Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Uh Woland sad videh kutije - ovo nije normalno koliko :respect: dobro izgleda. Podseti me odmah na moj jos neprezaljeni i ne kupljeni komplet Pass - ova X 150.5 I X 2.5 - ostala mi samo slika koju sam tad napravio i uspomene . Nismo se dogovorili oko cene - jbga, posle je usledila diy konstrukcija u Acuu pa sam usput i prosao mnogo jeftinije . Trazili su mi za ovaj komplet sa slike 4.000 eura. Sta ce da bude u ovim prelepim kutijama ( mislim na konstrukciju ) , nisam bas nesto pratio diy forum , vereovatno se negde pisalo o tome :oke:

post-719-0-94259200-1350859668_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bilo se vredno i ujedno uživalo u lepom vremenu. Formirao kutije:

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Poklopac, zadnja strana Al 2mm, front Al 10mm (Leonarda bi valjalo klonirati za buduće generacije :) ), stranice mahagoni 25mm. Pripremljeno za eloksiranje.

Baš lepo .....i sve od domaćeg materijala .....mislim kod domaćih majstora rađeno .....a može da prođe i PPZ ateste
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uh Woland sad videh kutije - ovo nije normalno koliko :respect: dobro izgleda. Podseti me odmah na moj jos neprezaljeni i ne kupljeni komplet Pass - ova X 150.5 I X 2.5 - ostala mi samo slika koju sam tad napravio i uspomene . Nismo se dogovorili oko cene - jbga, posle je usledila diy konstrukcija u Acuu pa sam usput i prosao mnogo jeftinije . Trazili su mi za ovaj komplet sa slike 4.000 eura. Sta ce da bude u ovim prelepim kutijama ( mislim na konstrukciju ) , nisam bas nesto pratio diy forum , vereovatno se negde pisalo o tome :oke:

Fala Šuco. Preamp je Pumpkin & Shunty, o njemu ćeš naći dosta podataka na forumu.

Baš lepo .....i sve od domaćeg materijala .....mislim kod domaćih majstora rađeno .....a može da prođe i PPZ ateste

Ako ne dobije CACIB-a, ništa uradili nismo :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Očemvitodivaniteameneprozivate :scratch_head:

O ukrštenicama kojes' popunjav'o dok si gravir'o :)Nego, da li je moguća obrada Al (glodalicom ili nečim drugim) podužnim skidanjem materijala sa površine? Na primer: ploča debljine 20mm da se od sredine prema krajevima ravnomerno svede na 10mm. Sve to na visinu 3U (4U?)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.....Nego, da li je moguća obrada Al (glodalicom ili nečim drugim) podužnim skidanjem materijala sa površine? Na primer: ploča debljine 20mm da se od sredine prema krajevima ravnomerno svede na 10mm. Sve to na visinu 3U (4U?)

Wo, to ti je malo luda ideja. Ako ti treba idealno ravan deo od Al, to se radi tako sto kupis pripremak sa dodatkom za obradu (koji zavisi od tehnologije obrade, i ravnosti pripremka) i svedes na tu debljinu koja ti treba. Ali ne sa 20mm na 10mm vec sa, recimo da je ravnost OK, sa 12mm na 10 pa to odradis na brusilici. Tako dobijes najbolji rezultat. Skida se 1mm po strani i povrsina je ko "taklo".
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma ne pitam ja to za ovu kutiju, nego za onu. Ću ti pričam, kad te vidim. Će ti se svidi.

A, ovaj avijon ne diram, mada mi se javlja da je iznutra tapaciram bakarnom folijom :) Možda me i prođe. Al' naručio sam foliju, stiže sutra, teško da ću odoleti. Kod phono preampa ću sigurno da podlegnem, da ostvarim ludilo :)

Nego, jel' stavljao neko bakarnu foliju, da se posavetujem, il' ću sam da skidam mrak?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...