Jump to content
chakija

Udrobljena automobilska tema.

Preporučeni Komentari

Skasan?

Piše da ima 74k kilometara a sve ostalo govori 370000km... vlažan (zamagljen) unutar farova, ne radi brava na zadnjim desnim vratima (može da se otvori ali ne i da se zatvori), sedišta poderana kako napred, tako i nazad, očigledno nespretno zamaskirane posledice udara sa prednje desne strane, izgreban kokpit... da i ne nabrajam... Da ga kojim slučajem spuste na 1800€ moglo bi se razmišljati o kupovini. Voljan sam platiti već gorespomenutu sumu, ali ne za ovakav auto. Možda i jesam blesav, ali nisam naivčina.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Cena je povoljna i ako bi trebala ici jos dole, na zalost sve to je preslo mnogooo vise. SVI francuzi mislim i na daciju imaju problema sa dizel motorima pogotovu sa 1.5dci jer fabrika kaze dizne se moraju zameniti, dizna pocinje losije da radi i baca vise goriva na usijano celo klipa i klipovi pucaju. Treba zameniti dizne raspitaj se za cene bice jasno.Mani se francuza, macka u dzaku znam kako se kupuju preko. Bolje pogledaj one sa belom zastavom i crvenim suncem, bolesno dosledni kvalitetu.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Sto se mene tice, od kad sam seo u dizelasa vise ne menjam. Na tvom mestu ne bih se mnogo razmisljao oko pogonskog agregata.

Nazalost nemam iskustva sa Renault-om vise preferiram VW.

Dizel je zakon.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Cena je povoljna i ako bi trebala ici jos dole, na zalost sve to je preslo mnogooo vise. SVI francuzi mislim i na daciju imaju problema sa dizel motorima pogotovu sa 1.5dci jer fabrika kaze dizne se moraju zameniti, dizna pocinje losije da radi i baca vise goriva na usijano celo klipa i klipovi pucaju. Treba zameniti dizne raspitaj se za cene bice jasno.Mani se francuza, macka u dzaku znam kako se kupuju preko. Bolje pogledaj one sa belom zastavom i crvenim suncem, bolesno dosledni kvalitetu.

Japanac je Japanac, nema spora. Oko izbora dizel ili benzin, nisam jasno opredeljen, paše mi i 1.2 benzin i 1.5 dizel. Što se tiče čoveka koji bi auto "šacovao" i kupio za mene, imamo divnu pred-istoriju, doneo mi je tri mini-morrisa, dva renoa, prijateljima celu gomilu svakojakih auta i svi se slažu u jednom: čovek ne samo da ima "njuh" nego odiše poštenjem - jednostavno neće kupiti auto ako je auto takav da ga ne bi kupio za sebe - znam ga, ima trideset godina, ako ne i više i verujem mu više nego rođenom bratu. Ako bude rekao da ne kupim Modusa, verovali ili ne, poslušaću ga. Ako mi umesto toga bude rekao da je, recimo Panda 2005 bolji izbor u klasi cene i za željenu namenu, prihvatiću savet jer znam ko stoji iza toga - međutim, znam pouzdano da ih je već nekoliko donosio, samim tim, nije to uopšte loš auto... :)

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Moje dvogodišnje bavljenje probiranjem polovnjaka me je uverilo da je najbolje da i dalje vozim moj 30godina star R18.

Svi dizeli su prešli min 50 000 km godišnje. Tako ti je lakše da odrediš kilometražu .

A najbolje me je "opravio" jedan Robert iz Subotice. Par meseci smo se pogadjali za njegovu Mazdu 6 i na kraju kad sam odustao reko mi je

" Niko neće da ti proda dobar auto za male pare". Velika istina.

Da li je pametnije umesto polovnog ( mačka u džaku) od 3500€ kuputi nov od 7000 pa ga posle 5 godina utoputi za 3500?  Trošak je isti ali voziš nov auto.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Moje dvogodišnje bavljenje probiranjem polovnjaka me je uverilo da je najbolje da i dalje vozim moj 30godina star R18.

