Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

pre 1 minut, NIXIE reče

Zato sam ih sve napravio, osim TDA1541A. Da znam sa čim imam posla. Meni su svi dobri, razlike su u detaljima. Pavouk je samo dosta drugačiji od ostalih zbog tog internog OPA.

Najbolje sve da ih imaš . Jedan je bolji za džez , drugi za rok, treći za elektroniku....Jbg :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, NIXIE reče

Uporedi sa Krcom. Sve je kod njega isto osim JLS.

Iskra trafoi su jos uvek na Vout izlazu i rade dobro.

Spremio sam sve za one trafuljke od tebe, samo cekam RCA konektore - nasao sam u furdi 4 komada iz Kanibala, kopije ne znam ni ja cega - sad se prodaju za 2,500 Din komad ( previse jbt, ja uzimam one shasijske od cca. 700 ) pa sam njih ostavio za nesto "posebno".

Trenutno DAC radi sa SMD verzijom AD1865, imam iz rane nabavke standardni N-K - samo me zanima da mozda nabavim pravi original ( Digi-key / Rochester ako bude GB - moram da vidim koliki je minimum kod Digi-ja ).

Zadovoljan sam u meri da cu se koncetrisati na AD1865, da ne trosim uludo fondove na neki drugi chip, mozda ima bolje ali meni ovo odlicno pasuje.

 

Sommer kabl moram da kupim.  Ima jos dosta raznih sitnih i krupnih stvari za poboljsanja.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, krca44 reče

Trenutno DAC radi sa SMD verzijom AD1865, imam iz rane nabavke standardni N-K - samo me zanima da mozda nabavim pravi original ( Digi-key / Rochester ako bude GB - moram da vidim koliki je minimum kod Digi-ja ).

To su sve originali, nema kopija. Ne može to niko da kopira, ta tehnologija je napuštena, nema niko više te mašine. A i nema više N-K u Ročesteru. Ako bude viška koji, kupujem, osim SMD taj imam. Ostao sam na jednom AD1865 N-K u DIP26,  toliko se traže ovih dana. :bad_boys_20:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta je onda neka preporuka za USB kabl za neki pristojan novac ?

Ono sto ja imam je od Nikkon fotoaparata.

Ima li nesto kompletno do 50 Eu da jednom stavim i zaboravim ?

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probao jesam, odličan je Viborg ali mislim da bi se Miki više dopao. Supra mi zvuči otvorenije od Viborga, znam da to ne vole baš svi, al je tako ispalo kod mene. Sa Audiokvestom nisam mogao da ga uporedim, bio je kod tebe. :shinymj5:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, krca44 reče

Sta je onda neka preporuka za USB kabl za neki pristojan novac ?

Ono sto ja imam je od Nikkon fotoaparata.

Ima li nesto kompletno do 50 Eu da jednom stavim i zaboravim ?

:D

Tebi treba veća dužina beše?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 16 minuta, NIXIE reče

Tebi treba veća dužina beše?

Mislim da je 120cm minimum - knap veza ali ok ( morao bih da premerim, recimo da sam 99% siguran da nije 1,5m ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko moze da priusti tako veliki izolacioni trafo krsteno izveden, i da ga stavi gde ne smeta (citaj ne vidi se), najbolja stvar :) Ja cu u jednom trenutku ubaciti. Ubacen je gigawatt kabl od table osiguraca do lokacije za muziku, i u tabli je gigawatt osigurac. Od stana pa na dalje, nije vise u nasoj moci :)

Nisam iskreno ocekivao ovoliki skok u performansama sa viborg usb kablom. Bas je bilo drasticno, a ja olako ne frljakam taj izraz 😁 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...