Jump to content

Babelfishovanje, V3... ili ko zna koja već po redu


chakija

Preporučeni Komentari

A možda scryer sa 2sk2087C koji ne košta i nije velik ko (THF51s)bubreg? 

:wizard:

Sem B2J (F8) šta još ima u ZM kujni sa SJEP-om u OS?

Gledajući neka ranija merenja, B2J  ima poprilično mala izobličenja čak i sa 20W.

Scryer deluje da poblentavi preko 10W.

Za vrljave Falcone, mislim da je svaki dodatni watt veoma dobrodošao, iako u suštini ja retko kad slušam nešto naročito glasno.

Izmenjeno od chakija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Scryer na 15W ima 0.023% THD, a na 18W klipuje , sa 0.46% THD

mora tako, u pitanju je DEF OS, gde je proper real SIT "D" u "DEF" , sto ce reci depletion device

 

regarding 2SK2087, good luck finding those 

ja imam dovoljno, ali ti od mene mogu otici samo ugradjeni u tuce ampova za ckupe novce

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jesi li razmatrao Babelfish M25 R.2 i Old Soul Ge i Bip ? sa jednim parom plocica mozes da napravis bilo koji od tri pomenuta ili cak da isprobas sva tri ? Sav hardver vec imas, jedina tricky komponenta su germanijumi, a mozda i nisu.

Jedino ne znam kako ih opisati zenskim atributima, Ridjokosa Irkinja, Indijanka kose boje kao Brunclik, Le Blonde Gitane... :lol:

Izmenjeno od mutayu
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve je još uvek u razmatranju :)

Malo mi bez veze da pravim ponovo isti amp, ali i da nije nema više pcb-s za B2J. 

Sa druge strane, clean F8 jeste drugi amp, ali opet nema dovoljno Zenovače :bad_boys_20:

Imam jedan par Semisouth i to uz činjenicu da mi je legao B2J me je poguralo na tu stranu. Scryer mi deluje dovoljno drugačiji od B2J, a opet da je detaljan i sa manje izoblicenja od SissySIT.

E sad samo da  "nađem" Tokin-e... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, chakija said:

 

E sad samo da  "nađem" Tokin-e... 

 

Samo da odnesem tetki lek... :laugh1tooht:

Salim se, drago mi je se opet nesto konkretno pravi na forumu ;)

Steta sto moramo da trazimo nenadjijume, zamisli koliko bi to jeftino bilo da je u redovnoj proizvodnji. Ali, koga zabole za audiofile, pa jos i DIY ere... :crying:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, mutayu said:

Jesi li razmatrao Babelfish M25 R.2 i Old Soul Ge i Bip ? sa jednim parom plocica mozes da napravis bilo koji od tri pomenuta ili cak da isprobas sva tri ? Sav hardver vec imas, jedina tricky komponenta su germanijumi, a mozda i nisu.

E da, ne bih pasivni FS sa trafoima... Mlogo više mi leži Jfet  aktivni, ako moze sa smd toshibama :)

 

Kree kreeeeeeeee

Trivia: kako od pijavice postade žaba? Korak napred u evoluciji? 

Izmenjeno od chakija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moram mećat drugija prekidača - ovaj je previsok i videće se iza prednjice :(

IMG_20231005_074955.jpg

Za nijansu lepša, najpraktičnija, ali i dalje poprilično ružna varijanta je sa prekidačem na prednjici. 

 

IMG_20231005_075625.jpg

Izmenjeno od chakija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, chakija reče

Moram mećat drugija prekidača - ovaj je previsok i videće se iza prednjice :(

IMG_20231005_074955.jpg

Za nijansu lepša, najpraktičnija, ali i dalje poprilično ružna varijanta je sa prekidačem na prednjici. 

 

IMG_20231005_075625.jpg

Što ne staviš IR On/Off sklop sa "učenjem" daljinskih, kao što sam ja iznasađivao po mojim skalamerijama. Onda ti može glavni prekidač ostati na zadnjoj strani.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam razmišljao o toj opciji ^_^

Meni je ovaj industrijski look malo gotivan, ali slažem se da više ide uz neko low budget custom made kućište. 

Ne bih ako ne moram da busim prednjicu. 

Problem kod tih manjih prekidača je što nisu dupli a i ne znam da li su dovoljno jaki/robusni. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako si odgovorio na moj prijedlog, ne moraš ni bušiti prednjicu, može se IR senzor staviti bilo gdje. Kod mene ove skalamerije rade na svim uređajima koji se u sadašnjosti koriste svakodnevno, i to bez problema. Sad ću nastradati od MZM-a :Viannen_loungelizard:, čak i Iron je "nadograđen".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...