Jump to content

Jagnje u vučjoj koži


sir Oliver

Preporučeni Komentari

AndricsuScope radi po mom nestrucnom misljenjuvise nego odlicnonaprosto ne mogu da verujempored 2 standardna ulaza i 16 digitalnihima i FFT i verovatno jos mnogo togaplus sav pribor sonde kablovi itda ekran velikijednom reciju do jaja (i nazad...)videces.... :crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam radio jednu od verzija sa Atmelom (bez daljinca) i to je radilo na jednom od dva test CD drive-a. Ali 2x16 display je krenuo da zajebava, pa sam "uspeo" da poteram kontroler na 12 umesto 5V... to mu se bas i nije svidelo :crazyrocker: Posle duuuuuzeg vremenskog perioda htedoh da opet isprogramiram jedan AT89S52 ali onda problemi sa programatorom (preko paralelnog) / softverom ??? Ne da nisam mogao da isprogramiram, nego nisam moao ni da uspostavim komunikaciju sa atmelom. Novi chip, novi kablovi, nove dve verzije programatora, 3 verzije softvera, dva kompa, 3 verzije XP-a :frusty: malko sam, jelte, ispizdeo i batalio to pre par godina.Elem, ako neko ima programator za ovu verziju Atmela koji provereno radi, mogli bi da probamo ponovo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 1 year later...

U poslednje vreme, što bi moje Nišleje rekle u zadnji kraj, se mnogo bakćem sas mrežnu muziku da tako kažem. Isprobavam razne USBove, DACove pa dojdo i do mrežnog playera. Trenutno se sigram sa jednim ROKU M500 playerom i vrlo sam pozitivno iznenadjen. Svira to za sve pare i nema čega da se stidi ni u skupim sistemima. Još nije proban preko DACa ali očekujem da će tek tada da hebe kevu HiFi-ju. Elem, proučavam šta i kako može, šta je najprimenjivije, komfornije, kvalitetnije i još uvek u igri imam i PC pa USB pa DAC ali i NAS pa media player pa DAC pa kao neki Android za remote i tako svašta nešto.

Definitivno sam ubedjen da je vreme hardverskih nosača zvuka prošlo i da moram da nadjem neki odgovarajući streamer za muziku ( TV ne trošim). Toga su očigledno svesni i veliki igrači , tzv HighEnd, pa i oni predstavljaju svoje proizvode za streamovanje muzike. Videli su da će vrlo skoro doći vreme da se neće baš leba najesti od prodaje CD playera i sl.

Otprilike su to dve vrste uredjaja , PC based sistemi i dedicated sistemi, najčešće neki embeded Linuxi da ne kađem nabudđeni ruteri. Kao notorni švajser i tragač za SS rešenjem ( Srpsko sirotinjski) pokušavam da uklikerim šta to veliki igrači turaju u svoje kutije i evo šta sam do sad prokljuvio.

CARRY

Postavljena slika Drive Mechanism

24x Slot-loading disc drive for music loading Hard Drive 1 Terabyte SATA Formats .flac, mp3, .ogg, .wav, .m4a, .wv Digital Outputs USB 2.0 Digital Output Rate 24 bit 96 kHz Max Ports USB, Ethernet Power Input 100-240VAC, 50-60 Hz, auto-switching Power Consumption ~30 Watts Weight 8 lbs Dimensions 3.25" H x 11 " W x 12.5 " D

A unutra:

Postavljena slikaPostavljena slika

fan-less mini-PCIE motherboard running Linux

Cena? Bing , prava sitnica 2.500$

Da li neko od nas može da napravi ovo za manje pare?

Priča druga. Meridian Sooloos. Price 3.600€. A unutra:

Postavljena slika

From left to right:

[*]switching power supply

[*]VIA Epia PC

[*]RME Hammerfall DSP 9632 PCI sound card

A silent PC combined with a high quality sound card or an outboard DAC will probably:

[*]equal or outperform most of these dedicated boxes in sound quality

[*]offers a better interface

[*]at a lower price.

But you do have to do your own homework.

Buying a music server means a couple of engineers has done your homework.

A great comfort but, yes, engineers need payment too.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Opet promašujete temu. Sedi 1.Ne raspravljamo dal može i koja je dobra nego šta se prodaje pod velikim imenima. Hardver od par stotina uvaljuju za par hiljada.Pročitati zadnji pasus. I jadni inženjeri se treba plate.

Ni malo nismo „promašili temu“. Ja sam odgovorio na postavljeno pitanje. Da Vas podsetim:

fan-less mini-PCIE motherboard running LinuxCena? Bing , prava sitnica 2.500$Da li neko od nas može da napravi ovo za manje pare?

Meni je pitanje bilo jasno. Da li je Vama pitanje bilo jasno? Pročitajte, ponovo, možda pomogne...

Sedi 1.

Sedim, već duže vreme, ja, jedan...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To šta se prodaje pod velikim imenima je već stari fazon. Goldmund-Pioneer DVD je već legendarna blamaža.

Ovi navedeni streameri se više-manje uklapaju u neko pravilo da je fabrička cena hardvera ~20% krajnje cene uređaja kod hife.

A da su dranje glede cene, jesu! Našvajsujemo mi to jeftinije... :wild: (EDIT: Stvarno mnogo dobar ovaj smajli!)

Izmenjeno od ManicP
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Žiko,pitanje je bilo retoričko. Nisam očekivao odgovor. Uzgred, odgovor je link na stranu gde se diskutovalo o nekom fanless sistemu a ne videh da je neko i napravio to niti da se pohvalio sa tim.

Kad ne očekujem odgovor, a, ipak, ga dobijem... Ma, jasno je... Pozdrav... ;)Pa ni ona sokoćala sa slika nije otvarao neko odavde nego ste postavili slike... URL sam postavio jer smo i obračunavali koliko {će,bi} to koštalo. Možda će neko i sastaviti, videćemo... što se ja, uopšte petljam...Idem, dalje, da sedim, ja, jedan...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako se dovoljno dobro skoncentrišete , posle jedno 5 minuta će te videti i debeli touch screen koji kod Meridiana služi kao remote control. Meni bi Android ili Tablet više odgovarao.

Postavljena slika

A evo i jednog elegantnog streamera. NE samo da je prelep nego i dobro zamišljen i uradjen.

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probao sam "Remote control" i preko bluetooth-a i preko Wi-Fi na Androidu i sve to lepo radi sa Foobar-om, vide se i omoti albuma, može da se pretražuje po folderima itd... Onda sam zaključio da to meni ne treba, mnogo lepše slušam muziku bez tog čuda u rukama. Samo sam skakao s pesme na pesmu ko na TV-u kad šetaš kanale. Ovako lepo ustaneš, protegneš noge i pustiš šta hoćeš da slušaš i uživaš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...