Jump to content

Utikač za fliper


Preporučeni Komentari

Molim za pomoć, nema veze sa HiFi-jem ali da probam da se ogrebem za malo znanja i informacija. U pitanju je fliper Data East Tommy, 1984, kolekcionarski primerak :wub:

Goreo, goreo i na kraju mi je mi je izgoreo utikač koji vodi struju od osigurača do sijalica na zadnjem staklu. Kako se zove i gde ima da se kupi ovaj utikač?

Da li mogu da ga ugradim bez lemljenja, jer je na skroz zabitom mestu i morao bih da otkinem 10 drugih konektora da bih skinuo tu ploču i ko zna šta bi onda još crklo.

Unapred zahvalan :) 

13653431_10209669079745658_8076799124713178647_o.jpg

PXL_20240412_102403587.jpg

PXL_20240412_102415606.jpg

PXL_20240412_102558973.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Ako je taj takav, verovatno ni na ploči onaj nije mnogo bolji.  Bojim se da se moraju oba ukinuti i staviti novi. Pošto nećeš naći verovatno ni onaj na ploči, moraćeš da dodaš  žice na ploču pa muški i ženski neki novi konektori ili luster kljeme.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 27 minuta, Zen Mod reče

ako nema Guja, nema niko

 

pre 24 minuta, Miloš 1210 reče

A kako se zove taj konektor? 



Ako ne zna Guja, ne zna niko! :D 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako nema Guja, možda ima servis flipera.

 

WWW.MOJAKOMPANIJA.COM

SERVIS VIDEO IGARA,FLIPERA I OSTALIH ELEKTRONSKIH UREDJAJA JOVANOVIĆ - Beograd, Ripanj. SERVIS VIDEO IGARA,FLIPERA I OSTALIH ELEKTRONSKIH UREDJAJA JOVANOVIĆ Ripanj.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad vec to moras da menjas proveri kako rade "pedale" ( zaboravio sam pravi izraz trenutno ) kojima shtopujes i udaras lopticu tj. njihov rad u odnosu na dugmad sa strane - vrlo cesto taj kontakt oslabi pa "pedale" nemaju odgovarajucu snagu u upotrebi, budu "labave" - ovo se cesto desava kad je fliper u stalnoj upotrebi - imao sam nekog iskustva u tome kroz fliperane & iznajmljvanje flipera od strane vlasnika kafica - vrlo cesto fliper dodje sa pedalama koje su labave pa to treba s vremena na vreme nastelovati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 23 minuta, krca44 reče

ovo se cesto desava kad je fliper u stalnoj upotrebi - imao sam nekog iskustva u tome kroz fliperane & iznajmljvanje flipera od strane vlasnika kafica - vrlo cesto fliper dodje sa pedalama koje su labave pa to treba s vremena na vreme nastelovati.



Mali off, ali povezan s fliperima:
Gazde su znali namjerno oslabiti akciju tipki jer ekipa za tjedan dana nauci trikove, pa je sve vise besplatnih nagradnih igara, a sve manje novca u zetonjeri. ;) 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 minuta, zerowaf reče

Gazde su znali namjerno oslabiti akciju tipki jer ekipa za tjedan dana nauci trikove, pa je sve vise besplatnih nagradnih igara, a sve manje novca u zetonjeri.

Kad dodje fliper u kafic ja odmah odigram da vidim kako rade tipke i kazem redovno vlasniku ako ne rade kako treba - da zove tipa od koga je iznajmio da mu se to podesi - gazde flipera nisu to volele ali su ipak podesavali kad trazi vlasnik lokala.

Ne mozes da "chupas" lopticu kako treba cak i kad imas dobre shanse za to ako tipke ne rade dobro ( kad fliper hoce da te "proda" ).

:D

 

P.S. Mrzeo sam flipere na kojima je proizvodjac namerno stavio malo krace tipke tako da totalno onemoguci "chupanje" lopte.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, zerowaf said:

Gazde su znali namjerno oslabiti akciju tipki jer ekipa za tjedan dana nauci trikove, pa je sve vise besplatnih nagradnih igara, a sve manje novca u zetonjeri. ;) 

Sklop za flipere je neočekivano komplikovan. Postoji kontroler koji šalje kratak impuls velike snage da odbaci lopticu. Taj impuls je kratak da špulne ne bi izgorele. Zatim napon pada dok fliper ide do gornjeg položaja. Onda end-of-stroke dalje spusti napon. Sklop se podešava na hiljadu tačaka.

Fliperi prirodno oslabe kada im špulne oslabe, to je potrošni deo. Fliperane su skoro obavezno varale nagibom igrališta koji mora da bude 6,5 stepeni, ni više ni manje. Ne možeš da podesiš stope na nogama jer visak za tilt odmah poludi i fliper zove dežurnog aka Ćaleta.

Pages from Data East 1994 Tommy Manual_Page_1.jpg

Pages from Data East 1994 Tommy Manual_Page_2.jpg

Pages from Data East 1994 Tommy Manual_Page_6.jpg

Pages from Data East 1994 Tommy Manual_Page_3.jpg

Pages from Data East 1994 Tommy Manual_Page_4.jpg

Pages from Data East 1994 Tommy Manual_Page_7.jpg

Pages from Data East 1994 Tommy Manual_Page_8.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 minuta, Miloš 1210 reče

Fliperane su skoro obavezno varale nagibom igrališta koji mora da bude 6,5 stepeni, ni više ni manje. Ne možeš da podesiš stope na nogama jer visak za tilt odmah poludi i fliper zove dežurnog aka Ćaleta.



Ovo mi sad daje odgovor kako to da su neki fliperi bili toliko osjetljivi da su bacali "tilt" i kod normalne igre.
Inace je bilo moguce kratkim trzajem bez aktivacije "Tilta" u pravom trenutku odbaciti lopticu koja se premislja hoce li ili nece otici sa strane.
Dobijes "Warning", ali si spasio lopticu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, zerowaf said:



Ovo mi sad daje odgovor kako to da su neki fliperi bili toliko osjetljivi da su bacali "tilt" i kod normalne igre.
Inace je bilo moguce kratkim trzajem bez aktivacije "Tilta" u pravom trenutku odbaciti lopticu koja se premislja hoce li ili nece otici sa strane.
Dobijes "Warning", ali si spasio lopticu.

Tako je. U podešavanjima možeš da izabereš koliko kontakta viska je potrebno za tilt. Obično tri, ali u našim fliperanama je obavezno namešteno na 1. Fliper ima još zaštita - na fotki je slam switch, ima ih puno i registruju šutiranja. Postoji i senzor za dizanje sa kuglom, koji blokira dizanje ako je visak podešen na dva ili više kontakta. Opasne sprave!

plumbbob.jpg

tilt.jpg

JPCoinDoorSlam.jpg

JPTiltMech.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...