Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

Napisano (izmenjeno)

Trebo sam ti dati i one Kineske diskretne OPA, nesam se setio. Oni su isto iznenađujuće dobri. A bolji su za niskoomske slušalice garant, dosta veća mirna struja i veći tranzistori na izlazu od Bursona. Ovi novi Bursoni imaju i male hladnjake.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 minuta, Mikorist reče

Svira malo bolje nego juce :smesna:

Pitaj Brijača, od njega sam kupio, ali mislim da su ti sasvim novi i nisu u opšte radili. Samo sam ih probao možda pola sata i odložio u kutiju. Imam one stare, njih sam koristio mesecima. Imam utisak da se zvuk malo menja vremenom, ili se ja menjam. Neki đavo ima tu. :crkavanje:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moguce da ti nisu svirili vise od par sati, ne secam se vise. Ja sacuvao za sebe onaj koji najduze fizikalisao, i on je trenutno u gostima, mozda se i ne vrati 😅 Moje cudo sviri trenutno, a uskoro i diskretni i/v. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Spakovah jedan mali dačić sa AD1865N-K. Čisto da potrošim delove od eksperimenata. USB ulaz samo, Amanero Kineski, odličan, radi sa originalnim drajverima.  Ima i mali Oled displej, piše Welcome kad se uključuje. :shinymj5:

Nemam primedbi na zvuk.  Trafo je 10VA Trafomatik, slepi navojak + magnetni oklop za svaki slučaj da se ne pojavi neki brum jer sve je jako blizu trafoa.  Kutija 160x160x65mm plastična naravno.

Treba još da secnem parčence klirita da ga turim ispred displeja i fiksiram displej. I može da se zatvara.

 

IMG_20240128_193734_copy_1664x1248.jpg

IMG_20240128_200122_copy_1248x1664.jpg

IMG_20240128_204307_copy_1248x1664.jpg

IMG_20240128_171114_copy_1664x1248.jpg

viber_image_2024-01-29_14-08-23-530.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, NIXIE reče

AD1865N-K

Kako si uradio izlaz - vidim one MKC kondove i otpore - pojasni ako hoces molim te ?

Filtrirao izlaz, smanjio fr >50kHz ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo sam dodao sprežne kondenzatore na izlaz, nema nikakvog filtriranja. Po kanalu 4kom. paralelnih Phillips MKC 1uF. Sprežni kondenzatori treba da zaštite OPA koji je u samom čipu od eventualnih iznenađenja, i da spreče da se skok napona na izlazu pri isključenju prenosi dalje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Amanero ako uzimate Kinesku kopiju, tražite onu unapređenu verziju sa boljim oscilatorima (SITIME). Malo je skuplja, ali valjda ima vajde od tih oscilatora. Osim toga, radi besprekorno sa originalnim drajverima, i to je nešto. Kineske XMOS kartice imaju često problema sa drajverima koliko sam čuo, a i vuku duplo više struje sa USB porta..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Brate Nokkia telefoni su radili k'o zmaj - ja i dan danas imam / koristim jednu malu dobru Nokkiu kad ne moram da nosim 100gr+ mini racunar u dzepu.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...