Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

Upravo sada, Srecko reče

Nemojte da se ljutite, izbegavam i da pogledam kod jer mi sad treba mnogo više vremena da shvatim kako ste nešto zamislili a pogotovo da zauzmem stav, pa samo pročitam informativno.

Ama ide zvuk na Linux u potpuno drugom pravcu nego sto je sad. Sistem pajpova od kernela do USB prikljucka :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 minuta, John Coltrane reče

to je radilo sa alsamixerom, bilo koji plejer je menjao clock, ako je fajl na 96 kartica svira na 96 pod uslovom da može pulse je truba

ovaj vaš distro obavezno turam na komp čim stignem

Ne ovaj sto je sad na Gugle Drajv - nego buduci sa pajpovima :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Srecko reče

1. imati izbor između 2 player: MPD I SquezeLite (Ralph).

2. Instaliran LMS

3. Instaliran UPMPDCLI zbog veze MPD sa LMS.

sve ima plus rsplayer kolegin :smesna:

diya@diya:~$ sudo lsof -i -P -n | grep LISTEN
systemd-r  685  systemd-resolve   14u  IPv4   8586      0t0  TCP 127.0.0.53:53 (LISTEN)
systemd-r  685  systemd-resolve   16u  IPv4   8588      0t0  TCP 127.0.0.54:53 (LISTEN)
minidlnad  727         minidlna    8u  IPv4   6865      0t0  TCP *:8200 (LISTEN)
cupsd      839             root    6u  IPv6   6855      0t0  TCP [::1]:631 (LISTEN)
cupsd      839             root    7u  IPv4   6856      0t0  TCP 127.0.0.1:631 (LISTEN)
squeezebo 1712 squeezeboxserver    9u  IPv4  10586      0t0  TCP *:3483 (LISTEN)
squeezebo 1712 squeezeboxserver   22u  IPv4   4009      0t0  TCP *:9090 (LISTEN)
squeezebo 1712 squeezeboxserver   26u  IPv4  10592      0t0  TCP *:9000 (LISTEN)
upmpdcli  1717         upmpdcli    8u  IPv4  10571      0t0  TCP *:49152 (LISTEN)
upmpdcli  1717         upmpdcli   10u  IPv4  10572      0t0  TCP *:49149 (LISTEN)
mpd       6715              mpd    9u  IPv4  15818      0t0  TCP 127.0.0.1:6600 (LISTEN)
rsplayer  6719             root   12u  IPv4  17318      0t0  TCP *:80 (LISTEN)

 

 

2023-02-18_20-01.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

31 minutes ago, zek said:

Jedno veoma glupo pitanje od linux totalne neznalice - da li ove svirajke reprodukuju audio fajlove u svom nativnom sample rate-u, da li su podržani DSD fajlovi i da li se vide folderi sa audio fajlovima?

@Mikorist pročitaj ovaj post da ovo setuješ u LMS i  LMS/Settings.

Sa MPD/UPMPdcli player-om, L MS media serverom i SnakeOil, sve radi.

Sve vrste fajlova koje sam ja imao u lokalnoj biblioteci i Tidal fajlove je reprodukovao savršeno, moj DSD DAC i to i potvrdio ispisom na display.

To su fajlovi npr:

MQA, DSD (.dff, .dsf), PCM do 192 ... fajlovi sa harda ili NAS.

Da bi to tako radilo treba stovati i opciju  MPD player DoP (DSD over PCM), ako je DAC sposoban da reprodukuje DSD (ima oznaku DSD); a ako nije DAC DSD onda se setuje vrednost NATIVE.

Prvo treba da izabereš player UPMpd-nuc-UpNp/AV na desnom delu ekrana LMS.

Naravno da bi to radilo tako kao što napisah treba u LMS/ Plugins tab enable-ovati sledeće Plugins:

1. Tidal (v 2.0), autor Logitech.

2. UPNP/DLNA bridge (v.2.1.13), autor Philippe.

Takođe je u Settings ovog plug-in neophodno postaviti MaxSampleRate na 192000.

3. DSDPlayer (v.1.09), autori Kimmo, Triode, Ralphy za fajlove .dsf i .dff.

Ubeđen sam da će tako da radi sve i sa ovim Mikinim distroima.

Nema ni jednog razloga zašto ne bi bilo tako.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ali ti Tidal bez pomenutog setovanja svira samo 44.1-flac i ništa naviše-MQA npr. koji pretvara u 44.1-flac a potencijalno čak se zaglavljuje player do resetovanju kada pokušaš da odsviraš npr.192 iz fajla sa harda ili NAS a Tidal ti je rekoh setovan u LMS na 44.1-default.

Ovo sad što sam ti napisao nisam našao na netu (nigde nije napisano ni na forumu SnakeOil), proguglaj pa ćeš videti da svuda piše Tidal-flac samo bez MQA što povlači za sobom ni da Squeezer ne može da traži od MPD da odsvira ništa više od 44.1.

Sam sam shvatio kako bi to moralo da radi i odmah mi je i proradili.

Možda ti sad izgleda komplikovano ali uopšte nije, sve je logično.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno da hardware ili pomaže ili sreću kvari, no probaj da odsviraš 192 ili DSD64 pa vidi da li ti to stvarno i svira (morao bi na DAC da proveriš da li je dobio 192 ili DSD64 ili je to konverivao u 44.1-flac što je default i stalno to imaš).

Dobro je i ako svira stalno 44.1 samo da ti ne zaglavljuje player.

Da budem iskren ja nisam siguran da čujem razlike između formata fajlova, a da li mi se zvuk dopada ili ne, mnogo više zavisi od mog raspoloženja nego od rezolucije fajla.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, Srecko reče

Naravno da hardware ili pomaže ili sreću kvari, no probaj da odsviraš 192 ili DSD64 pa vidi da li ti to stvarno i svira (morao bi na DAC da proveriš da li je dobio 192 ili DSD64 ili je to konverivao u 44.1-flac što je default i stalno to imaš).

Nemam DAC koji podrzava to. Morace neko da testira Distro umesto mene :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Mikorist said:

Nemam DAC koji podrzava to. Morace neko da testira Distro umesto mene :D

Ma nije to trenutno ni bitno, Miko.

Kad radi kod mene, svuda će raditi, napisah ti kako.

Važno je da Vam radi sa 44.1-flac default a ovo ostalo je šminka i ako slučajno ne radi ne bi trebalo da bude problem da proradi jer ako sam ja razmislio kako BiH to ja obezbedio i odmah mi proradili znači da je prostački problem bio i da to može svako i kod svakog na mašini.

Sve sam i napisao u ovoj 10-tak postova.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...