu + za kutije. B200 je 100 €/kom. dok su moje 3 jedinice u zbiru 75 €, izvor: bmm-electronics. Nadam se da se niko ne plaši jednog amatera koji je spojio neznanje i glupost. :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izgleda da Vule vjeruje samo mjerenjima iako uvijek potencira na slusanju ...

...opet ne čitaš dobro, valjda zato što je na ekavici, ja sam ljude zvao na slušanje a ne na merenje, isto su drugi inicirali i na tome sam im zahvalan..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam ljude zvao na slušanje a ne na merenje, isto su drugi inicirali i na tome sam im zahvalan..

Kao što i ja tebe zovem na slušanje mojih zvučnika, a kao dodatak da budu tada i tvoji zvučnici ovde, gde bi mogli i drugi članovi foruma da ih čuju.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U svakom slucaju vrlo je zanimljivo kako je pitom i fino ga je slusati kako prede :character13:

Opet ti ponavljam pošto se očigledno praviš lud...ja sam platio ugradnju DD kalema kao i svako drugi i od patenta nemam nikakve materijalne koristi...ovo je DIY forum i kao takav najprikladnije mesto za diskusiju o ovom proizvodu...

Zanimljivo bi bilo napraviti neku statistiku koliko se ovde, mislim na forumu uopšte, diskutovalo o nečijim originalnim projektima kao što je i ovaj patent a koliko o problemima implementacije već gotovih konstrukcija dostupnih svima putem world wide web...takodje bi bilo zanimljivo pokazati da li ijedan od ostalih originalnih projekata ima toliki kvalitativni pomak kao što ima Dragićev kalem...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...opet ne čitaš dobro, valjda zato što je na ekavici, ja sam ljude zvao na slušanje a ne na merenje, isto su drugi inicirali i na tome sam im zahvalan..

Ocito da ne znas sta pises ili pises u ne svjesnom stanju ili ja ne razumjem tu kukavicu. Fino si napisao da su mjerenja opovrgla slusanje sto je obicno tvoja mantra!

Procitaj sta si napisao:

Ne razumem šta ti je smešno, pričao si napamet i rekao da DD i svi oko njega prodaju maglu, nisi uspeo da čuješ ništa posebno kada si slušao drajver...sada kada su merenja opovrgla tvoje pisanje i sluh pokušavaš sve da okreneš na sprdnju umesto bar da se izviniš što si nešto deklarisao za prevaru a očigledno je da nisi u stanju da daš objektivan sud...obzirom da tema u podnaslovu ima ono bez svadje molim ja ću ovde završiti svaku komunikaciju sa tobom!

Opet ti ponavljam pošto se očigledno praviš lud...ja sam platio ugradnju DD kalema kao i svako drugi i od patenta nemam nikakve materijalne koristi...ovo je DIY forum i kao takav najprikladnije mesto za diskusiju o ovom proizvodu...

Zanimljivo bi bilo napraviti neku statistiku koliko se ovde, mislim na forumu uopšte, diskutovalo o nečijim originalnim projektima kao što je i ovaj patent a koliko o problemima implementacije već gotovih konstrukcija dostupnih svima putem world wide web...takodje bi bilo zanimljivo pokazati da li ijedan od ostalih originalnih projekata ima toliki kvalitativni pomak kao što ima Dragićev kalem...

Posto ne kontast, ja cu na tenane. Ne optuzujem te za reklamu nego mi je neobicno da si "pitom" i relativno miran, sa manje vulgarnosti! Znaci, umirio si se posto ti treba neka pomoc i sada su ti dobri ovi ljudi koje pljujes na drugim mjestima! Kapis?

Protiv DD drajvera nemam nista protiv ali ta tvoja beskicmenjacnost me malo zabavlja. Mislio sam da si malo vise pricipijalan!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ocito da ne znas sta pises ili pises u ne svjesnom stanju ili ja ne razumjem tu kukavicu. Fino si napisao da su mjerenja opovrgla slusanje sto je obicno tvoja mantra!

Procitaj sta si napisao..

...pročitaj ipak ti ono što si kvotovao, nigde nisam napisao da su merenja drugačija od onoga što ja čujem...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nekad, ipak, kriknula bih poneku psovku il' grubu riječIpak šutim, gušim srce,Mora se, naprijed, dalje, poć'. Moram, ipak, priznat' da, iskreno, zavidim Sleepy-ju na nađenoj Nirvani... Idem, dalje, tražit'...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa nije, baš, ispred nosa. Morao bih (skoro) sve da promenim. No, prvo, bih morao da se uverim... Nije važno, ljubav je lepa samo dok se čeka, samo dok od sebe, samo nagoveštaj da... No, pošto smo slični u tome da smo, pomalo, od svih različiti, ko zna... Možda me i ubedite... Lepota je u razlikama... Živele razlike!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...pročitaj ipak ti ono što si kvotovao, nigde nisam napisao da su merenja drugačija od onoga što ja čujem...

Hebiga, nisam vjerovao da je to visa matematika ali opet ne kontas. Da probam ponovo, potenciras na ocjenama sa sluhom, a kad neko (Boki) kaze da ne zvuci dobro, ti onda kazes (Bokiju naravno, ne pricas valjda sam sa samim sobom): "Kako nisi skonato da zvuci dobro kad su mjerenja dobra i dokazala su da to dobro zvuci?" Kapis, valjda sad nije tesko skontati ... ili ... :good2:

..bilo bi glupo da imaš, nikada ih nisi čuo!

Je li to znaci da svi tvoji komentari uredjaja "prodavaca magle" koje naravno nisi cuo su glupi!? :character13: ... kako mozes onda da komentarises ... ili su mozda losa mjerenja :crazyrocker:

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Roletne su ipak roletne. Dakle, slažete se da se ne slažete i neka na tome ostane. Ja sam zavoleo roletne što ne znači da nešto drugo nije bolje. Stvar ukusa. ... a o ukusima se ne raspravlja. Ne treba zaboraviti večiti raskorak između cevne i poluprovodničke tehnologije i merenjem dobijenim rezultatima. Merni rezultat sam po sebi ne garantuje skoro ništa, ako se na kraju svakako sve svodi da li taj neki komad muzičke opreme po ukusu (budućeg) vlasnika ili ne. Edison je smatrao Teslu za budalu i tvrdio da naizmenični napon nikada neće zameniti jednosmerni u domaćinstvima i industriji. Tek mnogo kasnije je nevoljko priznao da je bio u zabludi... Vreme će pokazati :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...