Jump to content

Jagnje u vučjoj koži


sir Oliver

Preporučeni Komentari

Да, да, тако уместо тачкастог, имаш линијски извор звука, па немаш фазни померај по вертикали, а и звучни притисак је исти - стајао, седео, лежао или дубио на глави.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Elektrostatik je 80 000 puta bolje rešenje od bacanja tolikih drajvera za džabe. Ja bih voleo jednom da si priuštim iste čak i ako ne dubim na glavi dok slušam muziku... Možda neko dubi, ko zna ???Ka tačkastom izvoru se treba težiti...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To o čemu vi pričate se odnosilo na kutije Japanske proizvodnje sa 5 ili više drajvera... Sećam se i ja teme gde je to pomenuto ali ne mogu da se setim izraza...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ne znam kako vi, ali em imam elektrostatike visine emitirajuće ploče od 1500mm, em imam OB subwoofere sa 8 dinamičkih jedinica od 6.5"... Zbirno je jeftinije od sklopa istih gabarita a sklopljene od sve dinamičkih drajvera. Elektrostatici nose čisto već od nekih 60Hz-a pa to podrazumeva barem dvo-stazni sistem sa mnogo visokotonaca. Ako je prosek oko 100-110mm prečnika po komadu a okvirna cena komada oko 25€, 24 komada bi bila oko 600 i još bar 16 komada mid-basova po recimo nekih 35€ po komadu (minimum) 560€ već je na 1160, potom adekvatna kutija ne bi prošla ispod 100€ za komad, na to bilo kakva skretnica... Brat-bratu, ništa ispod 1200-1300€ za par u najosnovnijem materijalu budžet klase...Samo mi nije jasno kako smo od digitalnih izvora stigli do zvučnika... :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ne znam kako vi, ali .........

Zato rekoh da su elektrostatici 80000 puta bolje rešenje od dinamičkih zvučnika. Da ne govorimo o skretnici koja urniše jednu takvu kutiju koja ima 24 visokotonca :connie_nutzo: po kutiji i ne znam ti ni ja koliko srednjetonaca.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako je, elektrostatic ima samo prilagodni trafo koji treba da digne napon iz amp-a na par KiloVolti... :character13:

Mislio sam više na problem faznog usklađivanja višestažne skretnice i količine drajvera koji su prikačeni na nju kao i obojenost zvuka koja nastaje kao proizvod skretnice, pre nego na tehnologiju korištenu da bi se dobio zvuk. Skoro da nema rezonancije, a takođe i masa membrane jednog elektrostatika visine 1m je manja od mase membrane samo jednog srednjetonca ili visokotonca koji bio upotrebljen u onakvoj kutiji dok je površina zračenja neuporedivo veća. Superiorniji dizajn u svakom pogledu od line array-a koji se sastoji od gomile visokotonaca i srednjetonaca.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa fazom se zna sta se radi - pa kol'ko je ko spreman daleko da ide.Jeste masa membrane manja ali je polje koje pokrece membranu jos mnogo manje - velika povrsina ga jedva dovuce u normalu (ako stigne do 90dB/1W/1m ihaaj)Line array ne bih potcenjivao, al' kao i sve drugo - ima za sta je to dobro, a za sta nijeNa kraju, nesto ide lakse, nesto teze, nesto moze jeftinije, nesto ne moze - svako ide tamo gde je trava zelenija - al' mnogo cesto ispadne da je zelenija samo izdaleka gledano... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno da line array nije za potcenjivanje, ali u kućnoj hifi IMHO nema šta da traži.Line array je neprevaziđen kao public adress sistem i tu sve njegove dobre strane dolaze do izražaja :good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...