Jump to content

B&W Matrix 1 S2


Aciko

Preporučeni Komentari

Kad ti to probaš, i saznaš pravo stanje drivera (pretpostavljam dobro), onda se isplati staviti neke solidne kondenzatore (nema ih puno) i recimo CS12/CS18 ožičenje. I time si ga zakucao za vjeke vjekov amin. Ako nešto nije u redu sa driverima, to je onda druga priča, ne savetujem preterana ulaganja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma daj, skretnica na štampi a da menja ožičenje. Kuća prokišnjava, poplava a ti biraš  tapete. Po meni se ne isplati ulagati uzimajući u obzir sveopšti kvalitet. Loša rezolucija midbasa, visokotonac loš. Jedina dobra strana je izvikano ime brenda pa treba to iskoristiti i prodati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa nema puno delova, po dva kondenzatora na visokotoncu, one na basu ne treba ni menjati, a za ožičenje nek ode 20-25eur. Odluka je njegova. Ako ipak sviraju kako-tako, ne mora se ništa ni dirati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam samo zašto se uvek kreće sa banalnim stvarima tipa ožičenje kada ima stvari koje mnogo više utiču na zvuk. Npr upotrebljeni filteri itd. Ovde treba prvo utvrditi ispravnost drajvera pa tek potom ostalo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To smo već konstatovali, prvo provera u drugom sistemu, pa onda sve ostalo, po želji i mogućnostima. Mislim, nije ni logično drugačije. Posle može i bez čačkanja, ako je sve u redu.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Koja said:

Aha, super fora, nisam znao.

Nigde nisam uspeo da nađem nikakvu sliku iznutra na netu, ali sam uspeo da nađem ovo za drugi model:

Evo malog kadra Matriksa 2. Nekako mi tužno izgleda.

matrix-9.jpg?w=739&h=985

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 7 months later...

Evo, konačno stigoh da isprobam zvučnike sa drugim (svojim) pojačalom. Sve ono što nije valjalo se još jasnije čulo. Uglavnom, sa mojim pojačalom ni bas ne zvuči kako treba, i kao da je još i ispao iz ritma, kao da malo kasni. Kompletan zvuk je u raspadu. Sve zvuči pogrešno. Na nekoj muzici se neki delovi skoro uopšte ne čuju. Recimo, na Holst - Planets, Mars - gudači koji na početku sviraju "con legno", kao da ne postoje. Ludilo. Testiranje frekvencijskog odziva, onako na uvce, ništa ne pokazuje. Zatim, kada se zvučnici povežu u kontra fazu, sve svira malo utegnutije ali to je više bilo onako - kad se već zezamo da probamo i to. Naravno, ni tako ne valja. Pa se nešto mislim da im možda ipak ima spasa i da su samo skretnice u bedaku. Nisam testirao pojedinačno drajvere jer nije bilo vremena za to.

Šta mislite cenjeni kolegioni, šta dalje?

Muzika koju sam puštao i koja se odlično pokazala za bolje prikazivanje problema sa ovim zvučnicima:

Elgar - Cello Concerto
Georg Solti, Holst- The Planets
Part - Fratres; Tabula rasa; Spiegel im Spiegel
Dvorak - Symfonie 7 & 8
Ondekoza - Kyoten Dochi
Renaud Garcia Fons - Arcoluz
Tigran Hamasyan - Shadow Theater
Avishai Cohen - From Darkness
Carbon Based Lifeforms - Hydroponic Garden
Covenant - Sequencer
Nine Inch Nails - Hesitation Marks
Tool - 10.000 Days
Tool - Fear Inoculum
Gojira - The Way Of All Flesh

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...