Jump to content

Babelfish M25 by Zbora


Zbora

Preporučeni Komentari

2 hours ago, chakija said:

Problem je što nemam baš dovoljno mesta na polici da uglavim dodatno postolje sa ventilatorom ispod ampa. 

Ja cu po receptu sa linka za pocetak. Busim samu policu pa ispod nje idem fan.

 

Heteo saaaam .... sta nisam .... od pwm/temp sensor control(porucio vec sa alija),  pa preko vodenog ... preko peltier... pa cevi kroz zid, pa na tavan ... pa da ne picam kakav sam endless loop napravio u glavi oko ovoga ... :)

 

Na kraju balade, Zen mi saseče owerthinking u koren sa par recenica...

Poenta je napraviti cirkulaciju vazduha kroz unutrasnjost kuciata da se zastite elkosi i to je sve.

 

U tom smislu fan 12 (mal' usporen) ispod i na sredini pokriva sustinu problema.

 

Tako nekako ispade pa cu ja odatle i da krenem.

 

Sad kad vec ne idemo sa komplikovanim sistemom u startu, ide Nuctua pa nek ide zivot, po sistemu "kad je beg bio cicija ? " :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A vidi, ako je prostor problem, uvek moze da metne unutra dva mala fana i da zasafi za poklopac sa unutrasnje strane da duvaju ka spolja, posto modu ima po dva reda perforacije na poklopcu i eto ti isti efekat

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Apsolutno najispravnije rješenje samo moraš obezbjediti da se pojačalo isključuje ako ventiatori ne obavljaju svoj posao izbilo kojeg razloga. Kontrola temperature hladnjaka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Čika Zen, čika Zen oni nitšta ne paze na času :)

'lade se iznutrice, ne 'ladnjaci , pusti ti Vixa on je obrnuo igricu :) to je ipak za advanced / advecend DIY-ere :)

 

Cakija se covek opruzio po duzini za Moodu 4U/40, shodno tome i ako sam ja dobro ispratio na casu, posteno je platio pasivno hladjenje fetova koje zapravo i radi :) 

sad je dovoljno samo "mal' da piriš" korz kuciste da obaras tempereturu unutra da elkosima zivu glavu spasavas leti :)

 

Cim skines poklopac temperatura "unutar kutije" je znatno niza, dodavanje fana bi trebalo da "izmenjuje" taj vazduh "unutra" kroz perforaciju na podu i poklopcu, da ne cuci, ceka i greje se :) 

 

Ja sam poentu price tako nekako shvatio ...

 

sedi Zboro Dovoljan 2

Hvala, hvala.

 

Msm pasce malo temperatura i hladnjaka, ali cela stvar ostaje vruca u sobi... Sad ako je problem grijanje sobe (a jeste leti), to je mozda i resivo, a 100% da nije :risitas:

Neki ladan "burning amp" za leto :smesna:

 

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, Zbora said:

Čika Zen, čika Zen oni nitšta ne paze na času :)

 

jes, kad pogledas u globalu - to je uvek tako

a Chakija, on nikad nije posao po uputstvu ......... a vrlo cesto se desilo da kasnije prepravlja da uradi po istom

msm, kom obojci, kom opanci, kako se kom cefne

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...