Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Punio ga je i praznio Tripplite Invertor, koji ima lepo definisanu struju i napon punjenja, zastitu od prepunjavanja te dubokog praznjenja. Sluzilo kao power backup za TV i koju sijalicu. Ali 95% vremena je radio u stand-by rezimu, posto su prekidi el.energije retki. I to je lepo sluzilo nekih 5 god. Znao sam da ce accu da izdahne, ali ne ovako...garant jedna celija riknula, a punjac (inverter) dopunjavao i dopunjavao pokusavajuci dovede accu na 14 V...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni se jedan stari accu tako ispiškio po laminatu. To mu došlo k'o bonus razlog za zamenu kompletnog laminata, mada činjenica da je kuče onomad imalo nezgodnu naviku da se periodično zavuče iza nameštaja i vrši posvećivanje laminata nije ničim doprinela da laminat bude kao nov... Davno je bilo kada se to poslednji put desilo, ali blaga talasanja na spojevima ostala su kao podsetnik... Sad je već sve okej jer nema više potrebe da pretvarač i akumulator budu u sobi jer je kotao u zasebnoj prostoriji a sistem grejanja je takav da mu čak ni pretvarač nije potreban da se izbegne kuvanje u kotlu. Ako kojim slučajem duvaljka strada ložiće se na drva pa će pretvarač i akumulator biti opet potrebni ali do tada smo ok... Valjda... Elem, ostala je fleka ali nije gorelo kao tepih...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 7/23/2016 at 2:57 PM, Vix said:

Punio ga je i praznio Tripplite Invertor, koji ima lepo definisanu struju i napon punjenja, zastitu od prepunjavanja te dubokog praznjenja. Sluzilo kao power backup za TV i koju sijalicu. Ali 95% vremena je radio u stand-by rezimu, posto su prekidi el.energije retki. I to je lepo sluzilo nekih 5 god. Znao sam da ce accu da izdahne, ali ne ovako...garant jedna celija riknula, a punjac (inverter) dopunjavao i dopunjavao pokusavajuci dovede accu na 14 V...

Tripp Lite APS1250  ima pinove koja treba da se podesavaju po tvojim potrebama i vrste baterije...

http://pdfstream.manualsonline.com/5/5eebd317-45eb-4771-9b58-2d0823aae8db.pdf

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, zbotic said:

Još jedno easy e-bay DIY pojačalo za slušalice. Kinezi ga krstili sa HD-8-A1-PRO, a radi se o unaprijeđenoj verziji Beyerdynamic A1 (A2) pojačala.

 

 

Utisci?

A gde prikljucujes sluske i ulaz?:blink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pojačalo za slušalice sa prethodne stranice proradilo. Za prvi dan rada utisci su slijedeći:

Zvuk je moćan, bez obzira jesu li slušalice 30 omske ili 600 omske sve radi dobro, bez ikakvih smetnji i čujnih problema. Pojačalo je  na laidback stranu iako su detalji sačuvani. Bas je definiran i moćan, rekao bih iznenađujuće dobar.

Razlika ovog mog u odnosu na originalne postavke je to što su u izlazu BD379/380 umjestoo BD139/140, dok je umjesto MC33078 opampa stavljen MC33077. Na ulazu je 10uF umjesto originalnih 4.7uF, Mislim da su i opampovi i tranzistori kvalitativno ili isti ili bolji od originala.

Sprenmam se napraviti jedan poduži tekst sa usporedbom  Elliota, TPA6120, LME49600, Dynahia i unaprijeđenog Beyerdynamica. Samo neka me uhvati volja........

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

jbga ,pomislio , ali ne se imalo vremena ni za kahvu

krenuo oko 1 , stigao oko 3 , do agencije i do opstine , pa bezi nazad oko 5 da stignemo do 7 , jerbo je bilo drugih obaveza

isao da pazarim ovo , za prijatelja , koji zivi i radi u Becu , da ima malecki motorin da se vozika kad dodje u Ancient Batsch kolima

WP_20160804_19_38_28_Pro.jpg

WP_20160804_17_15_56_Pro.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, ivan_ said:

A ciji je taj drugi sa gornje slike?

taj prepravljani je moj , otaj neprepravljani je novopridosli za drugara

 

58 minutes ago, sax.hifi said:

koliko para, ako nije tajna ?

:)

650 , presao nesto vise od 8K

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bem li ga.

vredi li po tebi 650 ?

po meni, ako ce samo da se vozi, as is, ondak o.k.

ali + modifikacije ... mozda izadje i 1000.

izgled necu komentarisati, jer je do dzadza, veoma mi se svidja.

+ izgled

+ potrosnja goriva

+ cena delova, odrzavanje

+ cena registracije

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prvi uslov je da se to nekome svidja

 

onda skontas sta imas u toj klasi da kupis

onda skontas da je to najjeftinije ....... odnosno najbolji odnos cena/kvalitet koji moze kod nas da se nadje

 

realno - da mi je do projekta , te pare bih dao za ram bez masine , mislim rolling chassis , sto bi rekli ameri

 

a cena modifikacija ........ ja ne gledam na to , najskuplji je rad , a to je meni zadovoljstvo za koje ja jos i ne moram nikome da placam :smesna:

 

jos kad pogledas na to da nema serijskog motocikla kojeg ja ne bih prepravio , ako je za mene

 

ovaj drugi (ortakov) ce ostati maltene serijski , jos narocito sto je prvi vlasnik vec dao blatobrane i rezervoar da se uklone oni ruzni plamenovi i da se prelakira

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...