Jump to content

Iskustvo sa 6KN6 cevima ?


GazdA

Preporučeni Komentari

3 hours ago, GazdA said:

Evo za ekipu jos jedna sema sa istim cevima, mozda vam je vec poznato, negde na US forumu nadjeno, tip iz HR, Drazen/Damir ili nesto slicno ...

 

Nije mi poznat ni taj autor a ni to pojacalo , ali po arhitekturi je to varijanta standardnog Williamson pojacala, namenjeno kako tu pise da radi kao snagas za gitarsku ili bass kombinaciju ali tek kada se doda i jedan extra predpojacavacki deo, ali uz sitne korekcije nacelno taj snagas moze da sluzi i za HI-FI ,

btw , moje misljenje je da si ti kupio odlicno lampas veoma snazno pojacalo koje moze da te sluzi jos dosta dugo vremena ! ,

jer na primer danas slucajno nabasam na jedan sajt i razocaram se u skroz trulu pricu oko Carver Crimson 275 pojacala  , gde ispada da je Bob Carver prodao ime i firmu koja pravi ta lampas pojacala nekim prevarantima (rekao bih iz Kine) koji  jeftine delove ugradjuju u te sasije i prodaju ih kao originale za velike pare , a da u stvarnosti po perfomansama ta pojacala nemaju nikakve veze sa originalima od pre recimo deset ili manje godina osim po spoljnom izgledu .

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/carver-crimson-275-review-tube-amp.29971/

Izmenjeno od BANAT
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ih Jadis je francuska firma pa rade to isto u "jeftinijim" serijama od par hiljada eu.  Licno sam slusao Sindrica koji je radio servis - covek je bio jako iznenadjen koliko lose delove ugradjuju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, BANAT said:

Nije mi poznat ni taj autor a ni to pojacalo , ali po arhitekturi je to varijanta standardnog Williamson pojacala, namenjeno kako tu pise da radi kao snagas za gitarsku ili bass kombinaciju ali tek kada se doda i jedan extra predpojacavacki deo, ali uz sitne korekcije nacelno taj snagas moze da sluzi i za HI-FI ,

btw , moje misljenje je da si ti kupio odlicno lampas veoma snazno pojacalo koje moze da te sluzi jos dosta dugo vremena ! ,

jer na primer danas slucajno nabasam na jedan sajt i razocaram se u skroz trulu pricu oko Carver Crimson 275 pojacala  , gde ispada da je Bob Carver prodao ime i firmu koja pravi ta lampas pojacala nekim prevarantima (rekao bih iz Kine) koji  jeftine delove ugradjuju u te sasije i prodaju ih kao originale za velike pare , a da u stvarnosti po perfomansama ta pojacala nemaju nikakve veze sa originalima od pre recimo deset ili manje godina osim po spoljnom izgledu .

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/carver-crimson-275-review-tube-amp.29971/

Evo nadjos ga, Davorin CRO:

WWW.DIYAUDIO.COM

Halo! Have anybody experience with 6KN& or 42KN6 tubes? I just finished PP guitar "slave" amplifier, with fantastic sound and plenty of power (~28V/8 ohms at start of clipping=~100W RMS; ~23V/8...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 12/15/2023 at 4:22 PM, BANAT said:

jer na primer danas slucajno nabasam na jedan sajt i razocaram se u skroz trulu pricu oko Carver Crimson 275 pojacala  , gde ispada da je Bob Carver prodao ime i firmu koja pravi ta lampas pojacala nekim prevarantima (rekao bih iz Kine) koji  jeftine delove ugradjuju u te sasije i prodaju ih kao originale za velike pare , a da u stvarnosti po perfomansama ta pojacala nemaju nikakve veze sa originalima od pre recimo deset ili manje godina osim po spoljnom izgledu .

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/carver-crimson-275-review-tube-amp.29971/

Ah, evo ga jedan blizu mene za $2400

WWW.FACEBOOK.COM

Melde dich bei Facebook an, um dich mit deinen Freunden, deiner Familie und Personen, die du kennst, zu verbinden und Inhalte zu teilen.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

po slikama sa linka - kao tipican kineski produzni, receno u najpezorativnijem mogucem smislu

4 komada KT120 maltene uz xformer pots, na sasiji ni rupice da pripomogne strujanje vazduha

to je samo pocetak .....

 

neka im ga tamo njima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...