Jump to content

Iskustvo sa 6KN6 cevima ?


GazdA

Preporučeni Komentari

5 minutes ago, чика-Брка said:

Beard P100 bi trebalo da koristi KT88 lampe, ili 6550.

nikakvog, apsolutno nikakvog razloga nema da bi se koristile 6KN6.

:cheers:

Ah, modifikovao ga je licno Mark Porzilli koji je dizajnirao sva Melos pojacala, verovatno je imao razlog za to.

Mark je glavni dizajner "memory player" uredjaja ...

WWW.THEMEMORYPLAYER.NET

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako je uradio kako treba, sigurno produzen radni vek seta izlaznih cevi

s obzirom na namenu 6KN6, jake su ko nakovanj

podseca me na EL509/519, koje je Tim deP. koristio u svojim ampovima, iste su trajale milijun radnih sati

https://www.tubesandmore.com/sites/default/files/associated_files/6kn6.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
On 11/25/2023 at 12:59 AM, чика-Брка said:

Beard P100 bi trebalo da koristi KT88 lampe, ili 6550.

nikakvog, apsolutno nikakvog razloga nema da bi se koristile 6KN6.

:cheers:

Osim ako taj M.Porzili nije znacajno preuredio izlazni stepen snage sa originalnog Ultra-Linear na Pentodni mod rada , jer te TV za horizontalni izlazni stepen pravljene razne lampe kao sto je i ta 6KN6 nemogu da rade sa 540V na g2 kao sto je u tom Beard P100 pojacalu sa KT88 koja je za takav rad predvidjena .

Izmenjeno od BANAT
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 12/5/2023 at 6:27 AM, BANAT said:

Osim ako taj M.Porzili nije znacajno preuredio izlazni stepen snage sa originalnog Ultra-Linear na Pentodni mod rada , jer te TV za horizontalni izlazni stepen pravljene razne lampe kao sto je i ta 6KN6 nemogu da rade sa 540V na g2 kao sto je u tom Beard P100 pojacalu sa KT88 koja je za takav rad predvidjena .

Da, jako je izmenjen, ja sam skinuo semu sa moga modifikovanog, rucno je crtana, ako je neko zainteresovan mogu je okaciti na 'site':

* dodat je jos jedan trafo za 160v DC i 6.3V x 12A AC za grejanje cevi

* izolovano duplo napajanje od 160V koji ide na resetku 6KN6 (nozica 3)

* povratna sprega je potpuno izmenjena

* anodnodni napon je 560V i 534V, razlicit je posto P100 je prakticno dva mono ampa u jednom kucistu, kanali nemaju nista zajednicko osim prekidaca za paljenje

 

Ovaj P100 ubedljivo najbolje zvuci od svih koje imam, cak bolje od Audio Research D-115 i Audio Research D-90 u koje sam se "kleo"

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 12/5/2023 at 6:40 AM, NIXIE said:

U sitna crevca razmatrano.

VINYLSAVOR.BLOGSPOT.COM

Hi! Although I am manufacturing my own directly heated triodes since the acquisition of the assets of ELROG , I still enjoy digging up unu...

 

Da, nabasao sam na tog nemca, cak sam ga i pitao (preko emajla) oko nekih detalja ali nije mnogo pomoglo posto nisam imao modifikovanu semu. Kasnije sam dosao do kontakta M.Porzili i on je bio od velike pomoci, vrlo ljubazan tip :) - to samo mogu biti Ameri ... salim se, svako moze biti ljubazan samo ako hoce ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, GazdA said:

Da, jako je izmenjen, ja sam skinuo semu sa moga modifikovanog, rucno je crtana, ako je neko zainteresovan mogu je okaciti na 'site':

* dodat je jos jedan trafo za 160v DC i 6.3V x 12A AC za grejanje cevi

* izolovano duplo napajanje od 160V koji ide na resetku 6KN6 (nozica 3)

* povratna sprega je potpuno izmenjena

* anodnodni napon je 560V i 534V, razlicit je posto P100 je prakticno dva mono ampa u jednom kucistu, kanali nemaju nista zajednicko osim prekidaca za paljenje

 

Ovaj P100 ubedljivo najbolje zvuci od svih koje imam, cak bolje od Audio Research D-115 i Audio Research D-90 u koje sam se "kleo"

Tako sam i mislio da je izlazni stepen ali i jos po nesto (cekamo shemu) prepravljeno na pentodni mod rada ,mislim da je taj M.Porzili tacno znao sta hoce i sta moze da se napravi a da se dobiju zvucno optimalni rezultati sa tim 6KN6 TV lampama , slicno radi i Bob Carver u njegovim raznim lampas HI-FI pojacalima snage gde su za izlazni stepen snage razne lampe uvek vezane pentodno , po mom iskustvu u takvom rezimu rada distorzija u otvorenoj petlji nije bas najbolja ali je zato dobijena dinamika zvuka neprevazidjena ,

btw , slicne 6KN6 TV lampe ali Niske PL519 koristili smo u snaznim push-pull pentodnim modulatorima za amplitudno modulisanje srednje-talasnih lampas piratskih snaznih predajnika , ganjali smo ih sa sve do 1KV B+ anodnog napona ali zato g2 napon nikada nije prelazio 150V ,  obicno je to bilo oko 100V iz posebnog izvora napajanja , u takvom pentodnom rezimu rada te sjajne Niske TV lampe trajale su u nedogled. 

Izmenjeno od BANAT
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eve, radjena sa Rotring .5 grafitna (olovka iz studentskih dana - Novi Sad) ...

Ne zamerite sto nije potpuna i sto nije bolje nacrtana, sigurno da ima jos sitnica koje nisu dodane, pogotovu neke vrednosti se ne vide ili su paralelno/redno dodavane na postojece elemente.

Mislim da je "signal path" ok jer sam to koristio prilikom popravke, inace izlaz je bio kratko spojen zbog primitivne instalacije novih konektora za zvucnike, da ironija bude veca, te ugradjene "Furutech speaker binding posts" su 420 evra za dva para (fiberglass).  

Ako budu trebale neke vrednosti, trazite, kada ga sledeci put budeo otvarao pogledati cu, tezak je ko sam djavo, sve sam celik, nema AL sasiju kao ARC iz tog vremena, dve odrasle osobe (muske) moraju da ga nose ... ima 5 trafoa ... strasno ...  

mojaSema.jpg

Izmenjeno od GazdA
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6KN6 su pentodno spojene, i odlicno je to sve preradjeno i unapredjeno ! , definitivno je taj M.Porzili znao sta radi , 

btw, nikada ali bas nikada ne bih dao 420E za par tamo nekih zvucnickih konektora ! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, BANAT said:

6KN6 su pentodno spojene, i odlicno je to sve preradjeno i unapredjeno ! , definitivno je taj M.Porzili znao sta radi , 

btw, nikada ali bas nikada ne bih dao 420E za par tamo nekih zvucnickih konektora ! 

BTW, tip od koga sam kupio, stariji covek, koji je to nestrucno zamenio imao je par McIntosh-a ukljucujuci mono blokove, tako da 420e nisu mnogo povredile njegov Americki dubok dzep, naravno slazem se, nikada to ne bi platio ...

Razlog je bio kaze, njegovi super debeli kablovi nisu mogli da udju u orginalne rupe, "whatever"  sada je moj :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...