Svi dizeli su prešli min 50 000 km godišnje. Tako ti je lakše da odrediš kilometražu .

A najbolje me je "opravio" jedan Robert iz Subotice. Par meseci smo se pogadjali za njegovu Mazdu 6 i na kraju kad sam odustao reko mi je

" Niko neće da ti proda dobar auto za male pare". Velika istina.

Da li je pametnije umesto polovnog ( mačka u džaku) od 3500€ kuputi nov od 7000 pa ga posle 5 godina utoputi za 3500?  Trošak je isti ali voziš nov auto.

Eh, da imam 7K€, ne bih ja sad tu prebirao brabonjke sa vama... :buehehe:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Eh, da imam 7K€, ne bih ja sad tu prebirao brabonjke sa vama... :buehehe:

Ma znam. Baš sam hteo da dopišem da je samo jedan problem u ovoj kombinaciji. Fali jedna polovina.

(para)

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ne bih vozio bilo koji auto al da je novo dobra stvar potpuno se slazem.

Bolje nova Dačia nego polovni krš.

5 godina ne moraš ni šrafciger da gurneš u njega. Garancija, servis, molim lepo.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

kolko para far od dačie?

Cela Dačia 7500. Nova

PS

Far nije potrošni deo. A pokriva ga osiguranje.

PPS

Ma i meni nije dačia neki lepotan ali ima još toga u tom rangu cene

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Na plin se kuva.

Na dizel se ore.

A na benzin se vozi. :)

Bilo nekad. Odavno smo prestali da oremo. Sada sve kupujemo u supermarketima.

Dizel je zakon ali ako je VW, naravno.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Bolje nova Dačia nego polovni krš. 5 godina ne moraš ni šrafciger da gurneš u njega. Garancija, servis, molim lepo.

Komsija, znas li ti sta moze da se kupi polovno za 7k5 evrica? Moze da se kupi auto koji ce da sa'rani 5 tih tvojih novih dacija.

Ali dzabe pricamo o tome kad covek nema toliko.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Jes čovek ima Twinga, kolegu na poslu koji hoće da ga kupi i nešto siće da nadomesti razliku u ceni

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Inače, Modus se pravio u Španiji... Kako god okreneš,ja nov auto ne mogu da kupim, pola plate mi pod kreditima još jedno tri godine

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam za Reno, ali Fiat Panda je definitivno super autic. Samo sto je bas malecki. S'druge strane, ne tako cest, Fiat Multipla. Jeste ruzan samo tako, ali nedavno sam se vozio u njemu i prijatno me iznenadio. A motor 1.9 jtd je neunistiv. Vredi pogledati. :)

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Nemam iskustva sa modusom, pa ne mogu komentirati. Što se tiće 1,5dci motora - vozi ga moj susjed već oko 150 000 km. To je ona varijanta sa 65 ks (ako sam promašio za 1-2 ks nemojte tjerati mak na konac!) i, koliko znam, do sada samo pali, vozi i servisi u preporučenim intervalima. Ne znam kakva je kvaliteta goriva kod vas, ali kod nas su svi proizvođači znali imati problema zbog nečistog goriva u nekim krajevima ili periodima. Otkad je INA počela investirati u obnavljanje/zamjenu rezervara na svojim pumpama i pritužbi je manje.

Ja osobno sa TDI-om (ne, nisam spomenuo TDI zato da ga preporučim, nego da dam potpuniju informaciju ;) ) nisam imao problema u vezi goriva, ali sam i uvijek pazio gdje točim.

Nadam se da to ponešto pomaže. O Renaultu kao tvrtki imam visoko mišljenje.

Što god na kraju kupio - želim puno sigurnih kilometara bez kvarova i bez crne kronike.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

ja imam utisak da ces ti kupiti modusa sta god mi ovde rekli

inace, ako ga vec kupujes kupi benzinca, dizeli odavno nemaju smisla osim za traktore i kamione

moj glas takodje za daciu i to ovu novu sa 0.9 motorom kad vec preferiras renault (3500 za ucesce, ostalo kredit)

da ja kupujem mali auto, samo panda, ostalo ne bi ni gledao

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...